Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

2 tygodnie temu w Trybunie Robotniczej ukazał się artykuł opisujący gminę, (która nota bene szczyci się certyfikatem ISO) i jej niekompetentnych urzędników, oraz informująca o wyroku sądu.

I teraz uwaga. Rzecznik prasowy stwierdził w imieniu władz miasta, (cytuję nie do końca autentyczną wypowiedź, ale zabrzmiała w tym sensie) "WYROK SĄDU NSA ABSOLUTNIE ICH NIE INTERESUJE, NICZEGO NIE ZMIENIA I MIASTO MA TEN WYROK W DUPIE".

Niech żyje władza i jej urzędnicy!!!!!

PS.

My nie spoczęliśmy na laurach ale więcej nie mogę na razie napisać. Wróg czuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie istny horror a sprawa wydaje się dobra dla Pani Jaworowicz - nie myśleliście o tym.

Tak czy inaczej życzę abyście wyszli na swoje :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobiczek trzymaj się.

A ten certyfikat to można by gminie odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobiczek, nie chcę straszyć ale miesiąc temu zaczęła obowiązywać spec-ustawa z 10 kwietnia br. o szczególnych warunkach jakich maja podlegać inwestycje budowy dróg krajowych i autostrad. Jeśli GDDPiA uprze się przeprowadzić autostradę to tak uczyni. Zgodnie z tą ustawą (która zawiesza na kołku praktycznie całe prawodawstwo) dostaniesz miesiąc czasu na negocjacje cenowe a potem sprawa do sądu, wycena rzeczoznawcy a w twój dom mogą wjeżdźać buldożery. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobiczku, gdy czytałam o Twoim problemie włosy jezyły mi sie na głowie. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że i ja stanę oko w oko z takim problemem jak Ty. W zeszłym tygodniu obejrzałam nowe plany zagospodarowania terenu i okazało się że planowana autostrada biegnie ok. 60 m od mojego domu. Do 15 sierpnia w gminie zbierają ewentualne opinie (chociaż zaznaczono, że nie ma co się spodziewać że sprzeciwy mieszkańców będą brane pod uwagę). Mam ogromną prośbę, żebyś powiedział jak się do tego zabrać.

Z gory dziękuję Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hawkmoonn
Ważna jest dokładna odleglość. Twój dom nie może stać bliżej niż 30 metrów od zewnętrznej krawędzi jezdni autostrady. Sprawdź dokładnie w PZP. Jeśli choć kawałek domu zahacza o tę linię 30 metrów możesz zażądać od GDDPiA wykupienia twojej nieruchomości. Wybudujesz sobie coś nowego w spokojniejszym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlascicieli zmotoryzowanych domow - wyrazy smutku dla bobiczka. Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze nawet jesl autostrada pojdzie w koncu swoim starym torem, to nic nie zyskacie procz siwych wlosow, a stracicie kupe nerwow, czasu, zdrowia....

 

Przed kupnem mojej dzialki, ktora biegnie ok 2km od planowanej autostrady Północ-Południe dowiadywalem się w róznych urzędach jak to będzie biegło. Po pierwsze nie było łatwo się o to dowiedzieć, bo w UM Gdansk, nie do konca wiedzieli kto sie tym zajmuje... i czy w ogole UM. jak w koncu udalo sie dotrzec do mapki, to nie byla bardzo dokladna, ale wystarczylo mi to, bo 2km i pagorek, powinny wystarczec. Dobrze jest byc w miare blisko autostrady - blisko wszedzie i tak dalej. Tylko nie za blisko - nigdy nawet przez moment nie pomyslalem o tym, ze takie plany moglyby sie zmienic... i pomyslec ze gdy kupowalem dzialke, to ten temat juz istnial w zaawansowanej formie... - pokazuje sie sila i znaczenie Forum...

 

bobiczku - czekamy na informacje. jak mozna miec wyrok NSA w dupie? do czego przepraszam chca sie odwolac wyzej od naczelnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Jest coś nowego.

Chodzą magicy i mierzą.

Czyżby stara władza doszła do wniosku że ich dni policzone i trzeba szybko coś zatwierdzić?

Chyba tak. Trochę się boję że szybko to idzie i chyba coś na siłę chcą przeforsować.

Na razie nie jest tak dobrze jak się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobiczek, trzymam kciuki za Twoją sprawę. Informuj, jesli to mozliwe na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...