Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hydroizolacja pod deski - taras nad garażem nieogrzewanym


yayooo

Recommended Posts

Witam,

 

Mam taras nad garażem (nie ogrzewanym), taras jest nie zadaszony, około 40m2. Planuje na nim zamontować panele kompozytowe.

Montaż planuje wykonać na profilach aluminiowych bez kotwienia do tarasu aby nie przebić hydroizolacji - profile skręcone w jeden stelaż, podkładki gumowe aby woda miała przepływ, ewentualnie całość "złapana" ale do ściany domu.

Główne wątpliwości dotyczą oczywiście odpowiedniej hydroizolacji.

Zdaję sobie sprawę, że całość tarasu powinna się składać z warstw, niestety jest to stary budynek i mam ograniczoną wysokość roboczą.

Na chwilę obecną są 3-4 warstwy: płyta, papa na krawędziach, folia pod wylewkę 0,6mm, wylewka ze spadkiem (nowa). Wylewkę na krawędziach tarasu "zdarłem" jak wylewka była jeszcze w miarę świeża, tak żeby zrobić uskok na okapniki (aby woda nie dostawała się pod nie). Oczywiście planuje wkleić taśmę w hydroizolację pomiędzy wylewką a okapnikami, oraz na łączeniu ściana - wylewka. Okapniki aluminiowe, pod nimi przy montażu również rozprowadzę hydroizolację.

Teraz pytanie zasadnicze. Planuję jako hydroizolację zastosować Mapei Mapelastic, taśma Mapeband i w pierwszą warstę wtopiona siatka Mapenet.

Wiem, że teoretycznie jest to hydroizolacja głónie pod płytki - czy tu rónież się nada ? Ewentualnie rozważałem jeszcze Atlas Woder Duo lub Sopro DSF 523 (jednoskładnikowa). Ten ostatni produkt w opisie posiada info, że może być stosowany rónież pod deski tarasowe.

Z innych brałem pod uwagę jeszcze IZOHAN, Sika Sikalastic 152 i PCI Barraseal 2K (chyba najdroższy ze wszystkich ww.)

Prośba o opinię czy coś z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę potrakotwać to bardziej jako sugestię niż konkretną rekomendację, bo sam dopiero zgłębiam hydroizolacje tego typu.

 

Plan wydaje sie być w dobrym kierunku.

Woder Duo i Sopro DSF 523 to izolacje mineralne typu elastycznego. Lepiej mostkują jakieś ryski podłoża betonowego, ale pod naciskiem konstrukcji i osób może szybciej ulec uszkodzeniu (mimo podkładek). Należaloby użyć szlamów typu sztywnego, ale one wymagają z kolei sulidnego betonowego podłoża. Nie wiem jak wygląda wylewka i z jakiej klasy betonu była wykonana, być moze warto byłoby wcześniej zagruntować ją jakimś preparatem wzacniającym do betonu (zazwyczaj mają dodatkowe właściwości hydrofobizujące).

Na zagruntowaną wylewkę dałbym warstwę szlam sztywny np. Izohan Szczelny Fundament. Po wstępnym związaniu na drugą warstwę dałbym elastyczny np. ten Woder Duo (może dwukrotnie nawet).

Nie bałbym się zakotwić konstrukcji do wylewki. Umieściłbym nierdzewne kołki na kotwę chemiczną, a potem nanosiłbym izolacje zachodząc dokładnie na te mocowania.

Mam wątpliwości co do żywotności gumowych podkładek. Gdzieś widziałem podkładki ze stali nierdzewnej (odpowiednio dużej powierzchni średnicy 15-20cm?).

Produktów Mapei nie analizowałem jeszcze specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...