Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

Na stronie Scycraper-a dostałem bana.

Do 27 września.

Za treści - "nie związane z tematem" - oficjalny komunikat tak brzmi.

Na tym forum "bana" nie dostanę, dlatego mogę pisać po swojemu.

W oficjalnym dokumencie, podpisanym w świetle kamer, leży przede mną - jest zapis - nie wolno prowadzić prac w terenie objętych dyrektywą Unijną dotyczących obszarów Natura 2000 od września do kwietnia.

Zdjęcia z datownikiem pokazują coś całkowicie innego.

Odmiennego.

Skarga do komisarza unijnego gotowa do wysłania w przyszłym tygodniu.

Nie czarujmy się.

To Państwo - państwo - zrobi z obywatelem co chce.

W imię pojętego dziwacznie "dobra ogółu"

poza tym polecam materiał przeczytany u dentysty ostatnio.....

http://www.wprost.pl/ar/163387/Ile-panstwo-zdziera-z-kierowcow/

 

oświeci wiele osób.

Za ten wklejony link zostałem zbanowany na forum kochających budowanie autostrad.

Oceńcie sami w/g uznania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a co do zdjęć - o których wspominałem - tu jest link

 

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542716&page=248

 

to jest to właśnie zapisane w umowie z Dragadosem prawidłowe.

Że od 15.09.2009 nie wolno wykonywać prac cięzkim sprzętem -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowosci.

Podjeżdża 3 łysoli.

Jak w kawale - nie kawale - BMW - i zaczynają tak.

"Pana tu już nie powinno być"

"My ostrzegamy tylko raz - a nie trzy razy"

Normalny Sajgon.

Znacie takie metody?

Na pismo do Dragasa (wykonawcy odcinka) i inwestora przyszło że absolutnie i że nie oni,

A kto????????????

Bandyckie państwo z bandyckimi powielonymi metodami...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :-? :evil: Teraz przed tym 2012 jest takie parcie na budowę dróg/trakcji itd że chwytają się wszystkich metod :( Zastanawiam się ile pozwów właścicieli pozbawionych swojej własności z naruszeniem prawa, zostanie pozytywnie rozpatrzonych przez sądy (krajowe i zagraniczne) gdy ten szał przeminie. Bo te rzekomo słusznej wysokości odszkodowania za wywłaszczone mienie są po prostu skandaliczne! Więcej traci się na prawników doradzających jak przeciętnego Kowalskiego pozbawić domu możliwie jak najmniejszym kosztem a najlepiej za darmo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowosci.

Podjeżdża 3 łysoli.

A kto????????????

Bandyckie państwo z bandyckimi powielonymi metodami...........

 

Złóż zawiadomienie do prokuratury. Pisemnie. Nie chodzi o sprawę bo pewnie umorzy ale o fakt, że żadne działanie nie pozostawiasz bez echa. Spisuj nr rej podejrzanych samochodów. Rób zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :-? :evil: Teraz przed tym 2012 jest takie parcie na budowę dróg/trakcji itd że chwytają się wszystkich metod :( Zastanawiam się ile pozwów właścicieli pozbawionych swojej własności z naruszeniem prawa, zostanie pozytywnie rozpatrzonych przez sądy (krajowe i zagraniczne) gdy ten szał przeminie. Bo te rzekomo słusznej wysokości odszkodowania za wywłaszczone mienie są po prostu skandaliczne! Więcej traci się na prawników doradzających jak przeciętnego Kowalskiego pozbawić domu możliwie jak najmniejszym kosztem a najlepiej za darmo...

 

a mnie przeraża forma.

W państwie prawa takie sytuacje - toż to dno totalne :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Minister Grabarczyk - w sprawie pisma skierowanego bezpośrednio - zobligował

GDDKiA do odpowiedzi w ciągu 3 tyg i zajęcia staowiska.

Takie wiecie - rozumiecie.....

Politycznie, jako ważne - a dla GDDKiA kolejne od ministra akurat ważnego...

W tym czasie......

No i ministrowi - ważnemu akurat w tym czasie i momencie - jak myślicie?

Powiedzą - formułkę i swoje na dzień dzisiejszy ważne dla siebie, dla niego......

Nas tam na pewno nie będzie -:)

Konkretów też mało - potrzebne tylko dla potwierdzenia dzisiaj - slogany i powielanie....

Że potrzeba jest, .że czasu mało, że interes publiczny.....ble,ble,ble.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowosci.

Podjeżdża 3 łysoli.

Jak w kawale - nie kawale - BMW - i zaczynają tak.

"Pana tu już nie powinno być"

"My ostrzegamy tylko raz - a nie trzy razy"

.....

 

Aż nie chce mi się wierzyć!

Serio gadasz??? :o

przecież wiesz - że nie zmyślam.

Bo za poważne i ważne od lat dla mnie.

Realia polskie niejednemu nie mieszczą się w głowie.

Mnie również......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwartek, 15 października 2009

ARTYKUŁ

 

Parlamentarzyści pytają o autostradę

 

List do prezydentów. Kilkunastu posłów i senatorów Platformy Obywatelskiej oficjalnie zainteresowało się obywatelskim projektem przebiegu autostrady A1 przez nasze miasto.

 

Przypomnijmy ostatnie wydarzenia: początkowo autostrada miała biec przez Bytom zgodnie z wariantem północnym. Zmieniono go jednak na wariant południowy, co wywołało protesty mieszkańców Stolarzowic. Kilka tygodni temu los się do nich uśmiechnął. Oto bowiem warszawski Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił ministerialną decyzję lokalizacyjną dla bytomskiego odcinak A1. Sąd uznał, że została ona wydana niezgodnie z przepisami. Tym samym w świetle prawa nie ma dziś oficjalnie wytyczonego przebiegu autostrady przez nasze miasto.

Na razie nie ma też uzasadnienia sądowego wyroku. Pewnie dlatego orzeczenie WSA jest odmiennie interpretowane. Prezydent Piotr Koj po rozmowach z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uznał sprawę za zamkniętą i stwierdził, że autostrada będzie budowana zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami. Inaczej patrzą na sprawę stolarzowiczanie. Oni z kolei zwietrzyli szansę na to, że uda się jeszcze "wypchnąć" A1 poza ich dzielnicę, co umożliwia opracowany przez nich trzeci wariant biegu autostrady, zwany obywatelskim. W ostatnich dniach tym rozwiązaniem zainteresowała się grupa posłów i senatorów z naszego województwa. Z inicjatywy bytomskiego senatora PO Andrzeja Misiołka oraz posła Jacka Brzezinki opracowano list wysłany do prezydenta Koja oraz do prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. W piśmie czytamy między innymi: "W związku z utrzymującymi się protestami społecznymi wobec przebiegu autostrady A1 na odcinku pomiędzy ul Strzelców Bytomskich w Bytomiu, a węzłem Wieszowa w Zbrosławicach, a także w związku z informacjami o postanowieniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 marca 2009 r., który przychylił się do skargi mieszkańców Bytomia na decyzję o lokalizacji autostrady A-1 na tym odcinku, nasze zainteresowanie wzbudziła obywatelska propozycja korekty ww. przebiegu. Na mapie, którą protestujący dostarczyli wszystkim zainteresowanym, obywatelski przebieg zaczyna się na wysokości ul Strzelców Bytomskich w Bytomiu, przebiega lasem w bezpiecznej odległości od osiedla Miechowice, następnie na terenie Zabrza przebiega pomiędzy Rokitnicą oraz Helenką i kończy się w węźle autostradowym Wieszowa." Dalej autorzy pisma proszą władze Bytomia i Zabrza o przedstawienie informacji, którymi dysponują ich urzędy miejskie. Konkretnie chodzi o podanie długości trasy zgodnie z przebiegiem obywatelskim, strukturę własnościową leżących na niej gruntów, a także liczbę domów mieszkalnych do ewentualnego wyburzenia. Poza tym posłowie i senatorowie chcą wiedzieć, czy budowa autostrady natrafiłaby na przeszkody typu zbiorniki wodne i słupy energetyczne, pytają ile trzeba stworzyć estakad i wiaduktów oraz ekranów ochronnych oraz, czy A1 ingerowałaby w obszary chronione. Na koniec podpisani sugerują samorządowcom, by porównali zebrane dane z informacjami na temat dotychczasowego wariantu trasy.

Czy jesteśmy świadkami narodzin parlamentarnego lobby, chcącego przeforsować wariant obywatelski A1? - Na razie to raczej wywołana ostatnimi wydarzeniami próba otwarcia dyskusji o tym, jak powinna biec autostrada - powiedział nam senator Misiołek. - Żeby rozmawiać o sprawie musimy zebrać maksymalną ilość niezbędnych informacji dotyczących autostrady. Dlatego też poprosiliśmy prezydentów Zabrza i Bytomia o jak najszybsze udzielenie na wyjaśnień. Kiedy do tego dojdzie być może podejmiemy próbę wpłynięcia na instytucje i osoby odpowiedzialne za budowę autostrad, by wzięły pod uwagę wariant obywatelski.

 

 

He,he,he - podoba mi się.

Jak zawsze pierdoły, piedoły i pierdoły.

Zero konkretnych informacji

:D

Standard polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najświeższe

 

 

 

Niemałym utrudnieniem dla budowniczych autostrady są również Podziemia Tarnogórsko-Bytomskie, przez które autostrada ma przebiegać w rejonie Stolarzowic, jednej z dzielnic Bytomia, znajdującej się na odcinku łączącym Piekary Śląskie i Maciejów. Niedawno, w tej okolicy wstrzymano prace przy usuwaniu korzeni drzew wyciętych wcześniej z pasa przebiegu autostrady. Przerwa w pracach potrwa do połowy kwietnia i wynika z okresu hibernacji nietoperzy. - Prawo zabrania prowadzenia prac na terenie objętym "Naturą 2000" już od połowy września. Tymczasem prace w Stolarzowicach przerwano zaledwie kilka dni temu - mówi Piotr Gajdzik, mieszkaniec Stolarzowic. Gajdzik zwraca również uwagę, że w odpowiedzi na jego pismo minister infrastruktury, nakazał GDDKiA załatwić sprawę przebiegu autostrady A1 przez Stolarzowice do końca roku. Teoretycznie wciąż możliwa jest więc zmiana przebiegu autostrady z wariantu obecnego na tzw. "obywatelski", ale w praktyce, stopień zaawansowania robót wyklucza taką możliwość. - Obecnie, postępowanie wywłaszczeniowe toczy się wobec 12 działek w Stolarzowicach i na pewno zakończy się do końca bieżącego roku - zapewnia Marzyńska.

Bartłomiej Wnuk- Dziennik Zachodni

 

zauważcie że bardzo mało rozmawia i dyskutuje sie o ludziach. Coraz więcej ekologia, żaby, nietoperze,.......

Bo tak naprawdę okazuje się że w tej sprawie tylko to może być punktem zaczepienia i jakiekolwiek interwencji.

Ludzie których problem dotyczy od lat - niestety nie.

Smutne i przykre to państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkunastu posłów i senatorów Platformy Obywatelskiej oficjalnie zainteresowało się obywatelskim projektem przebiegu autostrady A1 przez nasze miasto.

Czy jesteśmy świadkami narodzin parlamentarnego lobby, chcącego przeforsować wariant obywatelski A1?

Żeby rozmawiać o sprawie musimy zebrać maksymalną ilość niezbędnych informacji dotyczących autostrady.

 

he,he, oficjalnie zainteresowało się kilku posłów i senatorów

Wiecie co?

Normalnie mnie rozwala czasami................ ta dbałość o obywatela swojego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy śledzą od lat, polecam również te linki dwa.

Dla wyrobienia sobie zdania - kto w procesie inwestycyjnym się liczy - a kto nie....

To tylko świadczy o bezkarności i rozpasaniu.

A to własnie "moja GDDKiA"

ten jest z lipca

 

http://www.tvs.pl/informacje/13639/

 

a ten przed 3 tygodniami

 

http://www.tvs.pl/informacje/16380/

Wnioskujcie - jak zawsze - sami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła i podziwiam ...

Oby Bóg dał Ci wiarę a ta dokonała reszty....

Znalazłem ten temat, bo ja będę miał chyba S-6 za płotem.

To co przeczytałem i zobaczyłem jest porażające. Ale tylko zdaje się potwierdzać, że nie ma siły na s....syństwo w tym kraju.

Nie potrafię opisać tego co czuję. Jestem wstrząśnięty do kości....

Trzymaj się chłopie!!!!!!

Ci co czytali ten temat na początku teraz siedza w ciepłych fotelach i zapomnieli o sprawie. Grupa popierających Cię forumowiczy jakos zaniemówiła. Skonczyło się "trzymaj się bobiczku!", "jesteśmy z Tobą"; Jestes Don Kichotem tego kraju. Każdego z nas może to spotkać.....

Ja pier...lę jak mi przykro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czy można Ci jakoś pomóc?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż 12Marek

Dopiero się proces rozpoczyna u Was, bo widzę jak istnieje forum zapaleńców.

 

tu je masz

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=188024&page=7

 

liche, rozpocznie sie proces budowlany, to poznasz adwersarzy.

 

Ja odebrałem w ciągu 1 tyg 2 polecone.

Jeden od GINB z W-awy i zaraz za 5 dni od Wojewody "naszego" lokalnego.

Szybko i prędko sie robi - szybko i bezwzględnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...