Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

ŚWINbud enigmatycznie jak zawsze odpowiedział...

 

http://cdn4.asteroid.pl/c16/a.garnek.pl/025/396/25396455_800.0.jpg

 

ale wiecie co?

robi się

przynajmniej jedna korzyść

Robią jak szatany pośpiesznie...

Dla nas wszystkich - mieszkańców.

 

No i znowu pisemko - co do wnoszonych uwag, po ostatnim wyroku WSA.....ostrożne...w treści...

 

http://cdn3.asteroid.pl/c14/a.garnek.pl/025/396/25396453_800.0.jpg

 

kurcze...... bo powolutku za chwilkę sąd orzeczenie wyda, co do tego całego zgiełku i urzędniczego bajzlu....

I teraz w oparciu o procesowe - zostanie wydana decyzja.

Ach - jakaż to w końcu ta decyzja zostanie wydana, aż mnie w grdyce ściska

Czekam na decyzje - w oparciu o procesowe do tej pory uzgodnienia - czekam na nie z utęsknieniem od lat

Skuteczne i w swoim uzasadnieniu mądre

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja w związku z tym mam bardzo konkretne spostrzeżenia

 

Nie ma takiej prawnej możliwości, aby np. móc zasadnie zasłaniać się realizowaniem prawa i jednocześnie w geście niesprawiedliwości niszczyć jakiś byt ludzki.

To przepisy mają elastycznie dostosowywać się do sytuacji, a nie sytuacje do sztywnych przepisów

Wszystkie przepisy mają znaczenie nadrzędne i żadne przepisy szczegółowe nie mogą się z nimi kłócić.

Nie ma więc znaczenia, że "ktoś" sobie wstawi jakiś "kontrowersyjny" przepis - czy to w jakiejś ustawie, uchwale czy regulaminie - czy też ten istniejący zacznie stosować w sposób sprzeczny z prawem nadrzędnym.

Poszkodowany niewłaściwym zastosowaniem przepisu podrzędnego, powinien - w miarę okoliczności - natychmiast po zgłoszeniu czy wykryciu tego faktu, otrzymać rehabilitację, bez czekania.

W chwili obecnej, oszukiwanie społeczeństwa na tzw. "stosowaniu prawa" rozwinęło się już do zupełnie niepojętych granic,

Bez odpowiedniej obywatelskiej postawy, proces ten będzie się tylko pogłębiał.

Społeczeństwo nie może rozwijać się w oparciu o fałsz czy fikcję, bo to droga do zguby.

 

Pozdrawiam wszystkich myślących w podobny sposób i myślących podobnie

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielki Czwartek (2 tyg temu dokładnie) sekretariat GDDKiA/o Katowice obiecał mi spotkanie umówić z Panią Dyrektor.

Upomniałem się dzisiaj - i otrzymałem odpowiedź że Pani Dyrektor nie znajdzie dla mnie jednak czasu - z racji natłoku obowiązków :)

Cóż! W końcu urzędnik Skarbu Państwa to nie jest bele kto żeby się z bobiczkiem spotykać....

TVP przygotowuje się do reportażu o Stolarzowickiej autostradzie.

Umówiona od tygodnia na jutrzejsze rozmowy z urzędnikami Pani Dziennikarz, zadzwoniła dzisiaj do mnie, że Dyrektor Infrastruktury przy Urzędzie Wojewódzkim wziął sobie w dniu jutrzejszym dzień urlopu, a Pani Rzecznik Prasowa GDDKiA/o Katowice przekazała swoje obowiązki następcy.

A następca nie zna tematu w związku z czym nie będzie udzielał odpowiedzi.

I powiedziała mi zdziwiona że pierwszy raz ją coś takiego spotkało

A ja proponuję w związku z tym urzędnikowi odpowiedzialnemu - zabrać czapkę, torbę i iść do domu.

I nie przychodzić 10-go do kasy po swoją pensję........

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak kręcić na raty, Odcinek pierwszy pt. "nagła niemoc urzędników", a w nim wymienić z nazwiska i powiedzieć jak wzięli d,,,y w troki. Odcinek 2 - "dalsza część uników", Odcinek 3 - "co ma władza wyższa do powiedzenia" (pewnie nic, że nie znają sprawy). Odcinek 4 - "władza wyższa dalej nic nie ma do powiedzenia". Odcinek X - "urlopu zabrakło i urzędnik został złapany, ale musiał napić się szaleju, bo nie rozumie co się od niego chce i co sądy orzekają".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kontekście tego wypisu z rejestru gruntu

 

http://img1.garnek.pl/c2/a.garnek.pl/024/984/24984141_800.0.jpg

 

jak oceniacie dzisiaj, wniosek ówczesnego dyrektora GDDKiA który zwrócił się takim oto dokumentem w maju 2009r do Wojewody o wydanie pozwolenia na budowę.

Szybko się zwrócił - bo termin podpisywania intratnego kontraktu na budowę był już bardzo,bardzo blisko.....

 

http://img4.garnek.pl/c20/a.garnek.pl/025/486/25486759_800.0.jpg

 

poświadczył wówczas nieprawdę? czy nie?

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai!przyjacielu!

Podejrzenie o popełnieniu przestępstwa to bardziej chyba dotyczy dzisiaj WŚINB-udowlanego odnośnie wydania ostatecznej decyzji o użytkowaniu.

Bo na jakiej podstawie ją wydał w związku z podpisanymi protokołami odbiorów - to zastanawiamy się wszyscy do dnia dzisiejszego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy środowiskowe słono kosztują.

Część wydatków na budowę tras refunduje Unia.

Od 2008 r. łączna kwota refundacji sięgnęła 19 mld zł.

Ale jeśli pojawią się niedociągnięcia, Bruksela nie daje pieniędzy.

A u mnie prawie jak w górach - nawet kozice po stoku skaczą

Nie wiem jaki to mądry wymyślił że one wlezą w ten ciemny tunel na końcu którego nie wiadomo co się czai i przejdą na drugą stronę - na razie nawet im się nie śni chyba posłuchać - tego mądrego

Długie ciemne i nieprzyjemne. Sam bym nie wlazł, a co dopiero "kozice" nakłonić

Wolą bezpiecznie posiedzieć u mnie na ogródku, no bo nie bardzo mają którędy przedostać się do naturalnego siedliska jakimi są lasy na Górnikach bądź w Miechowicach

Najgorsze że istnieje zagrożenie rozmnażania się w swoim własnym stadzie.

Bracia z Siostrami - genetycznie materiał z góry skazany na porażkę.

 

 

http://cdn3.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/589/25589631_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

 

http://cdn4.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/676/25676819_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

 

http://cdn4.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/589/25589599_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

 

http://cdn4.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/589/25589519_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

 

http://cdn3.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/589/25589573_800.0.jpg/zdjecie.jpg

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten wątek i oczom nie wierzę, to jakiś PRL!!! typowa nacjonalizacja! czy próbowałeś bobiczku skargi do TK? z tego co się orientuje, to Strasburg dopuszcza wywłaszczenie za słusznym odszkoodwaniem wyrok Trybunału z 25.10.2012 r. w sprawie nr 71243/01, Vistiņš i Perepjolkins przeciwko Łotwie.

"Zbyt duża różnica pomiędzy rzeczywistą, rynkową wartością danej nieruchomości a odszkodowaniem przyznanym za jej wywłaszczenie na cele publiczne stanowi naruszenie prawa do poszanowania własności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z Wojewodą tydzień temu - zostawiłem po rozmowie wniosek o utworzeniu w Stolarzowicach - wydzielelonej strefy "Obszaru Ograniczonego Użytkowania"

Strasznie mało kiedykolwiek korzysta władza z tego przywileju.

Musi jego wnioskowanie zatwierdzić Marszałek Sejmiku Wojewódzkiego w porozumieniu z sejmikową Radą.

Mam nadzieję - że w końcu próba rozwiązania problemu zostanie skutecznie podjęta przez samorządowców.

Podobnie mam nadzieję konstruktywnego spotkania z Dyrektorem Infrastruktury ŚUW.

Oby było w poniedziałek - w związku z umówionym spotkaniem mniej osobistych emocji - więcej urzędniczej rozwagi.

GDDKiA/o Katowice oczywiście nie oddzwoniła co do próby spotkania z Panią Dyrektor.

jako inwestor

Dragados spółka - również do dzisiaj nie odpowiada jako wykonawca.

 

 

Moja 78 letnia mama pewnie by się poddała z braku rozwiązania problemu w taki sposób.

Ja chyba jeszcze- na pewno nie......

 

 

konkurs

kto rozpozna te ręce wzniesione w triumfie, przy podpisywaniu umowy z wykonawcą?

Redakcja ogłasza konkursy - to i ja też

 

kto odgadnie najbardziej szczęsliwego osobnika w momencie podpisanego kontraktu - ma u mnie piwo - i to takie jakie wymyśli sobie

http://bi.gazeta.pl/im/6/6382/z6382086Q,Jeszcze-w-poniedzialek-byla-radosc-z-podpisania-um.jpg

 

 

ale jak mi udowodni że podpisywanie tej umowy nie było z góry skazane na sukces - to stawia mi piwka 4....

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten wątek i oczom nie wierzę, to jakiś PRL!!! typowa nacjonalizacja! czy próbowałeś bobiczku skargi do TK? z tego co się orientuje, to Strasburg dopuszcza wywłaszczenie za słusznym odszkoodwaniem wyrok Trybunału z 25.10.2012 r. w sprawie nr 71243/01, Vistiņš i Perepjolkins przeciwko Łotwie.

"Zbyt duża różnica pomiędzy rzeczywistą, rynkową wartością danej nieruchomości a odszkodowaniem przyznanym za jej wywłaszczenie na cele publiczne stanowi naruszenie prawa do poszanowania własności"

 

 

Nie szukałbym - za granicą konstruktywnych rozwiązań problemu

Są zapisane nieźle w naszych rozwiązaniach.

Trzeba tylko porządnie i racjonalnie próbować je zgłębić - i w zgodzie z ich zapisami - dostosować się do nich...

 

Podstawowe, wybrane przepisy NADRZĘDNE

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

 

Art. 30.

Żadnego z postanowień niniejszej Deklaracji nie można rozumieć jako udzielającego jakiemukolwiek Państwu, grupie lub osobie jakiegokolwiek prawa do podejmowania działalności lub wydawania aktów zmierzających do obalenia (podważenia) któregokolwiek z praw i wolności zawartych w niniejszej Deklaracji.

Europejska Konwencja o Ochronie Praw Człowieka

i Podstawowych Wolności

 

Artykuł 13

Prawo do skutecznego środka odwoławczego

Każdy, czyje prawa i wolności zawarte w niniejszej konwencji zostały naruszone, ma prawo do skutecznego środka odwoławczego do właściwego organu państwowego także wówczas, gdy naruszenia dokonały osoby wykonujące swoje funkcje urzędowe.

 

Artykuł 17

Zakaz nadużycia praw

Żadne z postanowień niniejszej konwencji nie może być interpretowane jako przyznanie jakiemukolwiek państwu, grupie lub osobie prawa do podjęcia działań lub dokonania aktu zmierzającego do zniweczenia praw i wolności wymienionych w niniejszej konwencji albo ich ograniczenia w większym stopniu, niż to przewiduje konwencja.

 

Artykuł 18

Granice stosowania ograniczeń praw

Ograniczenia praw i wolności, na które zezwala niniejsza konwencja, nie będą stosowane w innych celach niż te, dla których je wprowadzono.

 

Konstytucja RP

 

Art. 1.

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

 

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

 

Art. 8.

1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

 

Art. 30.

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

 

Art. 31.

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych.

Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

 

Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

Art. 45.

1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.

2. Wyłączenie jawności rozprawy może nastąpić ze względu na moralność, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny oraz ze względu na ochronę życia prywatnego stron lub inny ważny interes prywatny. Wyrok ogłaszany jest publicznie.

 

Art. 77.

1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.

2. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.

 

 

 

Kodeks Cywilny

 

Art. 5.

Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczenie

tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.

 

 

Komentarz.- Jeden z ważniejszych - ale chyba też jeden z najbardziej łamanych przez urzędników - przepisów nadrzędnych, który nie uznaje za wykonywanie prawa takiego zastosowania przepisu, które byłoby sprzeczne z jego przeznaczeniem lub z zasadami współżycia społecznego.

 

Art. 5. (wersja starsza)

Sąd powinien udzielać stronom i uczestnikom postępowania występującym w sprawie bez adwokata lub radcy prawnego potrzebnych wskazówek co do czynności procesowych oraz pouczać ich o skutkach prawnych tych czynności i skutkach zaniedbań.

 

Art. 5. (wersja nowsza)

W razie uzasadnionej potrzeby sąd może udzielić stronom i uczestnikom postępowania występującym w sprawie bez adwokata lub radcy prawnego niezbędnych pouczeń co do czynności procesowych.

 

Komentarz.- Ten przepis padł ofiarą - wyraźnie, celowo - "niefortunnej" modyfikacji, a jego zademonstrowane tu brzmienie po tej korekcie, może przysłużać się matactwu

 

 

Art. 58.

§ 1. Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.

§ 2. Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

§ 3. Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.

 

 

Kodeks Postępowania Administracyjnego

 

Art. 9.

Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek.

 

 

Kodeks Karny

 

Art. 231.

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.

 

 

Dodam również zapisy tego kodeksu. Oczywiście na pewno aby mieć na względzie że i on może w określonej sytuacji obowiązywać konsekwencjami swoich zapisów.

 

Kodeks Postępowania Karnego

 

Art. 2.

§ 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania karnego, aby:

1) sprawca przestępstwa został wykryty i pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a osoba niewinna nie poniosła tej odpowiedzialności,

2) przez trafne zastosowanie środków przewidzianych w prawie karnym oraz ujawnienie okoliczności sprzyjających popełnieniu przestępstwa osiągnięte zostały zadania postępowania karnego nie tylko w zwalczaniu przestępstw, lecz również w zapobieganiu im oraz w umacnianiu poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego,

3) uwzględnione zostały prawnie chronione interesy pokrzywdzonego,

4) rozstrzygnięcie sprawy nastąpiło w rozsądnym terminie.

§ 2. Podstawę wszelkich rozstrzygnięć powinny stanowić prawdziwe ustalenia faktyczne.

 

 

Pobieżnie dzisiaj sprawdziłem kilka zapisów - być może znajdzie sie tam kilka błędnie interpretowanych przeze mnie.

Ale nie mam wątpliwości - że generalnie można z nich wyłuskać istotne dotyczące sporu.

i powodujące w swych zapisach, słuszność dochodzonych przeze mnie roszczeń

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz po nocy siedzę i drążę - to może zapodam jeszcze dla jasności kilka akapitów z Europejskiego Kodeksu Dobrej Praktyki Administracyjnej

Co?

:)

Artykuł 5 - Zasada niedyskryminowania

 

1. Przy rozpatrywaniu wniosków jednostek i przy podejmowaniu decyzji urzędnik zapewnia przestrzeganie zasady równego traktowania. Pojedyncze osoby znajdujące się w takiej samej sytuacji są traktowane w porównywalny sposób.

 

3. Urzędnik powstrzymuje się w szczególności od wszelkiego nieusprawiedliwionego nierównego traktowania jednostek ze względu na ich narodowość, płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub wyznanie, przekonania polityczne lub inne, przynależność do mniejszości narodowej, posiadaną własność, urodzenie, inwalidztwo, wiek lub orientację seksualną.

 

 

To tez dobre

 

Artykuł 6 - Zasada proporcjonalności

 

1. W toku podejmowania decyzji urzędnik zapewnia, że podjęte działania będą proporcjonalne do wyznaczonego celu. Urzędnik w szczególności unika ograniczania praw obywateli lub nakładania na nich obciążeń, jeśli ograniczenia te bądź obciążenia byłyby niewspółmierne do celu prowadzonych działań.

 

2. W toku podejmowania decyzji urzędnik ma na uwadze sprawiedliwe wyważenie interesów osób prywatnych i ogólnego interesu publicznego.

 

 

Artykuł 7 - Zakaz nadużywania uprawnień

 

Urzędnik korzysta z przysługujących mu uprawnień wyłącznie dla osiągnięcia celów, dla których uprawnienia te zostały powierzone mocą odnośnych przepisów.

Urzędnik w szczególności unika korzystania z uprawnień dla osiągnięcia celów, dla których brak podstawy prawnej lub które nie są uzasadnione interesem publicznym.

 

jade dalej....

 

Artykuł 8 - Zasada bezstronności i niezależności

 

1. Urzędnik jest bezstronny i niezależny. Urzędnik powstrzymuje się od jakichkolwiek arbitralnych działań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na sytuację jednostek, jak również od wszelkich form uprzywilejowanego traktowania, bez względu na motywy takiego postępowania.

 

oki

dalej

 

Artykuł 10 - Oczekiwania uzasadnione prawnie, konsekwentne działanie i doradztwo

 

2. Urzędnik uwzględnia uzasadnione i słuszne oczekiwania jednostek, które wynikają z działań podejmowanych w przeszłości przez daną instytucję.

 

3. Jeśli zajdzie taka konieczność, urzędnik służy jednostce poradą w kwestii możliwego postępowania w sprawie, która wchodzi w zakres jego obowiązków, a także w kwestii sposobów rozstrzygnięcia danej sprawy.

 

ja cieżpierdziule.....

 

Artykuł 11 - Zasada uczciwości

Urzędnik działa w sposób bezstronny, uczciwy i rozsądny.

 

Artykuł 12 - Zasada uprzejmości

 

3. W przypadku popełnienia błędu, który narusza prawa lub interesy jednostki, urzędnik składa stosowne przeprosiny i stara się skorygować negatywne skutki popełnionego przez siebie błędu w możliwie najwłaściwszy sposób, informując jednocześnie o ewentualnych możliwościach odwołania się zgodnie z artykułem 19 Kodeksu.

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem telefoniczną rozmowę 26 kwietnia 2013 z WINB w Katowicach odnośnie moich wątpliwości i zastrzeżeń.

Poinformowano mnie że nie mam możliwości rozmawiania z Wojewódzkim Inspektorem Panem Spychałą.

Z jego zastępcą Panem Radziewskim również.

Przełączono mnie do pani - która na moje wątpliwości składane w trakcie telefonicznego połączenia - w sposób bezczelny, bez próby wyjaśniania, kazała w ironicznych odpowiedziach - składać skargi do sądu - jako jedyną możliwość odpowiedzi na telefonicznie zadawane jej pytania.

Zadufanie urzędnika w swoją bezkarność w dzisiejszych czasach jest naprawdę niesamowite.

Pani nazwiska nie chcę przekręcić - Michniewska, Michniewicz....próbowałem odnaleźć swoją rozmówczynię na oficjalnej stronie ŚWINB w Katowicach.

Jeśli uda Wam się znaleźć tam jakiegokolwiek zatrudnionego za podatnika pieniądze pracownika odpowiedzialnego za odpowiedzi i odbieranie telefonów w imieniu WINB bądź jego Zastępcy - proszę o kontakt.

 

tu adres do strony

http://winb.katowice.uw.gov.pl/zsp.php

 

jeśli ktoś znajdzie co do udzielanych zapytań i udzielanych odpowiedzi kogoś wskazanego na stronie kompetentnego - proszę o odpowiedź..

 

PS:

zarąbisty jest ten komunikat na stronie głównej WINB w Katowicach

ten

http://winb.katowice.uw.gov.pl/komunikat%20zima.php

 

szczególnie - cytuję

 

 

W związku z rozpoczynającym się sezonem zimowym przypominam właścicielom oraz zarządcom obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego o obowiązku wynikającym z artykułu 61 pkt 2 Prawa budowlanego ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 2010r., Nr243, poz. 1623 z późniejszymi zmianami), zgodnie z którym właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury

 

no to Panie WINB - nie udało mi się w związku z rozmową z Pana zastępującą - zgłoszenie telefoniczne właśnie tej dotyczącej Pana rozporządzenia....

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać - że wykonawca odcinka Dragados - chyba sam na szybko zaprojektował i wykonał odwodnienia.

Wzdłuż mojej działki.

Zapytam w poniedziałek o projektanta i przyczyny szybkiego projektu.

I o skuteczność pomysłu :)

http://cdn2.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/746/25746829_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

http://cdn2.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/746/25746825_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

http://cdn3.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/746/25746793_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

Puścił jakiś gnój z szamba sąsiadów, zniszczył korzenie 10-letnich drzew, nie przewidział puszczenia tego w kręgach....

 

Spytam o wszystko w poniedziałek.

Ale dla mnie to wygląda na czystą złośliwość....

:D

 

Pana Radziszewskiego - zastępcę - szczególnie polecam....

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wklejałem dokumenty odnośnie oceny prawidłowo prowadzonego postępowania administracyjnego - związanego z budową autostrady przez "mój dom"

Dzisiaj znalazłem kolejny dokument.

W sposób niezwykle klarowny pokazuje na ile w tamtym czasie liczono się z bobiczkiem i innymi mieszkańcami.

Rozprawa Administracyjna na której mieszkańcy mogli wnosić swoje zastrzeżenia odnośnie przebiegu odbyła się 21.09.2005 roku

 

 

http://cdn1.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/310/25310563_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

Tyle tylko, że ówczesna władza wiedziała już wcześniej że przebieg autostrady jest z góry przesądzony.

Świadczy o tym ten dokument i jego datowanie. Najśmieszniejsze jest to - że nie zadała sobie nawet trudu aby ukryć paradoks zdublowanej daty odnośnie obowiązku stawiennictwa.

 

Nakazała mi również 21.09.2005 przybyć na spotkanie z geodetą, odnośnie procedury podziału nieruchomości pod budowę autostrady A1

 

http://cdn3.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/761/25761131_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

po czym wydała w majestacie prawa decyzję.....:D

 

http://cdn4.asteroid.pl/a.garnek.pl/025/310/25310559_800.0.jpg/zdjecie.jpg

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...