Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dwie pompy do hydroforu ?


coachu13

Recommended Posts

Nawet w zestawach hydroforowych 3-pompowych w budynkach wielorodzinnych jednocześnie działa jedna pompa, naprzemiennie z drugą, a trzecia to rezerwa (przynajmniej tylko z takimi się spotykałem, ale są zapewne różne warianty). Także lepiej mieć dwie działające naprzemiennie, odpowiednio dobrane. Wtedy żywotność jest dłuższa. A i nie wiem czy jakby obie działały jednocześnie to jedna nie przeszkadzałby drugiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam do dyspozycji dwie pompy.

Zastanawiam się, czy jak podepnę je równolegle to będę miał lepsze zasysanie wody i szybsze dochodzenie do ciśnienia max ?

Czy raczej nic z tego ?

Z czy teraz brakuje Ci wody? Tzn, pobór wody masz większy niż jedna pompa jest w stanie pompować, i w konsekwencji spada drastycznie ciśnienie?

Bo jeśli nie, to nie wiem czemu ma to służyć.

Pompa woli pracować dłużej a rzadziej się włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Odkopuję 3letni wątek :)

Właśnie wymieniłem sobie uszkodzoną pompę na nową, a starą będzie się dało naprawić.

Przykładowe zastosowanie: intensywne podlewanie na wielu zraszaczach. Jedna pompa - gdy nie jest za mocna - będzie pracowała cały czas, ciśnienie ustali się na pewnej wartości - istotnie niższej niż max. Dołączając drugą "na żądanie" byłby efekt jak gdyby mieć mocniejszą pompę.

 

Trzeba to jeszcze sensownie podłączyć i ustawić presostaty (hydrostaty?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...