Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

modrzewie do wyci?cia - jak wykorzysta? ???????


Karorka

Recommended Posts

wiem ze na Was zawsze mozna liczyc wiec moze macie jakis pomysl :D

 

mam do wycięcia modrzewie całkiem grube i spore wiec pomyslalam ze moznaby je jakos wykorzystac ale jak?

pytania:

1. do czego mozna je wykorzystac - myslalam np. o zrobieniu z nich ogrodzenia?

2. ale zeby je wykorzystac musze je jakos przygotowac - gdzie to zrobic?

 

b. prosze jesli ktos ma o namiary na jakas stolarnie albo nie wiem co ktora moglaby przerobic takie drzewa - mozliwie jak najblizej w-wy

 

no i oczywiscie pomysly co jeszcze z takimi drzewami mozna zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najpierw to je musisz pociąc na deski w tartaku,podsuszyć przynajmniej przez sezon odpowiednio ułożone w sztaplach i

dopiero potem do stolarza.

Drewno modrzewiowe jest bardzo trwałe ,więc nadaj esie jak najbardziej na płot.Pewnym mankamentem może być to że wycieka z niego żywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOI ZNAJOMI MAJĄ Z MODRZEWIA ZROBIONĄ M.IN. GARDEROBĘ,

W SALONIE OSŁONIĘTĄ WIĘŹBĘ DACHOWĄ , ...

WYGLĄDA REWELACYJNIE. MIĘDZY INNYMI Z TEJ PRZYCZYNY, ŻE MODRZEW "PŁCI ŻEŃSKIEJ" MA INNA BARWĘ OD "PŁCI MĘSKIEJ"

O CZYM MOGŁAM NAOCZNIE SIĘ PRZEKONAĆ WŁAŚNIE U NICH.

 

A JEŻELI PORUSZAĆ KWESTIE CENY. JEST ONA ZNACZNIE WYŻSZA OD POSPOLITEJ SOSNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - juz mniej wiecej wiem co moge zrobic

ale powiedzcie jeszcze gdzie moge znalezc tartak ktory przerobi mi te modrzewie bo jak na razie jeszcze takiego nie znalazlam

 

Droga koleżanko..... trochę więcej inicjatywy! Od czego książka telefoniczna z zakładką branżową - TARTAKI !!!!

Nie napisałaś dokładnie gdzie mieszkasz. Samo określenie by to był tartak jak najbliżej Warszawy to jednak zbyt mało. By podać optymalną lokalizację.

Wobec powyższego popatrz jednak tak jak radzę do książki telefonicznej. Sama sobie wówczas wybierzesz te okolice Warszawy które dla Ciebie będą najbardziej dogodne. Pamietaj, że załadunek i transport też kosztuje.

 

Ponadto ten modrzew by mógł być wykorzystany jako materiał typu: podłoga lub też boazeria będzie musiał jakiś czas się przesezonować. Na pytanie czy będzie to rok, czy dwa lub trzy to już musi odpowiedzieć znawca tematu. Sam tartak przetnie tobie okragłe drewno na bale, kantówki, lub deski o żadanych parametrach. następnie będziesz musiała poszukać zakładu stolarskiego by z tego surowca wykonał potrzebny Tobie produkt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem są tylko dwa sensowne rozwiązania:

 

- wyciąć, pociąć, wysezonować, obrobić i położyć samodzielnie

- znaleść tartak, który sprzeda potrzebne ci drewno a w rozliczeniu przyjmie twoje ścięte drzewa.

 

W innym wypadku koszty transportu przewyższą wartość tego materiału chyba, że darzysz te drzewka dużym sentymentem i koniecznie muszą to być właśnie ONE.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze na Was zawsze mozna liczyc wiec moze macie jakis pomysl :D

 

mam do wycięcia modrzewie całkiem grube i spore wiec pomyslalam ze moznaby je jakos wykorzystac ale jak?

pytania:

1. do czego mozna je wykorzystac - myslalam np. o zrobieniu z nich ogrodzenia?

2. ale zeby je wykorzystac musze je jakos przygotowac - gdzie to zrobic?

 

b. prosze jesli ktos ma o namiary na jakas stolarnie albo nie wiem co ktora moglaby przerobic takie drzewa - mozliwie jak najblizej w-wy

 

no i oczywiscie pomysly co jeszcze z takimi drzewami mozna zrobic

w zaleznosci ile jest tego modrzewia i jaki jest jego wiek, ja zrobilbym tylko jedna rzecz- podloge. deski modrzewiowe maja niepowtarzalny urok jednak nalezy je sezonowac przed przerobieniem na deski ok. 2 lat po pocieciu na brusy nastepnie odczekac i dac do przetarcia na deski po pol roku wszelkie pomysly o zastosowaniu modrzewia na zewnatrz mijaja sie z celem modrzew na zewnatrz wytrzyma ok. 5-7 lat i jest na szmelc w mieszkaniu deski moga byc nawed 50 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZOSTAJE CI TARTAK; ZLECENIE WYSUSZENIA - JEŚLI ZALEZY CI NA CZASIE.

ALE... JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ NA WYSUSZENIE W SUSZARNI - MUSISZ SPRAWDZIĆ WŁASNORĘCZNIE CZY ABY WILGOTNOŚĆ TARCICY BĘDZIE ODPOWIEDNIA. ODPOWIEDNIA TJ OKOŁO 16 % MAX DO OBRÓBKI NP. NA DESEKI PODŁOGOWE.

MOJ ZNAJOMY CHCIAŁ COŚ ZAPROJEKTOWAĆ, MIAŁ BARDZO MAŁO CZASU NA WYWIĄZANIE SIĘ ZE ZLECENIA - WIĘC ZLECIŁ WYSUSZENIE -I ...OTRZYMAŁ "MOKRĄ" WYSUSZONĄ PONOĆ TARCICĘ.

 

DLATEGO BĄDŹ OSTROŻNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYGLĄDA REWELACYJNIE. MIĘDZY INNYMI Z TEJ PRZYCZYNY, ŻE MODRZEW "PŁCI ŻEŃSKIEJ" MA INNA BARWĘ OD "PŁCI MĘSKIEJ"

O CZYM MOGŁAM NAOCZNIE SIĘ PRZEKONAĆ WŁAŚNIE U NICH.

 

Coś tu nie gra - modrzew jest gatunkiem jednopiennym co oznacza, że na jednym odobniku mamy kwiaty męskie i żeńskie czyli nie możemy mówić o osobnikach męskich i żeńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...