Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie gęby... swoich zwierzaków!


Gość

Recommended Posts

1. Wiekszosc z nich jest sprowadzana, wylapywana przez klusownikow z naturalnego srodowiska...

Wrecz przeciwnie. Wiekszosc z nich pochodzi z hodowli. Handel tego typu zwierzetami jest bardzo mocno kontrolowany. Sama aktywnie dzialam w tym kierunku, chocby uczulajac ewentualnych kandydatow na tego typu hobby, zeby kupowali wylacznie legalne zwierzeta. One podlegaja rejestracji itp. Wiec nie jest prawda to co mowisz.

 

Jesli ja sie myle i rzeczywiscie wszystkie zwierzeta pochodza z hodowli, to czemu ty aktywnie dzialasz w tym kierunku??? I po co sa te kontrole?? :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...ciach...

A wogole to zwierzeta egzotyczne powinny zyc tam gdzie ich miejsce a nie w domach,czesto trzymane w ciasnych terrariach lub w klatkach{tak jak papugi}.Nie wierze zeby takie zwierze czulo sie tutaj dobrze,jaka to wolnosc dla niego?

No tak, to oczywiscie racja, ale watpie abysmy mogli 'cofnac' te dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

A wogole to zwierzeta egzotyczne powinny zyc tam gdzie ich miejsce a nie w domach,czesto trzymane w ciasnych terrariach lub w klatkach{tak jak papugi}.Nie wierze zeby takie zwierze czulo sie tutaj dobrze,jaka to wolnosc dla niego?

No tak, to oczywiscie racja, ale watpie abysmy mogli 'cofnac' te dzialania.

 

Tych zwierzakow, ktore juz maja swoje domy raczej do srodowiska naturalnego nie oddasz, ale moze chociaz uda namowic ludzi zeby nie kupowali nowych zwierzakow.

Moze po jakims czasie udaloby sie to co sie udalo z natualnymi futrami - dzieki przypominaniu ludziom ze futro =smierc wielu zwierzakow sprzedaz futer mocno spadla :D

 

A co do zwracania naturze zwierzakow - u mnie w domu 2 razy zdarzylo sie ze mama odwiozla karpie do stawu :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ze mnie sie zawsze smiali, jak opowiadalam o tym "oddawaniu" karpi :D:D. My od tamtego czasu juz nigdy nie kupowalismy zywych karpi, i w ogole nie kupujemy karpi :D - sposob w jaki sa przechowywane a potem sprzedawane pozostawiam bez komentarza. Sadze ze w XXI wieku, gdy wszyscy maja zamrazarki i lodowki, a ryby mozna kupic o kazdej porze dnia i nocy powinno sie zaprzestac sprzedawania zywych karpi na ulicy czy straganie. To bylo dobre w stanie wojennym, kiedy ludzie kupowali karpie jeszcze w listopadzie i wtedy musialy byc zywe, zeby sie do swiat nie zepsuly :roll:

 

Ta pisana oczywiscie moja-niestety miesorzerna , hi hi , na szczescie zywca nie rusza, je tylko padlinke i to najlepiej z puszki :D. A obok oczywiscie moja 1 polowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,to zalegle imieniny meza,jeszcze z 26 lutego,ale tesciowka byla chora i nie mogla przyjechac wiec przyjezdza w sobote a ja nie moge przez to przyjechac na to spotkanie.Strasznie zaluje :cry: .Moglybysmy o zwierzakach porazmawiac no i lepiej sie poznac! Tak na marginesie to widze,ze jestes z Wroclawia a ja mam tam duzo rodziny,ostatnio bylam we Wroclawiu 5 Lutego. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po jakims czasie udaloby sie to co sie udalo z natualnymi futrami - dzieki przypominaniu ludziom ze futro =smierc wielu zwierzakow sprzedaz futer mocno spadla :D

 

A co do zwracania naturze zwierzakow - u mnie w domu 2 razy zdarzylo sie ze mama odwiozla karpie do stawu :p :p :p

Z futrami tez zalezy gdzie mieszkasz. Takie protesty np w Malibu, w Miami to mnie smiesza. Po co w ogole tam futra? Snobizm i tyle.

Natomiast w regionie okolosyberyjskim to jest nie do pomyslenia, abys przezyla bez futrzanej czapy na glowie i futra na grzbiecie. Zaden sztuczny material nie wytrzymuje intensywnego uzytkowania w temp -50 stopni. A termometry robione sa specjalnie dla takich wiosek, ze specjalna podzialka. Musza byc bardzo dokladne, bo dla dzieci 1 minuta za dlugo w takiej temperaturze oznacza zamarzanie pecherzykow w plucach. No i te dzieciaczki oczywiscie w futrach naturalnych.

 

W Europie, to zalezy, u nas w Polsce np w Zamojskiem to chyba tez wskazane sa futrzane czapy.

 

Ryby - wiesz jak sie lowi ryby? Ryby sa w sieciach, wyciaga sie sieci, segreguje ryby wg rodzajow, wrzuca do skrzynek np z lodem, nastepnie wraca sie do portu i zdaje ryby do magazynu, albo bezposrednio pakuje skrzynki z lodem do samochodu lodowki. Ryby zdychaja masowo. Ryby jemy w stolowkach, w zlobkach, w przedszkolach, w szkolach, w szpitalach.

Zadna zdrowa dieta nie obedzie sie bez ryb.

 

Tytul dzialu 'zwierze tez czlowiek', no ale tak nie jest. Dzialania z karpiami maja sens, tak jak protesty przeciw rozmnazaniu np kotow, ktorych wiele jest porzucanych, no ale wynika to z braku swiadomosci. Zawsze z braku swiadomosci, zawsze z glupoty.

 

Oczywiscie opisalam skrajnosci.

Kiedys bylam idealistka, ale teraz juz nie. Chyba za duzo widzialam i sie znieczulilam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do tych futer, oczywiscie zgadzam sie ze ekstremalnych warunkach jest to poprostu koniecznosc. mi chodzi lo raczej o te "paniusie" ktore chodza w futrze zeby sasiadka byla zazdrosna :evil: :evil: Pamietam jak rozmawialam z kolega z kazachstanu, ktory byl dumny ze kupil zonie futro ktorego jej zekomo wszyscy zadroszcza (chyba nie musze opsywac jak wygldaja futra zza wschodniej granicy).

A czy kolo Zamoscia jest az tak zimno??? Mam znajomych z tych okolic i jakos nie kupuja czapek futrzanych na wyjazdy do domu rodzinnego ;). Zeby te czapki chociaz ladne byly..... :roll: ludzie zdobywaja szczyty gor w "sztucznych materialach"....

Poza tym, nie oszukujmy sie, teraz ludzie chodza tylko z auta do domu wiec nawet nie zdaza zmarznac :)

 

CO do ryb, przyznaje, slyszlam o tych praktykach.. Coz swiata nie zmienia, ale i zywego karpia tez nie kupie :)

 

Kiedys bylam idealistka, ale teraz juz nie. Chyba za duzo widzialam i sie znieczulilam.

 

- skad takie pesymistyczne podejscie??

juz tyle ludziom udalo sie zminic, moze i podejscie do zwierzat, zwlaszcza tych hodowlanych (na mieso) sie zmieni , zeby nie musialy podwojnie cierpiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogole to zwierzeta egzotyczne powinny zyc tam gdzie ich miejsce a nie w domach,czesto trzymane w ciasnych terrariach lub w klatkach{tak jak papugi}.Nie wierze zeby takie zwierze czulo sie tutaj dobrze,jaka to wolnosc dla niego?

Tak samo jak psy i koty ;) Mozemy im zwrocic wolnosc albo trzymac w maluch ,ieszkaniach i na malych podworkach i karmic miesem, ktore zabil ktos inny, wiec my mamy czyste sumienia. Hipokryzja...

A co do ciasnych terrariow i tym podobnych, to nie bede z Toba dyskutowac bo znow opierasz sie na stereotypach zgola nieprawdziwych.

 

Jesli ja sie myle i rzeczywiscie wszystkie zwierzeta pochodza z hodowli, to czemu ty aktywnie dzialasz w tym kierunku??? I po co sa te kontrole?? :wink: :wink:

Po pierwsze nie napisalam wszystkie, tylko wiekszosc, a po drugie wlasnie po to sa kontrole, zeby taki stan rzeczy utrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi ,pies i jaszczurka to jednak nie to samo!Nie powiesz mi chyba ,ze terrarium w domu to naturalne miejsce dla jaszczurki{nawet twoje mieszkanie tez chyba nie} a dla psa podworko jest jak najbardziej naturalnym miejscem.Pies nie jest takze zwierzeciem egzotycznym wiec dziwie sie,ze nie widzisz roznicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...