Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

W środę Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przedłużenie stosowania specustawy na okres po 8 czerwca 2012 roku (dzień rozpoczęcia turnieju) jest niekonstytucyjne. Wszelkie pozostające w realizacji inwestycje muszą zostać dokończone na zasadach ogólnych. Wyrok jest ostateczny.

:)

Szkoda że tak późno......

 

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/421348,wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-zamyka-budowy-na-klodke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Różne w toku problemów związanych z budowaną autostradą miewałem od 12 lat spotkania.

Z Ministrem Polaczkiem.

Z Wojewodami byłymi i obecnymi.

Z dyrektorami GDDKiA/ w katowickim oddziale - byłymi i obecnymi.

Z Dyrektorami Infrastruktury przy Urzędzie Wojewódzkim - byłymi i obecnymi.

Z Prezydentami mojego miasta - byłymi i obecnymi.

 

ale takiego spotkania z urzędnikiem reprezentującym Skarb Państwa - jakiego nieprzyjemność miałem spotkać w tym tygodniu w śląskim Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego - to jeszcze nie spotkałem w kontekście minionych lat i problemów związanych z budowaną autostradą.

Zadufanie w siebie w związku z piastowaną funkcją i arogancja jaką mi okazano podczas bezpośredniej rozmowy w związku z możliwością osobistego spotkania - przekonała mnie - że jakakolwiek próba porozumienia się z urzędnikiem, dla którego jesteś chociażby małym problemem z racji wykonywanych obowiązków - nie ma najmniejszego sensu.

Zostałem wyproszony z pięknego gabinetu, uznany za persona non grata, dobrze że sobie nagrałem treść spotkania, żeby nie mieć w przyszłości prokuratorskich zarzutów o zniesławienie urzędnika państwowego.

Ka - ta - stro - fa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Po raz pierwszy - o ile sięgam pamięcią - to nie GDDKiA nasłała policję, tylko policję nasłano na nią.

Ależ się jednak zmienia w tym kraju....

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13978023,Alpine_Bau_naslalo_policje_na_konferencje_GDDKiA_na.html

 

odebrałem poleconych w tym tygodniu 4szt

zaraz jadę do Wawki ( 14.06) na rozprawę administracyjną

Postaram się coś mądrego i konkretnego w przyszłym tygodniu powklejać, bo kilka interesujących dokumentów przyszło jednak w sprawie.

Pozdrawiam

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicy!!!

 

Zawsze wszystko można załatwić na dwa sposoby: "po dobroci" i wojną.

 

To zależy kto przychodzi...

 

nie prawda

taki podział powoduje z góry porażkę jednej ze stron.

Nie widzę powodów - aby ktoś oceniał jednostronnie taki sposób załatwiania sprawy - i żeby to tylko jedna ze stron miała możliwość oceniania tej strony drugiej....

Przeważnie bardziej zainteresowanej.

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Piątek ostatni spędziłem w pociągu - w drodze do Wawki i z powrotem na kolejną rozprawę.

Bilety, coś zjeść na miejscu, jak zawsze na koszt podróżnego.Standardowo.

Wojewódzki Sąd Administracyjny - wysłuchał, przyjął dokumenty dodatkowe, udzielił głosu w sprawie merytorycznych pytań.

Wyrok istotny wyda w piątek za 2 tygodnie.

Poinformuję o treści orzeczenia.

 

W każdym bądź razie - My wciąż mamy tak...........

 

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/arch_art/czy-autostrada-a1-zostaa-zbudowana

 

i to są prawdziwe jak najbardziej pytania

 

a zaraz pokaże - trudniejsze - ogólnopolskie...

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/712551,autostrada_a2_zostanie_zamknieta_kierowcy_moga_domagac_sie_odszkodowan.html

 

 

– Nie do przyjęcia jest stan, w którym organ administracji publicznej zwleka z wszczęciem postępowania w sytuacji, w której ustawa obliguje go do tego. Jeśli wymagane roboty nadal nie zostały wykonane, powinien uchylić decyzję o pozwoleniu na użytkowanie – uważa adwokat Jan Góralski z kancelarii Góralski & Goss Legal.

 

 

 

to taka wklejka z całości

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/a...dszkodowan.html

 

Się dziennikarz myli - bo decyzja ostateczna z lutego jest.

Dobrze wiecie czytający te wpisy - że wielka bania jest - prawda?

No....

w piątek ubiegły wizytowałem WSA w Warszawie na Jasnej

Rozprawa Administracyjna - przyjmowanie wniosków, pytania, załączniki dokumentów starych......

Wyrok! 28.06.2013

Się okaże - Sąd Administracyjny zadecyduje

Normalne to Państwo jest - albo trzeba spierdalać....

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha

gdyby się ktoś zdecydował w końcu pomóc...

 

to wspomożenia

– Nie do przyjęcia jest stan, w którym organ administracji publicznej zwleka z wszczęciem postępowania w sytuacji, w której ustawa obliguje go do tego. Jeśli wymagane roboty nadal nie zostały wykonane, powinien uchylić decyzję o pozwoleniu na użytkowanie – uważa adwokat Jan Góralski z kancelarii Góralski & Goss Legal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad celowością i przyczyną wydania decyzji ostatecznej przez ŚWINB-ud...

i wymyśliłem

rozliczone zostały faktury z wykonawcami

nie bardzo jest od kogo wyegzekwować wykonanie kosztownych poprawek

Tutaj chyba jest problem pogrzebany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 czerwca przyjmowałem delegację złożoną z fachowców PINB i inwestora reprezentującego GDDKiA w Katowicach w osobach 2-ch

 

Nie ma na razie konkretnych wniosków.

 

ŚWINB - podpytuje podobnie w swoim piśmie....

 

Czego ja chcę od niego

 

A ja od lat pytam konkretnie przecież!

 

o poradę, do organu który ma kompetencje porady udzielić

Podobno obowiązek nawet ma taki.....

 

Na dzień dzisiejszy - odpowiedzi - brak!

 

 

może się uda w piątek - po wyroku sądu!

porozumieć.....

 

I nie dać się zwariować

świat dobry - jak dobry sen....

wypijmy przy stole

za błędy na dole - by ich było mniej..

 

 

obojętnie jaki ten wyrok będzie...

 

pompatycznie zabrzmiało?

 

nie....

dla mnie nie

normalnie.....

obym się nie pomylił......

Obym nie musiał zejść ze sceny - pokonany

Przez system

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazielenienie terenu ostatnio sprawdziłem.

W zgodzie z mapą do celów projektowych.

Mapa wygląda doskonale.

Zazielenienie już mniej.

Na 27 nasadzeń - żyje 5

Ale Ale.....

Decyzja lutowa o odbiorach pewnie tego nie przewidziała, że lutowe nasadzenia to wydawanie zbędnie pieniędzy...

Ale jak się wydaje nie swoje - to łatwiej zawsze jest, prawda?

 

http://cdn3.asteroid.pl/a.garnek.pl/026/393/26393753_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

http://cdn2.asteroid.pl/a.garnek.pl/026/393/26393726_800.0.jpg/zdjecie.jpg

 

No i...??? Czekamy !!!

 

nie jest dobrze.......

czekam na uzasadnienie - pisemne

w wyroku z tego co wiem - "spec ustawa, ble,ble - możliwość zastosowania decyzji o - "natychmiastowej wykonalności" ble,ble....

Czekam na pisemne

Oczywiście aby je otrzymać - trzeba za nie zapłacić. I zwrócić się pisemnie z wnioskiem. I to w terminie nieprzekraczalnym

Pooooolska!!!!!!!!!!!! Biało - Czerwoni!!!! :D

 

Pooooolska!!!!!!!!!!!! Biało - Czerwoni!!!!

 

w tym miejscu na mapie - zielone, cudowne, piękne, no rży...zielenią...

 

http://cdn2.asteroid.pl/a.garnek.pl/026/394/26394225_800.0.jpg/jeeeee.jpg

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Eurodeputowany - były Marszałek Janusz Wojciechowski, uznał po sobotnim zeszłotygodniowym spotkaniu że ta wieloletnia walka z systemem administracyjnym zasługuje na nagłośnienie w ogólnopolskiej telewizji u Pani Jaworowicz.

Byłem przeciwnikiem do końca - załatwiania sprawy w ten sposób.

Poszły nie interpelacje - ale interwencje.

Już otrzymałem telefony zainteresowanych - aby do audycji nie doszło.

Tam było w tych telefonach - "Pan się wycofa, a My załatwimy"

Nie zgadzam się

A tak naprawdę - albo się okaże po latach że Państwowa Administracja nie jest warta funta kłaków - albo że obywatel tego kraju jest warty przynależności.

Poczekajmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Już dawno proponowalem taki rozwiązanie. Media w tym kraju to jedyny bat na tych darmozjadów. Sądów się w ogole nie boją, bo koniec końców i tak podatnik przecież zapłaci, a pierdzistołek zawsze znajdzie paragraf, wg ktorego dzialal zgodnie z przepisami. Przypomne sprawę tej kobiety, ktorej komornik zabrał 30tyś zł, bo sie nazywała tak samo jak jakaś dłużniczka. Wg sądów nikt nie był winien, wszyscy dzialali zgodnie z prawem, dopiero po nagłośnieniu sprawy i zainteresowaniu jakiegos ministra okazalo sie, ze kase jednak trzeba oddac (choć nadal nikt nie byl winien).

A ten pan eks marszałek pewnie zwietrzył szansę na lans w telewizji, zaloze sie, ze gdyby nadal byl marszalkiem to by taki chetny do pomocy nie byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...