Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lokalizacja i wielkość wlotów(wlotu?) powietrza do komory kondensacyjnej


sztukatormalarz

Recommended Posts

Witajcie

Jestem na etapie "zamykania" obudowy kominka.

Praktycznie ostatnia decyzja która mi została to wielkość dziur w podłodze komory kondensacyjnej.

Komora w tym wypadku nie będzie służyć tylko do ograniczenia nagrzewania stropu, ale będzie też spowalniać ucieczkę powietrza do pomieszczenia na górę (na zdjęciach widoczny po lewo na górze wylot to wylot powietrza do sypialni i łazienki piętro wyżej.

Z przodu tj. pod podłogą komory kondensacyjnej będzie narożna kratka, taka sama jak pod kominkiem

 

Proszę o pomoc w umiejscowieniu dziury/dziur? i ewentualnie oscylowanej średnicy

 

IMG-6239.jpgIMG-6237.jpgIMG-6235.jpg

 

To kominek u mnie w domu + stawiam coś takiego pierwszy raz :) liczę również na konstruktywną krytykę i zachętę do działania!

 

Z góry dziękuje!

IMG-6238.jpg

Edytowane przez sztukatormalarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie wskazać które miejsce będzie z technicznego punku widzenia najwydajniejsze dla zarówno ogrzewania salonu w którym jest kominek jak i sypialni piętro wyżej na poniższym zdjęciu?

 

https://drive.google.com/file/d/1EzF6JbqcXMDCRk48Xxy4Vvph4klYcmE0/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem na etapie "zamykania" obudowy kominka.

Praktycznie ostatnia decyzja która mi została to wielkość dziur w podłodze komory kondensacyjnej.

Komora w tym wypadku nie będzie służyć tylko do ograniczenia nagrzewania stropu, ale będzie też spowalniać ucieczkę powietrza do pomieszczenia na górę (na zdjęciach widoczny po lewo na górze wylot to wylot powietrza do sypialni i łazienki piętro wyżej.

Z przodu tj. pod podłogą komory kondensacyjnej będzie narożna kratka, taka sama jak pod kominkiem

 

Proszę o pomoc w umiejscowieniu dziury/dziur? i ewentualnie oscylowanej średnicy

 

[ATTACH=CONFIG]446953[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]446954[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]446955[/ATTACH]

 

To kominek u mnie w domu + stawiam coś takiego pierwszy raz :) liczę również na konstruktywną krytykę i zachętę do działania!

 

Z góry dziękuje!

W takiej sytuacji robienie komory dekompresyjnej jest bez sensu. Ewentualnie podwójna izolacja sufitu i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim rozwiązaniu całe ciepło uciekłoby do pomieszczenia na górę ;)

 

Moje pytanie to w którym miejscu w komorze kondensacyjnej zrobić otwór/otwory, ktos cos ?

W "Twoim" rozwiązaniu "ucieknie" tyle samo. Dokładnie tyle ile zmieści się w tym otworze...Zrób otwór tej samej wielkości w podłodze komory dekompresyjnej, jak najbliżej tego otworu. Otwory obuduj kawałkami płyt tworząc kanał do transportu ciepłego powietrza. Będzie lecieć ciepło, jednocześnie zachowasz funkcje komory dekompresyjnej. ....Ilość powietrza "uciekającą" do pomieszczenia górnego regulujemy montując np na wylocie kratkę z żaluzją....To tylko jeden z wielu pomysłów, ale łatwy do zrozumienia i wykonania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...