Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

A to mnie spotka zaraz.

tu jet materiał filmowy

 

http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1664978,0,1,dzialka_pod_obwodnice_przejeta_na_ostro,wiadomosc.html

 

a tutaj objaśnienie zainteresowanego -

 

Originally Posted by bruno2003 View Post

Jako wspolwlasciciel tej nieruchomosci chcialbym Panstwu udostepnic fakty a nie opinie na temat postepowania wlascicieli.

Otrzymalismy dwie oferty wykupu naszej wlasnosci przez GDDKiA.

Zamieszczam kopie lepszej i ostatniej z nich na sume 880620,00zl datowanej na koniec lipca 2007.

Nigdy nie widzialem proponowanego, liczonego w milionach zlotych odszkodowania, o ktorym mowiono w reportarzu TVN.

Wojewoda Mazowiecki, w grudniu 2008, rozpoczal postepowanie wywlaszczeniowe w stosunku do nieruchomosci przy ulicy Zloty Rog 5.

Postepowanie nie zostalo zakonczone do chwili obecnej. W zwiazku z tym Skarb Panstwa nie nabyl praw wlasnosci do tej nieruchomosci, my nadal jestesmy wlascicielami tej nieruchomosci.

Dlatego akcja z 14 lipca 2010 powinna byc uwazana jako akt bezprawia w kraju, ktory usiluje nie kopiowac aktow przemocy majacych miejsce w latach 1945 - 1989.

Nie zamierzam podejmowac zadnej zbednej polemiki na ten temat i nie bede odpowiadal ani komentowal dalszych postow na ten temat.

Z powazaniem Ferdynand P Dabkowsk

 

 

jest widoczna propozycja GDDKiA - podeślę niedowiarkom linka - jakby co.

To jest odpowiedź zainteresowanego, poparta skanem dokumentu - (nie potrafię wkleić ale zapodać linka potrafię) na filmik i zarzuty

Ja go rozumię - niektórym będzie trudniej

 

-

 

No właśnie .

 

 

Lata 45 - 89 wcale nie odeszły do historii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

-

 

Co znaczy ' wywłaszczyć ' - bez odszkodowań ? albo za jakieś minimalne kwoty ?

 

 

' Dom i działka ' to nie tylko dobra materialne ale i emocjonale .

 

 

Przy A4 właściciele domów nacisnęli przez samorządy . Roboty stanęły .

 

 

Jest jeszcze pozew zbiorowy .

 

-

 

Jak budowali trasę z Warszawy na Radom to strasznie ludzi tam naoszukiwali ....radio lokalne mi nadało .

 

 

Bobiczku, przez co ty musisz teraz przechodzić..........

Edytowane przez barakuda1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że limanowski cwaniak i jego brat którzy oszukiwali i kradli kruszywo na budowie siedzą jakoś mnie nie dotyczy za mocno - no bo co mi z tego.....

Na podłodze mam kafle, a w piwnicy na stropie pod nimi rozszczelniona instalacja wodna przeciekająca sufitem i- jak mam to teraz naprawiać niby

Do tego zalana piwnica przez zniszczone drenaże i zmianę poziomu gruntów, a za płotem koszmar wstrzymany na chwilę pewnie, aż do wyjaśnienia sprawy złodziei kruszywa.......

Tutaj nie wyroki sądów - tylko porządny karabin, granat i tak jak Pawlak i Kargul - sprawiedliwość wymierzyć samemu - może ktoś się w końcu zreflektuje......

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8338880,Prokuratura_robi_dziury_w_autostradzie_A1.html

 

czarny sierpień GDDKiA oddział/ Katowice - najpierw zamknęli dyrektora, a dzisiaj jest tak - nieprawidłowości nikt nie zauważa....

Edytowane przez bobiczek
color
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

 

Jest was więcej ?

Rozważaliście pozew zbiorowy ?

Za płotem to robią ci z prostej, ludzkiej złośliwości

 

Weź - proszę Cię - pozew zbiorowy...., he,he -:)

Nie znasz jednak polskich reali -:)

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam realista jestem od lat zahartowany.

Pozew zbiorowy - to kolejny bubel prawny - nie zauważyłaś?

Nie powoduje niczego - jak i od lat niczego nie powodują w tym państwie wyroki w naszej sprawie.

Tylko skarga do Komisji Europejskiej -- skutecznie napisana z argumentacją podpartą dokumentami - może mieć wpływ i być słusznie odebrana przez pana Stravasa - wobec rozpasanych polskich urzędników.

Mam nadzieję że zostanie wkrótce zarejestrowana......... (czeka sie nawet około roku)

Co dalej jesli okaże sie słuszna?

Nie wiem - to nie moja wina chyba będzie prawda?

W końcu w nosie mam jako jednostka - większość.

Tę większość która ma gdzieś jednostkę - powtarzam się chyba -:)

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpuściłaś mnie - w związku z tym - link

Trudno.... -:)

http://www.hotmoney.pl/artykul/potezny-przekret-na-budowie-autostrady-a1-15341

 

http://www.zyciebytomskie.pl/artykul.php?id=1724&glowny=0

 

a "wielka ogólnopolska forumowa dysputa" na temat - "a kto to , a co to za złodziej."

Niniejszym ogłaszam

Z pełną odpowiedzialnością

Pewnie że bracia.....!!!!!

Szukacie winnych rozpierduchy?

Oto oni.........

PHU Gemex Leder Sp.J. Zenon i Roman Gembacz - Słopnice

powiat limanowski

http://www.krs-online.com.pl/przedsiebiorstwo-handlowo-uslugowe-krs-87520.html

 

a dodatkowo wklejam link - do oceny....sprzed lat.......co do wiarygodności firmy........

http://www.krakow.pios.gov.pl/pobierz/051005.htm

 

polska norma sprawdzenia wiarygodności podwykonawcy

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna?

To nie wojna chyba, tylko poczucie krzywdy i niesprawiedliwość wszechobecna od lat.

 

Jak wygram swoja słuszną sprawę, to będzie znak - Polska JEST NORMALNYM KRAJEM.

Na razie tej tezy nie potwierdzam

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały budowlany proces i inwestycja - to porażka jest.

Nie mam wglądu wszędzie - ale obserwacje zza płotu na krótkim odcinku - powodują zniesmaczenie i pewność jedną - że gdyby zainteresowany wgłębił się i poświecił swój czas - to okazałoby się że budowanie autostrad w Polsce - powinno powodować cofnięcie jakichkolwiek dotacji nieświadomych darczyńców - wierzących że Polska to kraj zasługujący na te dary.............

 

Po 50 dniach prowadzenia prac zgodnych i wskazanych przez technologa inżyniera - projektanta - zaczynamy od nowa - inaczej całkiem przez Kellera technologię.

Dodatkowo kruszywo pod podstawę - nawożone z hałdy palącej i śmierdzącej.

Szkoda że nie widzieliście tego gnoju w domu, na posesji........spowodowanego "utwardzeniem terenu".........

Nienormalne to wszystko..........

Nowa metoda - leją za płotem od 6.0 do 21.30

 

Chociaż KC wymienia tak....

art. 142

§ 1. Właściciel nie może się sprzeciwić użyciu a nawet uszkodzeniu lub zniszczeniu rzeczy przez inną osobę, jeżeli to jest konieczne do odwrócenia niebezpieczeństwa grożącego bezpośrednio dobrom osobistym tej osoby lub osoby trzeciej. Może jednak żądać naprawienia wynikłej stąd szkody.

 

§ 2. Przepis powyższy stosuje się także w razie niebezpieczeństwa grożącego dobrom majątkowym, chyba że grożąca szkoda jest oczywiście i niewspółmiernie mniejsza aniżeli uszczerbek, który mógłby ponieść właściciel wskutek użycia, uszkodzenia lub zniszczenia rzeczy.

 

art. 144

Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

Właścicielem nieruchomości jest GDDKiA

 

http://x.garnek.pl/ga6272/03fe32a9b0ceda11178966a3/godzilla_za_plotem.jpg

 

wszystko ok, prawda?

 

dodatkowo kruszywo z hałdy palące się i emitujące do gęby prócz sadzy całą listę Mendelejewa...........

 

http://x.garnek.pl/ga2653/9b12051240a4ea11178954a3/utwardzanie_gruntu_scierwem.jpg

 

rozpierdziela mnie czytanie wstecz korespondencji GDDKiA o/Katowice - o użytkowaniu nieruchomości "zgodnie z przeznaczeniem" -:)

 

a mój inżynier budowlaniec z uprawnieniami - twierdzi autorytatywnie!!!!!!!!!

"Nie ma takiej możliwości "

żeby pracująca hałda kruszywem była na podbudowę.

Kolor ma być jaki ma być, a nie sadze i syfy palące się

Jutro przyjedzie i oceni - w formie protokołu, opinii....... zobaczymy.........

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciary po plecach chodzą jak się na te zdjecia patrzy , wyrazy współczucia i oby kiedyś to dziadowskie państwo zapłaciło Ci za te stracone na sądy ,ekspertyzy itd lata adekwatne pieniądze. Nie daje mi spokoju jedna myśl czy jak wystawiałeś Bobiczku ten dom rok temu na allegro chciałeś zbadać sytuacje na rynku czy miałeś nadzieje znależć jakiegoś frajera na tą jakbyniebyło bombę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciary po plecach chodzą jak się na te zdjecia patrzy , wyrazy współczucia i oby kiedyś to dziadowskie państwo zapłaciło Ci za te stracone na sądy ,ekspertyzy itd lata adekwatne pieniądze. Nie daje mi spokoju jedna myśl czy jak wystawiałeś Bobiczku ten dom rok temu na allegro chciałeś zbadać sytuacje na rynku czy miałeś nadzieje znależć jakiegoś frajera na tą jakbyniebyło bombę.

 

Rok temu - w marcu 2009 roku była przez Sąd Administracyjny w Warszawie uchylona decyzja ministra o pozwoleniu na budowę Autostrady A1 na moim odcinku powodująca nadmierny optymizm.

Nawet miasto wykorzystało bezczelnie moment zaraz i w formie przetargu - 2 miesiące po wyroku - sprzedało 6 działek oddalonych ode mnie o rzut kamieniem.

Sprzedało je po 140 do 180 zł za metr i kupców znalazło.

Choć ja mojej znajomej z widzenia pani w okienku bankowej agencji która pytała czy ma kupić - odradziłem..........zdziwiła się bo przecież wyrok jest korzystny , prasa pisze , TV gada, miasto sprzedaje - niemożliwe żeby istniało ryzyko........

Pewnie dzisiaj jest mi wdzięczna - nie pytałem.

Chętnym, bardzo konkretnie zdecydowanym 2 kupcom mojej nieruchomości - uczciwie powiedziałem że pomimo wyroku - wcale nie jestem pewien późniejszych decyzji, ustaleń i odżegnuję się od gwarancji co do przyszłości proponowanego na sprzedaż domu.

Zrezygnowali - i okazało się w tym roku że słusznie.........choć tak naprawdę czekali abym potwierdził im słuszność wyboru.

Bo decyzja ministra, zatwierdzająca wskazania lokalizacyjne wojewody, prawnie ukazała się w maju tego roku .

Nigdy bym nie spróbował sprzedać mojego domu na zasadzie oszukania potencjalnego nabywcy.

Ogłoszenie o sprzedaży miałem tylko raz - z nadzieją na uczciwą transakcję.

Później już nigdy nie próbowałem.

A dom? - po wyprowadzce synów do Krakowa i do Warszawy na uczelnie - okazał się po prostu za wielki i za późno jednak wybudowany aby spełniał swoje funkcje z zamysłu .

Dlatego podjęliśmy decyzję o sprzedaży i to dość dawno - bo jeden już w tym roku studia skończył ma żonę , dziecko i swój kąt.

Drugi zaczyna 4-ty rok w Warszawie i też na 100% nie wraca.........

 

PS:

I chyba na Allegro nie wystawiałem bo za droga dla mnie prowizja.

Na Gratce był tylko raz - w 2008 roku (chyba) -:)

Dla pewności tego co napisałem - posprawdzaj daty -:)

Pozdrawiam - uffffffff

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies to kiedyś znalazłem bo szukałem domu w Bytomiu, co do tych działek to naiwność ludzka nie zna granic , ludziom się nie chce nawet do UM podejść posprawdzać

plany zagospodarowania nie wspominajac o odwiertach przed zakupem.Na lazarówce miasto z przetargu działke sprzedalo a sie okazalo ze tam bylo iles metrow smieci nawiezione i przykryte ziemią.

Wracając do Twojego domu życze pozytywnego finału bo autostrada i tak tam powstanie , może wynajmij firmie albo sprzedaj pod działalność

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani Dyrektor!

Niniejszym listem - zgłaszam nieprawidłowości związane z budową autostrady A -1 na odcinku do.............. do ..................

Brała Pani udział w przygotowaniu dokumentu o nazwie "ocena oddziaływania na środowisko autostrady A -1 odcinek P....(z węzłem) - S........ ( z węzłem)

 

Wysłałem 16.09.2010 do RDOŚ w Katowicach maila z zapytaniem dotyczącym wątpliwości związanych z wykonywanymi pracami w terenie w kontekście wydanej decyzji środowiskowej dotyczącej w/w odcinka.

Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem wyjaśnień.

 

Rozmowa telefoniczna z podległym Pani pracownikiem Wydziału Przyrody i Obszarów Natura 2000 - Panem P............ S.......... w dniu 17.09.2010 - również okazała się bezowocna.

 

GDDKiA/o Katowice w odpowiedzi na moje wątpliwości związane z pracami na w/w odcinku budowanej autostrady powołuje się na postanowienia z 10.04.2009 nr RDOŚ - 24 - WOOŚ/66131/6b/09/jb - w/g mnie całkowicie całkowicie nietrafnie i błędnie.

 

Ocena oddziaływania na BATRACHOFAUNĘ - nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojego zapytania.

 

Obszar Natura 2000 został utworzony przez unijne przepisy dla siedliska i hibernakulum największej w Europie populacji nietoperzy.

 

Postanowienie z 10.04.2009 na które powołuje się GDDKiA/o Katowice błędnie interpretuje raport oddziaływania na środowisko, postanowienia i decyzję środowiskową.

 

Powstałe w późniejszym terminie "postanowienie uzgadniające" w żaden sposób nie podważa wcześniejszej decyzji, jednoznacznie wskazując w "Raporcie oddziaływania na środowisko" :

str 2 - pkt 8 i pkt 11

str 16 - akapit

str 31 - akapit

 

Zgodnie z postanowieniem nr RDOŚ-24-WOOŚ/66131/6b/09/jb z dnia 10 kwietnia 2009 oraz Decyzją Wojewody Śląskiego nr ŚR/III/66130/77/07 z dnia 12 lutego 2008r prace budowlane na obszarze chronionym Natura 2000 - Podziemia Tarnogórsko - Bytomskie- obszar nr PLH 240003 nie mogą być prowadzone w okresie od połowy września do połowy kwietnia.

 

Zgodnie z ta decyzją nakazuje się wykonawcy prowadzenie robót zgodnie z decyzją środowiskową oraz postanowieniem dyrektora RDOŚ.

 

W związku z powyższym zgoda na prowadzenie robót budowlanych na obszarze objętym unijną dyrektywą Natura 2000 - w terminie od połowy września do połowy października jest nielegalna.

Wymagała by zmiany decyzji środowiskowej, ponownego uzgodnienia projektu przez RDOŚ, oraz wydania zamiennego pozwolenia na budowę

W tym wypadku nie ma innej dopuszczonej prawem drogi działania .

 

Postępowanie inne niż to nakazowe - łamie prawnie ustawę i decyzję RDOŚ - "o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko " - Dziennik Ustaw Nr 199 poz 1227

Na wyjaśnienia w sprawie oczekuję odpowiedzi."

 

Musiałem napisać - po nieskutecznych próbach telefonicznego upokorzenia ze strony WINB i instytucji odpowiedzialnych.

Pozdrawiam wszystkich dobrze życzących i czytających ze zrozumieniem -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...