Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie gęby... swoich zwierzaków!


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Moje oba zwierzaki już wydoroślały, więc chwalę się raz jeszcze :-)

Saszka kiedyś i dziś:

http://img21.imageshack.us/img21/1856/espa0560.jpg http://img41.imageshack.us/img41/907/20110513144235132.jpg

 

I Yurika za młodu i jako poważna "dama":

http://img846.imageshack.us/img846/4225/yuril.jpg http://img801.imageshack.us/img801/2658/001eig.jpg

 

ooo piękna akita! wiosną również będę chwalić się swoją, ale akitką amerykańską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo piękna akita! wiosną również będę chwalić się swoją, ale akitką amerykańską

O, jak miło kiedy ktoś rozpoznaje rasę mojej suni :-) Z reguły ludzie sądzą, że to husky, albo pytają co to za rasa, a kiedy powiem, że Akita Inu - robią wielkie oczy i mówią, że nigdy o takiej rasie nie słyszeli ;-) Akitka amerykańska też piękna, choć my z mężem jesteśmy wielkimi miłośnikami japońskiej :-)

Twój kotek prześliczny! Co to za rasa? Jakiś Rex? A nie boisz się, że kocurek da szczeniakowi popalić? Jaka będzie między nimi różnica wieku? Ja przywiozłam do domu psa miesiąc po tym, jak zamieszkał w nim kot, zatem Sasza jest starszy od Yuriki tylko o 3 miesiące i od początku fajnie się "dogadywali", jak dwoje dzieci. Ale znam przypadki, gdy podrośnięty kot gnębi szczeniaka, a pies gdy podrośnie w odwecie gnębi kota ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pokazujecie takie piekne gęby zwierzaków....u mnie dwie psice mieszkaja, a mąż jeszcze o kurach marzy....

 

http://i1.fmix.pl/fmi1608/a55ef5080005ec134e6d00e6/zdjecie.jpg

 

Twoje psice też bardzo fajne. Na pierwszy rzut oka zdjęcie wygląda tak, jak gdyby jedna z nich przeglądała się w lustrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak miło kiedy ktoś rozpoznaje rasę mojej suni :-) Z reguły ludzie sądzą, że to husky, albo pytają co to za rasa, a kiedy powiem, że Akita Inu - robią wielkie oczy i mówią, że nigdy o takiej rasie nie słyszeli ;-) Akitka amerykańska też piękna, choć my z mężem jesteśmy wielkimi miłośnikami japońskiej :-)

Twój kotek prześliczny! Co to za rasa? Jakiś Rex? A nie boisz się, że kocurek da szczeniakowi popalić? Jaka będzie między nimi różnica wieku? Ja przywiozłam do domu psa miesiąc po tym, jak zamieszkał w nim kot, zatem Sasza jest starszy od Yuriki tylko o 3 miesiące i od początku fajnie się "dogadywali", jak dwoje dzieci. Ale znam przypadki, gdy podrośnięty kot gnębi szczeniaka, a pies gdy podrośnie w odwecie gnębi kota ;-)

 

akity to moja ulubiona rasa- zaczynałam je śledzić wiele lat temu, kiedy tylko INU były w Polsce, później zakochałam się w amerykańskiej odmianie- podoba mi się ich charakter, osobowość, wygląd. z mężem jesteśmy maniakami psów ha ha, kiedyś mieliśmy owczarki niemieckie i francuskiego briarda, akita to dla nas wyzwanie, kilka lat przygotowujemy się do zakupu, więc można powiedzieć- jesteśmy gotowi :D

a nasz kot- hmmm to rasa burmska lub burmańska- to bardzo specyficzny charakter- taki psi kot :)

więc będziemy mieć psiego kota i akitę- kociego psa :D i to nam bardzo odpowiada.

kot zakupiony celowo wcześniej, mam nadzieję, że będzie wszystko ok, jak sugeruje hodowca akit- sami mają 2 koty i to koty były pierwsze- psy wychowywały się z nimi w bardzo dobrych stosunkach. Nasz Platon ma teraz 8 miesięcy, jest z nami dopiero od miesiąca a zachowuje się jakby był od zawsze- uwielbia naszą córkę, pozwala jej na różne zabawy, nie obraża się i nie chodzi własnymi drogami, raczej krok w krok za nami, podając łapkę i towarzysząc nam we wszystkich domowych czynnościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymam kciuki żeby wasze zwierzaki od początku żyły w zgodzie :-) Nasze stwory przepadają za sobą, ale nie tolerują innych przedstawicieli tych gatunków :-)

Właśnie poczytałam o kotach burmańskich, faktycznie ciekawa rasa. Chociaż nasz "gadający" syberyjski Saszka też jest cudowny, jego osobowość odpowiada nam pod każdym względem. Podobnie zresztą jak natura naszej Akitki. Fantastyczne, niezwykłe psy! Ale przyznaję, że wychowanie Akity na mądre, zrównoważone i posłuszne zwierzę to nie lada wyzwanie ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymam kciuki żeby wasze zwierzaki od początku żyły w zgodzie :-) Nasze stwory przepadają za sobą, ale nie tolerują innych przedstawicieli tych gatunków :-)

Właśnie poczytałam o kotach burmańskich, faktycznie ciekawa rasa. Chociaż nasz "gadający" syberyjski Saszka też jest cudowny, jego osobowość odpowiada nam pod każdym względem. Podobnie zresztą jak natura naszej Akitki. Fantastyczne, niezwykłe psy! Ale przyznaję, że wychowanie Akity na mądre, zrównoważone i posłuszne zwierzę to nie lada wyzwanie ;-)

Pozdrawiam

 

hodowczyni naszego kota mówiła nam, że burmy uwielbiają psy, super się z nimi kumplują, więc...jak tu nie zapewnić towarzystwa takiej świetnej partii do zabaw :) :D

mój mąż tresował kiedyś psy, jeden z naszych był rewelacyjny w agillity, może i akitę uda mu się zapalić do takiej zabawy?... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koty burmańskie są tak pozytywnie nastawione do psów to nie powinno być problemów, bo właśnie co do nieładnych zachowań kota wobec psa, a nie odwrotnie miałam obawy :-)

Co do tresury Akity, to nie umniejszając w żaden sposób umiejętnościom Twojego męża, obawiam się, że będziecie musieli zapomnieć o agility ;-) Nasza Akita rozumie chyba wszystko co się do niej mówi, ale z komend wykonuje tylko "siad" i wraca na zawołanie, nawet jeśli zajęta jest czymś baaardzo pasjonującym. Na tym koniec :-) Dodam, że była na profesjonalnym szkoleniu u pana, który na co dzień szkoli owczarki niemieckie. Pan się poddał ;-) Psychika Akity jest taka, że nie będzie ona wykonywała 100 razy tej samej komendy z takim oddaniem jak owczarek. Akita myśli - "dwa razy już przyniosłam przecież ten durny kijek, to o co chodzi? Wystarczy". ;-) Nasz pies jest bardzo posłuszny, ale nie sposób jej nauczyć żadnych psich sztuczek. Pozostaje mieć nadzieję, że amerykańskie akity myślą trochę inaczej niż japońskie ;-) Chociaż nam akurat również ta cecha charakteru naszej suni bardzo pasuje.

Zaraz nas stąd wywalą za offtopic :-D

Jak już nabędziesz swoją Amerykankę to koniecznie pokaż jej gębę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koty burmańskie są tak pozytywnie nastawione do psów to nie powinno być problemów, bo właśnie co do nieładnych zachowań kota wobec psa, a nie odwrotnie miałam obawy :-)

Co do tresury Akity, to nie umniejszając w żaden sposób umiejętnościom Twojego męża, obawiam się, że będziecie musieli zapomnieć o agility ;-) Nasza Akita rozumie chyba wszystko co się do niej mówi, ale z komend wykonuje tylko "siad" i wraca na zawołanie, nawet jeśli zajęta jest czymś baaardzo pasjonującym. Na tym koniec :-) Dodam, że była na profesjonalnym szkoleniu u pana, który na co dzień szkoli owczarki niemieckie. Pan się poddał ;-) Psychika Akity jest taka, że nie będzie ona wykonywała 100 razy tej samej komendy z takim oddaniem jak owczarek. Akita myśli - "dwa razy już przyniosłam przecież ten durny kijek, to o co chodzi? Wystarczy". ;-) Nasz pies jest bardzo posłuszny, ale nie sposób jej nauczyć żadnych psich sztuczek. Pozostaje mieć nadzieję, że amerykańskie akity myślą trochę inaczej niż japońskie ;-) Chociaż nam akurat również ta cecha charakteru naszej suni bardzo pasuje.

Zaraz nas stąd wywalą za offtopic :-D

Jak już nabędziesz swoją Amerykankę to koniecznie pokaż jej gębę!

 

no to odpiszę na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu na priv bardzo ciekawa dyskusja? I wcale sie nie dziwę że pan od owczarków się poddał. Po prostu akita przerosła go swoją inteligencja . To bardzo mądre psy nie nawykłe do ślepego wykonywania komend , rasa od początku była tak kształtowana żeby sama podejmować decyzje.Piękna jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu na priv bardzo ciekawa dyskusja? I wcale sie nie dziwę że pan od owczarków się poddał. Po prostu akita przerosła go swoją inteligencja . To bardzo mądre psy nie nawykłe do ślepego wykonywania komend , rasa od początku była tak kształtowana żeby sama podejmować decyzje.Piękna jest.

 

święte słowa, dlatego też tak bardzo pragniemy tego psa! to dla nas wyzwanie i zaszczyt! :)

a wracając jeszcze do kotów- są do adopcji dwa dorosłe koty burmańskie w kolorze liliowym, z powodu śmierci ich właścicielki pilnie poszukują dobrego i kochającego domu, koty są wykastrowane. gdyby ktoś był chętny im pomóc, przygarnąć je- proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o "gębach" naszych zwierzaków, więc obawiałam się, że się forumowicze mogą irytować, że my tu tak sobie gadu gadu nie na temat. Ale skoro jeszcze nie linczują :-) to napiszę dodatkowo - jest taki film "Hachiko" oparty na historii japońskiej Akity o tym imieniu, która blisko 10 lat czekała na swego pana, który zmarł nagle w pracy i nie wrócił do domu. Film może niezbyt ambitny, choć historia bardzo wzruszająca. Ale jest tam jeden tekst, który świetnie definiuje tę rasę. Pewien Japończyk na widok tego psiaka, mówi do jego przyszłego właściciela: " To nie jest zwykły pies, to jest Akita" :-)

Moim zdaniem - rasa nie podobna do żadnej innej. Jest to nasza pierwsza Akita i choć mamy ją dopiero od półtorej roku, wiem, że już nigdy nie zechcę mieć psa innej rasy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o "gębach" naszych zwierzaków, więc obawiałam się, że się forumowicze mogą irytować, że my tu tak sobie gadu gadu nie na temat. Ale skoro jeszcze nie linczują :-) to napiszę dodatkowo - jest taki film "Hachiko" oparty na historii japońskiej Akity o tym imieniu, która blisko 10 lat czekała na swego pana, który zmarł nagle w pracy i nie wrócił do domu. Film może niezbyt ambitny, choć historia bardzo wzruszająca. Ale jest tam jeden tekst, który świetnie definiuje tę rasę. Pewien Japończyk na widok tego psiaka, mówi do jego przyszłego właściciela: " To nie jest zwykły pies, to jest Akita" :-)

Moim zdaniem - rasa nie podobna do żadnej innej. Jest to nasza pierwsza Akita i choć mamy ją dopiero od półtorej roku, wiem, że już nigdy nie zechcę mieć psa innej rasy :-)

A jakie cechy tak bardzo ją różnią od innych ras? Jakie zachowania cechują Akity?

Mój DON w kąpieli to obraz "nędzy i rozpaczy" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rasę inną niż wszystkie i też "ciężka" w szkoleniu. Pokusiła bym sie nawet o stwierdzenie że posiadanie psa tej rasy jest dużo wiekszym wyzwaniem dla właściciela niz posiadanie Akity. Cechą różniącą rasę którą posiadam od innych psów jest tak zwana "ojeriza" w skrócie niechęć , silna awersja do obcych która przejawiaja już kilku miesięczne szczeniaki. A to moje dziewczyny.

http://img703.imageshack.us/img703/5310/p3300065.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Oczywiście mój opis nie dotyczył dziewczyny pierwszej z prawej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu reszta ferajny.

 

Zmora

http://img833.imageshack.us/img833/4305/p6280016c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zjawa z Zefirem

http://img18.imageshack.us/img18/3163/p6140057.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dzieciaczki powyższej pary

http://img809.imageshack.us/img809/7397/p9130010.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Lolka

http://img98.imageshack.us/img98/64/p6280048.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jest jeszcze chomik i dwa baniaki z rybkami 470 i 200 litrów , ale nie mam ich obfoconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą masz Apsik77 menażerię! :-) A Twoje brazylijskie dziewczyny - przecudnej urody! Zanim zdecydowałam się na Akitę myślałam też o Fili, równie fascynująca i nietypowa rasa. Przeraziły mnie ostatecznie jej gabaryty ;-) Akita podobnie jak Fila jest nieufna wobec obcych i bardzo czuła w stosunku do członków swojej rodziny, ale ten instynkt wrogości wobec obcych jest na pewno słabszy niż u Twoich psiaków.

A odpowiadając na pytanie marjuchy - wyjątkowość Akity polega chociażby na tym, że rasa ta liczy sobie 5 tys. lat! ;-) A żeby zrozumieć dokładnie czym różni się od innych psów trzeba z nią trochę poobcować. Akita jest po prostu INNA. Ta inność przejawia się w rożnych niuansach jej zachowania. Najbardziej jaskrawe jest chyba to, że jest to pies, który nie szczeka z byle powodu. Pomimo, że ma silny instynkt terytorialny i jest świetnym psem stróżującym, szczeka rzadko. Nie biega wzdłuż ogrodzenia szczekając na każdego przechodnia, jak robi wiele psów. Szczeka tylko wówczas, gdy coś ją zaniepokoi, gdy ktoś nietypowo się zachowuje lub wygląda. Nie szczeka na inne zwierzęta, nie reaguje na zaczepki psów na spacerach. Obszczekiwana przez innego psa patrzy na niego jak na "wariata" :-) Na pierwszy rzut oka widać też taką specyficzną dumę, która wręcz emanuje z tego psa. Bardzo ciekawy i wyczerpujący opis tej rasy można przeczytać na stronie hodowli, z której pochodzi nasza sunia - http://akita-halne.pl/akita-inu-halne.htm. Opis ten spotkałam już nie raz cytowany na rożnych stronach internetowych.

Wiem, że każdy właściciel chwali rasę, której przedstawicielem jest jego pies. Miałam jednak wcześniej psy innych ras ( owczarka niemieckiego i labradora ), miałam kontakt z psami znajomych czy rodziny wielu jeszcze innych ras i stwierdzam, że Akita jest inna od wszystkiego co spotkałam do tej pory ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...