Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

Witam,

Przeniosłem się tutaj:

http://forum.muratordom.pl/droga-ekspresowa-s-6-za-plotem-czy-jest-na-forum-prawnik,t175134.htm

dzięki za porady w tym wątku :)

 

Możesz napisac bobiczku jak wygląda sytuacja tych co się poddali?

Jakie odszkodowania dostali? Na co starczyło?

Co z Tobą? Zrozumiałem, że wywalaja Cię z części Twojej działki za co dostałeś? (dostaniesz?) 10 tys. złotych. Czyli Ty masz tam mieszkać dalej?

Doszukałem sie gdzieś, że od ekspresówki do zabudowań musi byc min. 20 m. w zabudowanym i 30 po za terenem zabudowanym. Czyli mnie nawet nie będą musieli wywłaszczać.

 

Co do stanu formalnego S-6:

Lokalna prasa wczoraj napisała:

"17 listopada Komisja Oceny Inwestycji GDDKiA w Warszawie zdecydowała ostatecznie o przebiegu drogi ekspresowej nr 6 Goleniów - Gdańsk".

"600 mln. zł. oszczedności !"

"przebieg nie koliduje z obszarami Natura 2000!"

"jedna z fundamentalnych podwalin w historii miasta"- to mówi poseł

Co prawda, będzie o 7 km dłuższa niż dotychczasowa i do wyburzenia 32 budynki ale to pikuś!

W grudniu GDDKiA wystąpi o decyzje środowiskowe ma je dostać w kwietniu 2010r. Budowa ma ruszyc z początkiem 2013 r.

Taki jest stan prawny na chwilę obecną.

Czekam na wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masakra !!!!!

 

Normalnie masakra , nie mam złudzeń co do tego w jakim kraju mieszkamy.

 

Zwykły obywatel jest jedynie kurą w chowie klatkowym , masz składać jajka, a jak nie to na rosół.

 

Nie ma prawa , jest tylko PIENIĄDZ i WŁADZA.

 

Dlatego należy IM się odpłacać tak samo, nie płacić podatków, rodzić dzieci poza szpitalami , uświadamiać innych, szukać kruczków, omijać przepisy, nie płącić ZUSu , żyć w szarej strefie, zbierać sojuszników. Uważam , że jest już znacząca grupa ludzi w tym kraju , która widzi o co tutaj chodzi. Będzie nas więcej i w końcu ten system zawali się . Jednak komuna zamieniła się w drugą lepiej zamaskowaną, ale i ta padnie. Pomóżmy jej w TYM.

 

Albo My ten system wyj!#!@ w kosmos, albo SYSTEM wyj@!#$@ NAS.

 

Bobiczku przyjmij moje wyrazy głębokiego współczucia. Nie ma co liczyć na sprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobiczku jestes tam?

Co u Ciebie?

 

Przepraszam że długo nie odzywałem się, ale chyba juz nie ma za bardzo o czym.

Decyzje i działania podjęte przez GDDKiA są tak przejżyste że powoli pozbywam sie złudzeń.

Pogoda sprzyja więc prace idą pełna parą.

I to właśnie u nas, żeby rozjechać i zatkać w końcu gęby.

Zapisy i wprowadzone zakazy nijak się mają do wykonywanych prac.

Byłem w poniedziałek u pani mecenas - niestety nie powiało optymizmem.

Wręcz pogorszyła moje samopoczucie.

I to za jedyne kilka "setek" :)

Ale ona jest uczciwą realistką i w duchu wiem że to co powiedziała sprawdzi się za chwilkę.

Mam kilka porad, ale wolałbym Marek jednak prywatnie, bo są takie troszkę wiesz - mało chyba publiczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dla wszystkich którzy mają ochotę wesprzeć - bądź potrafią zrozumieć mój problem.

Jest takie forum - gdzie bez zrozumienia buduje się.

Dla dobra "ogólnie pojętego interesu publicznego"

I ja w związku z tym - mam prośbę.

Do wszystkich którzy pobrali kredyty i budują - różnymi systemami.

Spróbujcie wejść na stronkę Skyscraper i podpowiedzieć tym wszystkim mądralom - Wasz dzisiejszy punkt widzenia.

Ja niestety - zostałem "zbanowany" za treści mało popularne wśród tych - których problem nie dotyczy.

Marzy mi się - że spróbujecie większą grupką podyskutować w temacie prostym, pod tytułem - "wziąłem kredyt, zbudowałem z trudem dom - zgodnie z ustawą mam zamknąć ryja i pogodzić się z całą Polską"

Będę wdzięczny - jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum Skyscraper jest forum drogowców - decydentów z gdak , projektantów - zwykły szarak nie ma tam racji bytu - chyba,że klaska uszami i wszystko bierze na tak ...

ale zawsze można stworzyć kontrforum w stosunku do tego pierwszego :lol:

Myślę, że trochę przesadzasz. Znam tamto forum. Poza tym - to nie budowlańcy czy projektanci odpowiadają za lokalizacje drogi i procedury prawne związane z jej budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też znam i skłonności do przesady nie mam ...

owszem jest tam paru naiwnych ,którzy radosne fotki z postępów iinwestycji wrzucają jadąc sobie tu i tam i robiąc zdjęcia ,ale większość hm.....

A jak myślisz skąd mają dokładne trasy i warianty przebiegu inwestycji (tylko mi nie pisz że z netu i wyłożonych koncepcji ...

FAKT CI CO zatwierdzają przebieg (wcześniej przez kogoś podany ) tam chyba nie pisują ....

A o tych z gdaki wiem na 100.

A zresztą myśl co i jak chcesz nie myślę udowadniać kwadratury koła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też znam i skłonności do przesady nie mam ...

owszem jest tam paru naiwnych ,którzy radosne fotki z postępów iinwestycji wrzucają jadąc sobie tu i tam i robiąc zdjęcia ,ale większość hm.....

A jak myślisz skąd mają dokładne trasy i warianty przebiegu inwestycji (tylko mi nie pisz że z netu i wyłożonych koncepcji ...

FAKT CI CO zatwierdzają przebieg (wcześniej przez kogoś podany ) tam chyba nie pisują ....

A o tych z gdaki wiem na 100.

A zresztą myśl co i jak chcesz nie myślę udowadniać kwadratury koła ...

wszystko ok? bo z tego co napisałaś, to pisują tam straszni naiwniacy (idealne określenie gościa który robi zdjęcia) oraz w większości jacyś spiskowcy, którzy czychają na inwestorów budowlanych, a ich celem jest spowodowanie jak największych zniszczeń budynków w wioskach i miastach.

Przebiegi tras i warianty są zwykle ogólniedostępne - głównie na stronach Gdaki, czasem też mają je w urzędach gmin i miast. A to że ktoś bez rozgłosu zmienia przebieg na inny niż planowany na długo wcześniej to na pewno sprawka forumowiczów, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podrzucę coś z łódzkiego podwórka...

 

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7357772,Wyrzucaja_ludzi_z_domow__bo_buduja_autostrade.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1078293

 

jak widać jak Polska długa i szeroka dzieje się tak samo...

 

Wiemy, że możemy wystąpić na drogę sądową po ostatecznej decyzji wojewody, ale jak pozywać Ojczyznę, że oszukuje obywateli w lichwiarski sposób" - napisali do urzędników.

 

to jest niezły cytat z tego artykułu.

Dzięki - jakby co Paula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Bobiczku.

 

Generalnie jeśli chodzi o Łódź w najbliższym czasie będzie pewnie sporo takich konfliktów... Nasze miasto ma być otoczone z 4 stron autostradami i drogami szybkiego ruchu. Na północy A2 już jest, reszta (A1, S8, S14) dopiero ma być wybudowana.

A wszystko to na terenach, na których przez ostatnich kilka lat wybudowała się masa nowych domów, bo oczywiscie miasto Łódź i inne gminy ościenne nie bardzo się kwapiły, żeby zabezpieczyć tereny pod planowane drogi.

Łatwiej jest oczywiście później ludzi nazwać pieniaczami i wywłaszczyć za psie pieniądze w imię szeroko pojmowanego interesu ogółu. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...