Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Demontaż rur gazowych


Mike8

Recommended Posts

Witam, rozpocząłem remont w mieszkaniu w bloku. Blok jest podpięty do gazu, ale mój poprzednik miał gaz odcięty - plomba na liczniku i sterczący kikut rury ze ściany na korytarzu. Ja od kiedy jestem właścicielem nie starałem się o podłączenie. Teraz remontuje łazienkę, chciałbym stare rury gazowe i podgrzewacz wymienić na nowe, a podgrzewacz umieścić jakieś pół metra bliżej. Nowe rury i montaż podgrzewacza zlecę oczywiście gazownikowi z uprawnieniami.

Pytanie - czy muszę mieć jakiekolwiek zgody na demontaż tych rur i podgrzewacza?

Czy muszę mieć jakieś projekty, opinie i inne papiery na wykonanie przez gazownika instalacji jakieś 0,5 m krótszej?

Oczywiście chodzi mi o jakąś podstawę prawną- w blokach co roku chodzą gazownicy sprawdzać gaz, jak będzie jakiś nadgorliwy, zobaczy, że tylko ja mam podgrzewacz gdzie indziej, to może ruszyć biurokratyczna maszyna zniszczenia obywatela! :cry:

 

Dla wielu to mogą być śmieszne pytania, ale przypadkiem dowiedziałem się, że jak chce mieć węższe okno o pół metra to muszę iść do architekta po projekt - koszt kilka tysiaków! Mnie w tym kraju już nic nie zdziwi. :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...