Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja, a zatłuszczenie kanału w kuchni


Recommended Posts

Drodzy,

 

Mam pewien problem i nie wiem czy to jest normalne.

Mam nowowybudowany dom do którego wprowadziłem się 2 lata temu. Kilka dni temu zauważyłem, że kanał wywiewny reku w kuchni jest zatłuszczony i przyczepia się do niego kurz. Kanały nawiewne w pozostałej części domu są czyściutkie.

 

Problem mogłem spowodować sam, ponieważ do dnia dzisiejszego nie zamontowałem pochłaniacza wilgoci w kuchni, który planowałem zakupić chwile po zakończeniu budowy, ale jak to po budowie rówżnych wydatków było w brud i do teraz plan się nie ziścił. Z drugiej strony jestem pewien, że sam pochłaniacz nie poradził by sobie z tłuszczem z gotowania i w jakimś stopniu kanały byłyby byćmoże mniej zatłuszczone. Każdy wie jak wyglądają ściany, sufit i sprzęt wokół kuchenki po kilku latach gotowania pomimo tego, że posiada się okap.

 

Czy zaobserwowaliście u siebie podobne zjawisko?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez Wybuduję czy nie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, można filtry powstawiać, ale to babaranina na okrągło.

Filtr PRZED wentylatorem wywiewnym WSKAZANY, aby wentylatora nie zapaprać. bo trudno się go czyści.

To kanały WYWIEWNE!

Powietrze płynie nimi z domu na zewnątrz.

 

Puszczamy co jakiś czas wentylację na MAX i to, co się osadziło przy wydajności NORMALNEJ poleci w dal (na filtr przed wentylatorem).

 

Okap Z KUCHNI DO KUCHNI !!!

Koniecznie z GĘSTĄ SIATECZKĄ METALOWĄ - bo to ONA stanowi filtr przeciwtłuszczowy.

Tłuszcze, szczególnie te kuchenne - latające, nie mają ciepła własciwego.

O co by się nie otarły - zestalają się.

A tę siatkę się myje co jakiś czas.

Z parą wodną w kuchni wentylacja daje sobie radę.

 

A że ten kanał mało piękny - to nie przeszkadza.

Nie zaglądać... :lol: To WYWIEW jest!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Mam pewien problem i nie wiem czy to jest normalne.

Mam nowowybudowany dom do którego wprowadziłem się 2 lata temu. Kilka dni temu zauważyłem, że kanał wywiewny reku w kuchni jest zatłuszczony i przyczepia się do niego kurz. Kanały nawiewne w pozostałej części domu są czyściutkie.

Łukasz

 

No i dlatego od razu zamontowałem pochłaniacz w kuchni i nic takiego w wywiewie w kuchni nie mam ...

 

Natomiast filtry pochłaniacza są mocno obklejone od tłuszczu i co jakis czas je myję pod gorącą wodą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...