Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Tommco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

CMYK ,ja równiez uważam zakup mojego kominka Makroterm za jedn z najbardziej udany do domku.Pale wylącznie w kominku(gaz z butli propan ,drogi).Pale 5 sezon i podliczylem że zakup kominka mi sie zwrócił gdybym palil drogim propanem.A tak propan tylko latem do CWU, a zimą kominek do CO i CWU.Z brudna szyba nie walczę.Po 2-12godaz jest brudna. Komin czyszcze sam 2-3 razy do roku , zajmuje mi to niecała godż . Kominek czyszcze co 2-4 tygodni zajmuje mi to 1-2 godz. Planuje jeszcze solary jak będą tańsze. Spalam od 7-13mp drewna w zimie, do ogrzania ok 200m/2.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak małe fo pa w temacie roku żeczywiście 2009 a z makrotermem żeczywiście są problemy z szczelnym doprowadzeniem powietrza do wkładu proponuję jeżeli nie jesteś zbytnio przywiązany do tego producenta wybranie innego kominka gdzie takie podłączenie jest możliwe np http://www.kominki-pama.com lub http://www.kominki.byrski.pl co do instalatora to zajżyj na priv

poprawię tylko adres

http://pama-kominki.com :)

 

A nawiasem to ciekawe te kominki, takie proste, wyłożone szamotem tylko nic a nic nie można doczytać o ich konstrukcji czy też cenie :(

 

Ktoś ma, wie jak wygląda z bliska lub może gdzie to dotknąć lub zobaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Merkury zaproponowala mi kominek, ktory dopiero za kilka tyg ma wejsc do sprzedazy - wymiary szyby 510x114. Cena 8.780 brutto, jesli razem zamowimy 3 sztuki mamy 10% znizki.

Kto jest chetny? Szczegoly techniczne moge przeslac mailem, czakam na wiadomosci na priva. Na realizacje zamowienia trzeba czekac 10 dni.

 

pozdrawiam,

 

Klemeni bywasz tu jeszcze?????? :roll:

normalnie mordka mi sie usmiechnela ze jest kominek z pw o takich wymiarach,

czy kupiles go, a jesli tak czy mozesz polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piec gazowy wylaczony na grzanie od 2 lat, grzeje jedynie wode oplaty za gaz to 200 zl za 3 miesiace piec kondensacyjny Vaillant. To tyle"

 

witam

chłopie po co ci piecyk kondensacyjny skoro go nie używasz!!!!!!!!!!!!!!!!

nie szkoda kasy za to są ładne wakacje - to jakieś 3 -5 tyś więcej wydałeś niż potrzeba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moim zdaniem to bzdura pakować się w kominek z pw i kondensat

lepiej kupiś tańszy piecyk a zużycie gazy na cwu jest takie samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeezły, i ma dolot powietrza z zewnątrz. A jak cena jego??

 

pisza że w Castoramie dostępne czy mi się wydaje...??

przy tej cenie w poruwnaniu do pamy z elektroniką w cenie wkładu to merkury sam golas bez elektroniki no i sporo droższy

 

tak i jak napisano na osobnym wątku jest bardzo słaby - mało KW

 

A te Pama ciekawe i gadałem z gościem od nich pięęęknie tłumaczył jak to ich szyba wcale się nie brudzi bo ma szamot o wogule.

Jak się to ma w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piec gazowy wylaczony na grzanie od 2 lat, grzeje jedynie wode oplaty za gaz to 200 zl za 3 miesiace piec kondensacyjny Vaillant. To tyle"

 

witam

chłopie po co ci piecyk kondensacyjny skoro go nie używasz!!!!!!!!!!!!!!!!

nie szkoda kasy za to są ładne wakacje - to jakieś 3 -5 tyś więcej wydałeś niż potrzeba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moim zdaniem to bzdura pakować się w kominek z pw i kondensat

lepiej kupiś tańszy piecyk a zużycie gazy na cwu jest takie samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

pozdrawiam

zażyj walerianę,

to jego pieniądze i pozwól mu robić z nimi co chce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeezły, i ma dolot powietrza z zewnątrz. A jak cena jego??

 

pisza że w Castoramie dostępne czy mi się wydaje...??

przy tej cenie w poruwnaniu do pamy z elektroniką w cenie wkładu to merkury sam golas bez elektroniki no i sporo droższy

 

tak i jak napisano na osobnym wątku jest bardzo słaby - mało KW

 

A te Pama ciekawe i gadałem z gościem od nich pięęęknie tłumaczył jak to ich szyba wcale się nie brudzi bo ma szamot o wogule.

Jak się to ma w praktyce?

Nie chcę być tu posondzony o stronniczość ale zainstalowałem kilka ich wkładów i powiem iż całkiem całkiem a tak naprawdę to dużo zależy jakim drzewem palisz jak palisz wilgotnym to w jakim byś nie palił kominku to będziedz miał zasyfioną szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę postów przybyło od mojej ostatniej wizyty.

 

Od dwóch dni ciesze się gazem na mojej działeczce, no i tak przyszło mi do założenia jakiejś automatyki.

Mam kominek z płaszczem Lazar sterowany Auratonem (włącza pompy obiegu po obu stronach wymiennika). To jedna sprawa.

Kocioł gazowy Vailant AtmoMaxPlus 120 ma swoja automatykę, ale nieco serwisant mnie rozczarował bo powiedział że muszę kupić czujkę c.w.u. Vailanta i wepchnąć ją do zasobnika 140 litrów.

Wcześniej kupiłem czujkę z termostatem która steruje zaworem trójdrożnym niezależnie i ona zajmuje jedyne miejsce na czujkę w zasobniku a muszę pomieścić dwie.

Oto schemat:

http://img368.imageshack.us/img368/506/kotowniadz3.th.gif

Może ktoś doradzić jak rozwiązać automatykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...