Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

folia.jpg

 

Wykonawca położył 2 warstwy folii. Chcę jakoś bardziej zabezpieczyć burtę płyty przed namakaniem - od jednej strony budynku teren będzie prawie płasko. Oczywiście, na burtę dali EPS zamiast XPS, my fault, mogłem doczytać umowę i doczytać na forum.

 

Mój pomysł: odkopać fragment tej folii, dołożyć drugą i skleić/zgrzać, żeby dało się nieco wyżej ją wyciągnąć, gdzieś ponad posadzkę, może nawet na wysokość pierwszego bloczka z betonu komórkowego, a na to folia kubełkowa z aluminiową listwą wykończeniową, żeby mogło to stać w słońcu. Dobrze, źle?

 

Zastanawiam się jeszcze nad doklejeniem do tej burty paska 2cm XPS i zabieg jw.

 

Inne pomysły? :( Nie chcę, żeby grunt mi się opierał o styropian.

Edytowane przez blitzkrieg

drenaz.jpg

Przerywanym folia (2 warstwy). W projekcie powinna być powyżej burty. W praktyce w większości miejsc sięga do 3/4 wysokości burty. Z jednej strony domu koniecznie muszę podsypać, żeby grunt był równo z burtą, bo inaczej woda będzie mi stała pod ścianą.

^^

Folii nie zgrzejesz tak aby to było szczelne , jak już coś to moim zdaniem odkop tę burtę i albo pojedz po tym siatką z klejem plus jakis szlam mineralny, albo nic nie rób

EPS jest bardzij nasikliwy ale jezeli to był EPS aqua lub jakis twardy w ktorym kulki styropianu sa dosyć mocno sciesniete, to nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo. Czytałem badanie, że ta nasikliwość epsa nie jest az tak straszna a gdy styropian nie jest zabardzo opatulony foliami po prostu też szybciej wysycha gdy grunt przeschnie....

 

 

dodane:

 

02.08.2020

 

izolowanie opaski anty wysadzinowej w ogóle nie ma sensu wg mnie, jak już coś to można pomyślej z burtą. Ja moje burty z xpsa w ogóle niczym nie robie , zaizolowalem płytę pod spodem a xps jest przysypany bez niczego , przy styropianie aqua tez bym tak zrobil

Edytowane przez jacentyy

opcja 1.jpg

 

Mam dylemat.

Do wstawienia jest nowa folia na burty, bo to, co było, było porwane, dziurawe i źle zamocowane.

 

Jak ją zamocować, żeby faktycznie nie płynęła za nią woda i nie następowało zawilgocenie ścian?

 

Opcja 1 - majster sugeruje, żeby folię puścić jak na rysunku poniżej i dokleić od razu kolejną warstwę styropianu fasadowego. Powinno się trzymać. Tylko czy nie powstanie tutaj mostek termiczny i czy wyciąganie tak wysoko folii po ścianie w ogóle izoluje przeciwwilgociowo mur? Mokry styropian nie pociąga wilgoci kapilarnie?

opcja 1.jpg

 

Alternatywa

 

Dociągnąć folię do połowy burty i nakleić na to styropian fasadowy (odpada mostek)

opcja 2.jpg

 

albo

 

wyjść z folią ponad burtę i potem dociskać ją do burty folią kubełkową (do folii kubełkowej miałbym listwę aluminiową)

opcja 3.jpg

img.jpg

 

Wygląda to w ten sposób w tej chwili. Idea jest taka, żeby styropian ocieplający ściany położyć na tej folii. Ciągle mam wątpliwości - w kontekście mostka termicznego. Styropian przykładowy, żeby wyjaśnić, o co chodzi. Będzie Swisspor Lambda White 20cm.

^^

Moje zdanie jest takie: pousuwałbym te wszystkie folie , co one Ci daja ? jedynie wilgoć czy woda jak już sie pod nia dostanie, a dostanie sie na pewno to tak łatwo z niej nie wyjdzie , bedzie sie to tam kisilo i kisiło. Moje zdanie jest takie, że jak już chcesz to burty przejedz siatka z klejem a na to szlam minelralny , zeby to było jako takie paroprzepuszczalne .....a jeszcze lepiej to odkleiłbym burty od boku płyty zaizolował bok płyty szlamem mineralnym elastycznym , wyprowadzil taka izolacje na okolo 30 cm ponad poziom docelowego gruntu , przykleił z powrotem burty i zrobił elewację ....

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...