Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Tommco

Recommended Posts

Witam

Mam parę pytań i proszę o porady:

1. Czy do podpięcia kominka PW (Cosmo WH Merkurego) do przewodu kominowego (36 cm x 12 cm) użyć rury cytat: "z blach stalowych czarnych w gatunku St3S wg PN-81/H-92131 o grubości 2,0[mm]. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzenia spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe, gdzie temperatura spalin może dochodzić do 1000[şC]" czy jakieś inne rozwiązanie jest stosowane rura FLEX lub coś z kwasówki

2. Czy jest potrzebna taka przepustnica http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=1236

ze sterownikiem czy wystarczy zwykła regulowana ręcznie (za i przeciw)

3. Czy do obudowy kominka używa się zwykłej płyty KG czy płyty gipsowej niepalnej RIDURIT

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy montażu tego kominka do instalacji w skład której wchodzi jeszcze gazowy kondensat Vaismana zbiornik buforowy z dwiema wężownicami 600/200 L Galmetu i solary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mundzia ja mam Makroterm 1 .Mam nastawiona dmuchawe wentylatora na 1 biegu.Taka sama kratke wentylacyjna jak Ty masz u gory kominka ja mam na dole .Schowany tam mam sterownik kominka i dostep do wentylatora.Jezeli komus przeszkadza hałas wentylatora można wyciszyć otwór wełna mineralna(szkoda że takiej kratki nie zrobiłas na dole ).Ale można wełne włożyć głebiej żeby nie było widać jej od frontu kominka.Wentylator mam zamontowany bezpośrednio do rury wentylacyjnej. Pozdrawiam Wiech

 

Wiechu ja mam tam pod spodem włożony styropian, ale nadal słychac... nie mam biegu 1 ani nic takiego, mam obroty wentylatora w procentach - to moge ustawiac... mam chyba jakiś inny model...

a pomimo styropianu i tak słychac i mnie denerwuje... myślisz ze wełna bedzie lepsza? a nie zapali mi się jak się kominek mocno nagrzeje?? :lol: :lol: :lol:

poza tym ten dzwięk sie rozchodzi przez te otworki (nie widaomo po co one tam sa) w narożnikach na dole, na froncie...

no a wentylator tez mamy jakby zamkniety takim kołnierzem(rurą) i połączony z rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz... ah...

 

powinnam spróbować władować tam wełnę?

 

pozdrawiam i dzięki za podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mundzia.Mam nadzieje że nie izolowałaś obudowy kominka styropianem.Wełna jest bez porównanie lepsza.(Jest niepalna i lepiej wytłumia dzwięki). Nie wiem gdzie są te dziurki w narożnikach. Możliwe że masz już nowszy model kominka. w moim kominku z tyłu wentylatora jest takie maleńkie pokrętło regulujące 1,2,i 3 bieg.(najgłośniejszy jest 3 bieg)Sprawdż ręką od tyłu silnika went. czy nie ma takiego o średnicy ok 1 cm.Jeżeli jest przekręć je w lewo lub prawo usłyszysz inna pracę dmuchawy. Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę miała... dostęp do wentylatora mam pod kominkiem (tak jak widac tę dziure pod spodem z łukiem, oraz od boku, tam gdzie obudowa z piaskowca jest. cała prawie ta przednia czść z piaskowcem się otwira (jest na karton-gipsie) i mozna się wsunąc tam i dostęp jest

ale mam ndzieję że nie będzie to konieczne :D

juz nawet miałam takie myśli by ten cholerny wentylator odkręcić, ale boje sie ze bedzie wtedy źle wszytsko działało... mamy tez zrobioną dodatkowo prepustniće, więc regulowałabym przepustnicą nawiew powietrza, ale bałabym się chyba go demontować.. nie wiem co by było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o porade w sprawie kominka z pw. Czy kominek z pw moze ogrzewac podlogowke i grzejniki??? Niestey tej zimy nie bede mial jeszcze gazu, a jakos grzac trzeba.Moj domek to 211m2, z czego parter jakies 100m2 podlogowki + 1 grzejnik lazienkowy i jeden w garazu, pietro to ok 23m2 podlogowki (korytarz i lazienka) + 3 grzejniki (po jednym w kazdym pokoju) i 1 grzejnik lazienkowy. Jaka moc kominka wybrac???? Zastanawialem nad kominkiem CTM Maxflam. Prosze o porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o porade w sprawie kominka z pw. Czy kominek z pw moze ogrzewac podlogowke i grzejniki??? Niestey tej zimy nie bede mial jeszcze gazu, a jakos grzac trzeba.Moj domek to 211m2, z czego parter jakies 100m2 podlogowki + 1 grzejnik lazienkowy i jeden w garazu, pietro to ok 23m2 podlogowki (korytarz i lazienka) + 3 grzejniki (po jednym w kazdym pokoju) i 1 grzejnik lazienkowy. Jaka moc kominka wybrac???? Zastanawialem nad kominkiem CTM Maxflam. Prosze o porady.

Co do mocy kominka to przy takiej powierzchni i dobrze izolowaym domu to jest potrzebny kominek o mocy 15-19kW. Jeszcze jedna ważna sprawa jaki masz komin? jest to murowany z cegły czy jakiś systemowy? jaki przekrój i wysokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek z płaszczem wodnym Byrski. Dodatkowo zamontowaliśmy ogrzewania gazowe. Chcielibyśmy je zsynchronizować, aby gdy wygaśnie w kominku lub gdy spadnie temperatura wody do .... automatycznie włączy się ogrzewanie gazowe. Wiem, że są jakieś do tego urządzenia, ale jakie? Regulatory temperatury? Ale jakie wybrać do kominka Byrski? Może ktoś mi pomoże? Będę bardzo wdzięczna. Widziałam na allegro sterownik MPS. Czy coś takiego może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z kominkami wodnymi Enka? Co o nich sądzicie?

 

Proszę również o poradę, jaką dobrać moc kominka do domu z użytkowym poddaszem, parter podłogówka i grzejniki - pow. uż. 114 m2, poddasze podłogówka i grzejniki - pow. uż. 58 m2, podstawowe ogrzewanie gazowe (kondensat), dom z keramzytu ocieplony wełną, okna pcv, wentylacja grawitacyjna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z kominkami wodnymi Enka? Co o nich sądzicie?

 

Proszę również o poradę, jaką dobrać moc kominka do domu z użytkowym poddaszem, parter podłogówka i grzejniki - pow. uż. 114 m2, poddasze podłogówka i grzejniki - pow. uż. 58 m2, podstawowe ogrzewanie gazowe (kondensat), dom z keramzytu ocieplony wełną, okna pcv, wentylacja grawitacyjna.

 

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o dobór mocy to powinien być to wkład o mocy 12-15kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z kominkami wodnymi Enka? Co o nich sądzicie?

 

Proszę również o poradę, jaką dobrać moc kominka do domu z użytkowym poddaszem, parter podłogówka i grzejniki - pow. uż. 114 m2, poddasze podłogówka i grzejniki - pow. uż. 58 m2, podstawowe ogrzewanie gazowe (kondensat), dom z keramzytu ocieplony wełną, okna pcv, wentylacja grawitacyjna.

 

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o dobór mocy to powinien być to wkład o mocy 12-15kW.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokarzę mój standardowy kominek. Nie jest to jakieś wielkie cudo ale takie sobie zaplanowaliśmy i takie nam pasuje do wnętrza naszego domku:

 

 

 

Poniżej link do tematu :

 

Jak zrobiłem obudowę kominka.

 

poogladalem sobie - fjna robota

wlasnie mnie taka czeka i mam pytanie ( uz kiedys zadalem ale nie bylo odpowiedzi )

jak ma byc zalozona welna z folia folia od strony kominka czy na zewnatrz

nigdzie nie znalazlem opisu a jak patrze to jedne kominki maja tak jedne odwrotnie

ktos ma jakas dokladniejsza wiedze na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak ma byc zalozona welna z folia folia od strony kominka czy na zewnatrz ... jedne kominki maja tak jedne odwrotnie ...

Ja mam kominek z płaszczem wodnym i w takim przypadku wełna okleja się cały kominek. Ja zastosowałem produk Firerockwool - w jednym klej -wełna-folia aluminiowa. Idealne rozwiązanie do takich zastosowań.

Do mojego zastosowania można dodatkowo okleić ścianę za kominkiem ale ja uważam to za zbyteczne gdyż miałem możliwość testowania/palenia kominkiem przez ponad pół roku i naprawdę niewiele się nagrzewa poza kominkiem. Ja w obudowie mam kratki wentylacyjne do grawitacyjnego obiegu powietrza od rury spalinowej i według mnie to w zupełności wystarczy.

Sprawa inaczej troszeczkę wygląda przy kominkach z nadmuchem (wymuszonym czy grawitacyjnym) ale w tej sprawie to się nie będę wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy kominka z płaszczem wodnym, niestety moje zapały z budowaniem zbytio się osłabiły własnie mija 2 lata od wbicia łopaty:) wiec i na forum murtora rzadziej zaglądam dlatego taka zielona jestem w temacie kominków.

 

Zainstalowałam kominek z płaszczem wodnym Ulrich 21kw i teraz mam kilka pytań to osób które już mają i używaja albo się znają.

 

Kominek został podłączony przez hydraulika do obiegu tzn nie wiem jak to fachowo okreslic, kaloryfery na górze ruszyły i grzeją, podłogówka na dole niestety nie:(

 

Przy rozpalaniu powstaje strasznie dużo dymu, pozatym potem tez przy podkładaniu wylatuje/ulatnia się dużo na salon. Ponadto rura na wylocie z kominka ma 200mm a w kominie wkład 180mm. Może tu tkwi problem?

 

Mam przepust powietrza na zewnątrz ale nie został podłączony, może to też ma zanczenie, jak i do czeg się go podłacza?

 

Drzewo znika w strasznym tępie (narazie resztki po budowie) jak tak ma to działać to wyjdzie drożej niz gazem.

 

Proszę Was o doradzctwo.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annkier na to że ci się dymi z kominka ma wpływ wiele czynników otuż ważna jest wysokość komina sposób podłączenia wkładu do kominka kąt prosty czy też kąt 45 stopni przewężenie o którym wspomniałaś 180 na 200 mm no i brak podłączenia kominka do powietrza z zewnątrz.Inna sprawa iż Ulrich nie posiada specjalnego doprowadzenia krucca do powietrza z zewnątrzw tym przypadku wybór kominka był chybiony.Piszesz też iż palisz resztkami po budowie wynika z tego iż palisz drewnem sosnowym kture ja określam paliwem rakietowym z powodu szybkiego spalania najlepsze by były twarde gatunki drewna buk,dąb ewentualnie brzoza.Co do tego iż grzeją ci grzejniki a podłogówka nie to świadczy o złej regulacji instalacji grzewczej nastawy wstępne na zaworach termostatycznych lub za słaba pompa obiegowa lub też zapchane filtry siatkowe na instalacji to jedne z przyczyn o innych nie będę wspominał bo nie ja budowałem tobie instalację i nie wiem jak masz ją wykonaną.Nie wspomniałaś też jaki metraż ogrzewa ci ten kominek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...