Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Tommco

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

WITAM

mam pytanko

mam domek o powierzchni 200m2(parteru)o wysokości 2,95(pomieszczenia w środku),planuje zakup kominka EDILKAMIN Acquatondo 29 Piano+ piec kondensacyjny,hydraulik ma zdobić tak żeby te dwa urządzenia ze sobą współgrały czyli jak pale w kominku to wylącza sie piec i nie żre gazu(czy jakos tak)a moje pytanie dotyczy tego czy jest mozliwe przy takim kominku dorobienia jeszcze DGP ponieważ miało nie być u nas poddasz uzytkowego ale się jednak zrobiło urzytkowe (około 100 m2) :lol:

i w związku z tym chciałabym poprowadzic na gore ogrzewanie powietrzem z kominka czy jest to możliwe przy takim kominku?jesli tak to do kogo sie zwrocić z taką przeróbką

z góry dziękuje za podpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś kojarzy może kominki marki Pama ? Oto kominek którym się zainteresowałem:

http://www.allegro.pl/item435429212_pama_wodny_wklad_kominkowy_aquarius_kominek.html

 

cena porównywalna w zasadzie do Lazara. W zasadzie rozważam te dwa - ale myślę nad zasadnością stosowania automatyki. Poza tym znam już jakieś opinie dotyczące Lazara - a co do tego - nie wiem nic (poza info od producenta).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Przegladalem oferty roznych firm i ostatecznie zostaly mi 3 do wyboru:

1. Zuzia 15KW firmy Kratki (ok 3000 zl)

2. Aqua Eco - Comfort 15 kW firmy Tarnava (4200zl)

3. PL 190 15 kW firmy Lechma (ok 4200zl)

 

Zuzia cenowo wyglada najlepiej, ale jak jakosciowo? Jesli ktos ma rozeznanie w tym temacie bede wdzieczny za informacje.

 

Krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam pytanko

mam domek o powierzchni 200m2(parteru)o wysokości 2,95(pomieszczenia w środku),planuje zakup kominka EDILKAMIN Acquatondo 29 Piano+ piec kondensacyjny,hydraulik ma zdobić tak żeby te dwa urządzenia ze sobą współgrały czyli jak pale w kominku to wylącza sie piec i nie żre gazu(czy jakos tak)a moje pytanie dotyczy tego czy jest mozliwe przy takim kominku dorobienia jeszcze DGP ponieważ miało nie być u nas poddasz uzytkowego ale się jednak zrobiło urzytkowe (około 100 m2) :lol:

i w związku z tym chciałabym poprowadzic na gore ogrzewanie powietrzem z kominka czy jest to możliwe przy takim kominku?jesli tak to do kogo sie zwrocić z taką przeróbką

z góry dziękuje za podpowiedź

pozdrawiam

można tylko nie będzie to tak efektywne,

kominek bez PW posiada na powierzchni mnóstwo blach i perforacji aby zwiększyć powierzchnię oddawania ciepła

W PW to zadanie spełnia woda i kominek z zewnątrz już nie jest tak gorący (ale zawsze coś jest) a druga sprawa jest zazwyczaj gładki (mniejsza powierzchnia wymiany)

Znajomy ma Lechmę i obudował go karton-gipsem i pod sufitem dał dwie kratki wylotu z tej komory w której jest kominek - troche ciepła to daje.

Ale jak ty chcesz ogrzać 100m2 - raczej zapomnij. Dołóż na górę kilka grzejników i dodatkowo możesz puścić kanały powietrza - będą wspomagały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Przegladalem oferty roznych firm i ostatecznie zostaly mi 3 do wyboru:

1. Zuzia 15KW firmy Kratki (ok 3000 zl)

2. Aqua Eco - Comfort 15 kW firmy Tarnava (4200zl)

3. PL 190 15 kW firmy Lechma (ok 4200zl)

 

Zuzia cenowo wyglada najlepiej, ale jak jakosciowo? Jesli ktos ma rozeznanie w tym temacie bede wdzieczny za informacje.

Krzys

 

Ja z tego zestawu wziął bym kratki - wyglądają na dobrze zrobione.

Osobiście też sie nad nimi zastanawiam. Na sąsiednim wątki użytkownik "an-bud" - fachowiec - poleca Hajduka jako jedynego który może przejść jego krytykę. Ceny niestety są powalające :(

Znajomy ma Lechmę - pali działa - wygląda gorzej wg. mnie od Kratek.

Hajduk wygląda lepiej - ale i kosztuje 2 razy tyle :(

Cóż jak kupisz - napisz wrażenia :) Decyzja i tak należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam pytanko

mam domek o powierzchni 200m2(parteru)o wysokości 2,95(pomieszczenia w środku),planuje zakup kominka EDILKAMIN Acquatondo 29 Piano+ piec kondensacyjny,hydraulik ma zdobić tak żeby te dwa urządzenia ze sobą współgrały czyli jak pale w kominku to wylącza sie piec i nie żre gazu(czy jakos tak)a moje pytanie dotyczy tego czy jest mozliwe przy takim kominku dorobienia jeszcze DGP ponieważ miało nie być u nas poddasz uzytkowego ale się jednak zrobiło urzytkowe (około 100 m2) :lol:

i w związku z tym chciałabym poprowadzic na gore ogrzewanie powietrzem z kominka czy jest to możliwe przy takim kominku?jesli tak to do kogo sie zwrocić z taką przeróbką

z góry dziękuje za podpowiedź

pozdrawiam

można tylko nie będzie to tak efektywne,

kominek bez PW posiada na powierzchni mnóstwo blach i perforacji aby zwiększyć powierzchnię oddawania ciepła

W PW to zadanie spełnia woda i kominek z zewnątrz już nie jest tak gorący (ale zawsze coś jest) a druga sprawa jest zazwyczaj gładki (mniejsza powierzchnia wymiany)

Znajomy ma Lechmę i obudował go karton-gipsem i pod sufitem dał dwie kratki wylotu z tej komory w której jest kominek - troche ciepła to daje.

Ale jak ty chcesz ogrzać 100m2 - raczej zapomnij. Dołóż na górę kilka grzejników i dodatkowo możesz puścić kanały powietrza - będą wspomagały.

 

Pozdrawiam

 

zapomniałam dodać ze zaplanowaliśmy rowniez wstawic tam grzejniki ale zeby bardziej bylo cieplo na górze pomyślałam o tym żeby rozprowadzić tam jeszcze gorące powietrze i stad było pytanie czy przy już gotowym kominku z PW można dorobić dystrybucje gorącego powietrza,czy to jest wogóle możliwe bo zapewne nie wszystkie kominki można przerabiać a ja pytam czy akurat w tym (EDILKAMIN Acquatondo 29 Piano) można w taki sposób dorobić DGP

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Poszukuję instalatora, który zna się na kominkach Makrotermu a najlepiej jeszcze na Viessmannie i mógłby podłączyć i uruchomić kominek oraz zintegrować go z kotłem. Instalacje są wyprowadzone. Miejsce akcji pod Poznaniem (Komorniki).

 

Jeśli możecie polecić kogoś solidnego i wypróbowanego byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Wczoraj miałem pierwsze odpalenie mojego kominka z PW Acquatondo 22.

Mam wrażenie, że chyba przesadzilem z doborem mocy wkladu, :oops: po rozpaleniu i 3 godzinnym grzaniu jest w domu za ciepło. Ciepło z płaszcza ładowało w tym czasie bufor i nie ogrzewało domu.

Mam 100m2 domek drewniany, dobrze docieplony.

Przyznaję, że to przewymiarowanie zrobiłem z premedytacją, ponieważ mam 1000l bufor z 150 l na c.w.u i liczyłem na to, że nadwyżka mocy zostanie zgromadzona w buforze. A później, w czasie gdy kominek jest wygaszony, ciepło to przekażę na podłogówkę na parterze i grzejniki na piętrze. I jeśli ciepla w buforze zostanie na kolejny dzień grzania, to rozpalanie kominka powiedzmy co drugi dzień byłoby dla mnie sprawą pożądaną.

ALE!

Wg danych od producenta mojego kominka:

moc nominalna [kW] 20

moc oddawana do wody [kW] 15

i tu w róznicy tych dwóch parametrów 20-15=5kW stanowi moc oddawaną przez promieniowanie i konwekcję do pomieszczenia. A przy mojej kubaturze to trochę za dużo.

Chyba pozostaje mi dobrze zaizolowac caly płaszcz i co się tylko da ( fabrycznie te kominki nie mają izolacji). Jednak od jednego kominakarza w moim miescie słyszałem opinię, że do izolacji kominków nie nalezy używać wełny mineralnej, podobno na Zachodzie jest zakaz jej używania w kominkach. Jest jakiś inny sposob na zaizolowanie kominka?

Kominek oczywiście jeszcze nie został zabudowany.

Może gdy go zabuduję, to moc oddawana do wody zwiększy się kosztem mocy wypromieniowywanej w sposób znaczący??

Dzieki za Wasze opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Niedługo będę miał instalowany kominek i chciałem zapytać użytkowników kominków z płaszczem wodnym czy są jakieś modele, w których intensywność brudzenia się szyby jest niska ?

 

Czy to cecha wszystkich kominków z płaszczem, czy tylko niektórych (Makroterm) ?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie takim jak niektórzy z was już dawno byli - czyli instalacja CO.

Trochę poczytałem na różnych forach o kominkach lecz nie znalazłem jednej prostej treściwej odpowiedzi - czy może ktoś mi odpowie:

Czy w instalacja z piecem gazowym i kominkiem z płaszczem wodnym warto stosować bufor ciepła (tzn zbiornik kombinowany duży w którym jest mniejszy na wodę użytkową. Jak to się ma do kosztów ogrzewania i urzymywanie tego bufora przez piec gazowy gdy nie palę w kominku i czy przypadkiem nie muszę ostro hajcować w kominku aby nagrzać taki bufor np. 400 litrowy. Czy to coś daję czy to jest tylko mżonka o oszczędnym ogrzewaniu i korzystanie np. przez dwa dni ze zgromadzonej ciepłej wody do CO i CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na etapie takim jak niektórzy z was już dawno byli - czyli instalacja CO.

Trochę poczytałem na różnych forach o kominkach lecz nie znalazłem jednej prostej treściwej odpowiedzi - czy może ktoś mi odpowie:

Czy w instalacja z piecem gazowym i kominkiem z płaszczem wodnym warto stosować bufor ciepła (tzn zbiornik kombinowany duży w którym jest mniejszy na wodę użytkową. Jak to się ma do kosztów ogrzewania i urzymywanie tego bufora przez piec gazowy gdy nie palę w kominku i czy przypadkiem nie muszę ostro hajcować w kominku aby nagrzać taki bufor np. 400 litrowy. Czy to coś daję czy to jest tylko mżonka o oszczędnym ogrzewaniu i korzystanie np. przez dwa dni ze zgromadzonej ciepłej wody do CO i CWU?

na parę godzin grzania zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...