Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Autostrada - przez mój nowo budowany dom.


bobiczek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 888
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tydzień temu odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim rozprawa administracyjna.

Żadne nasze argumenty nie zostały w logiczny sposób wyjaśnione.

Ogólnie wielka ściema i romydlanie konkretów.

Konkretem było np: że inwestor nie przewiduje żadnych , powtarzam żadnych wypłat rekompensat za utratę wartości nieruchomości znajdujących się w pasie najbliższym.

A pas uciążliwości został zmniejszony z 50 do 20 metrów od krawędzi jezdni.

Wojewoda śląski nawet nie załapał się do senatu, a więc pewno będzie chciał swoją prywatę zalegalizować jeszcze przed odejściem.

Dziś i jutro do wglądu protokoły z rozprawy.

Całe 2 dni będą wystawione, a nasze interpelacje i zastrzeżenia z lipca, na które musi być odpowiedź, to będą na pewno"tylko prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości'.

Mój stosunek do władzy (na szczęście byłej) nie zmienia się.

Zobaczymy co pokaże nowa.

Oby mnie nie rozczarowała, bo na nią głosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierd..le

wspolczuje i niedowierzam

powaznei niedowierzam wlasnym oczom

powiedzcie mi ze to tylko jaja sobie robicie ???

 

wiesz bobiczek nawet jakby sie teraz okazalo ze to wszystko odwolaja to i tak bujasz sie z problemem od 3 lat

 

nie wiem jak ty ale mnei by taka historia skrocila zycie o dobrych pare alt

 

na twoim miejscu domagalbym sie odszkodowania za straty moralne itd

ale nei w polsce tylko od razu w strassburgu

 

acha i nasuwa mi sie jeszc erefleksja- skoro tak wygladac moze rzeczywistosc w polsce to na co my liczymy w kwestii katastru ???

nic tylko siasc i plakac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobi.

Wzieliście przez ten komitet biegłego rzeczoznawcę.

Niech wycenia stępluje kwituje, wartości przed autstradowe.

Co to znaczy wykonawca nie przewiduje odszkodowań. Nawet jak Wam ekrany dźwiękochłonne postawią to i tak uciążliwość fizycznie duża będzie.

A propo dźwiękochłonności i inych.

To komitet niech ściepę zrobi i hałas całodobowo pomierzy w kilku punktach. To samo czystość powietrza. Nie wiem czy jasność w ciągu doby też jest traktowana jako uciążliwość, zwylke obwodnice w miastach ośietlone są (prawnik może to odparować, że oszczędności na prądzie macie, na to czy by chciałspać z klapkami na oczach, allbo w upały przy zamkniętych oknach i zaciągniętych żaluzjach, których nie macie.

Najlepiej przez tą samą firmę która robi to dla wojewody. Jeżeli dla starosty lub gminy robi kto inny to krzyżowo tego drugiego z pomiarami też.

Kwity na wojnę trzeba zbierać kwity, i oczywiście wszystko na faktury bo walczyć trzeba będzie o odszkodowanie i zwrot kosztów, a bez kwitów to w sądzie dupa.

Kwity notarialnie przed złożeniem potwierdzać, różne rzeczy giną w naszych sądach, sprawa się przeciągnie ponad ileś tam lat firmy mogą pozamykać i kopii kwitów nie dostaniecie.

A siano trzeba wyrwać takie, żeby na Stan surowy zamknięty z działką starczyło, co najmniej. Czyli żądania muszą być 4-10 krotnie wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim dyrektor od infrastruktury regionu powiedział nam pół prywatnie że nie widzi szans dalszej walki.

Środki unijne na inwestycje muszą być wydane, bo w przeciwnym razie zostaną zaprzepaszczone.

Urzędnik nie chce odpowiadać za to, więc zrobi wszystko aby nie podpaść, tzn gówno go będą obchodzili ludzie.

Wczorajsza rozmowa była szczera do bólu.

Jeszcze się nie poddajemy, chociaż zapał powoli gaśnie.

Zaczyna brakować sił, żołnierze się wykruszają,, nic dobrego.

Ano poczekamy.

Najwyżsi rangą urzędnicy twierdzą że wojewoda podpisze wskazania.

Żeby w historii był zapis że to za jego kadencji.

Będzie jak znalazł za parę lat przy wyborach, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowania tylko pozostają, zbierajcie kwity. Prawomocne, wiarygodne.

 

A twój post jest zarazem odpowiedzią dla kasi. Jak UE ma przyjąć skargę na siebie samą przecież im zależy na drogach przez nasz kraj, jak mają wozić towary do Rosji i na Ukrainę?

 

Co do wyborów to i tak będzie miał o wiele lepszy image bo tyk, którym nie buduje autostrady przez dom jest więcej, a cały tan ruch wam podłoży. Dlatego pozostajątylko odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś koszmarnego.... :o :o :o . Wiele rozumiem: to że autostrady gdzieś iść muszą , jak i to, że bez wywłaszczeń często się nie obędzie. Ale po pierwsze w pasie ich planowanej trasy nie powinno się dawać pozwoleń na budowę na wiele lat wstecz i po drugie nie wolno w ostatniej chwili zmieniać tych tras!!! To przecież jakiś absurd! Tak sobie myślę, że pewnie urzędnicy kupili po atrakcyjnych cenach działki wokół dotychczasowej trasy (staniały, bo kto kupuje przy autostradach), potem zmienili trasę i automatycznie działki zyskały na wartości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowania tylko pozostają, zbierajcie kwity. Prawomocne, wiarygodne.

 

A twój post jest zarazem odpowiedzią dla kasi. Jak UE ma przyjąć skargę na siebie samą przecież im zależy na drogach przez nasz kraj, jak mają wozić towary do Rosji i na Ukrainę?

 

Co do wyborów to i tak będzie miał o wiele lepszy image bo tyk, którym nie buduje autostrady przez dom jest więcej, a cały tan ruch wam podłoży. Dlatego pozostajątylko odszkodowania.

Prawda, ale moze nadzieja pozostaje, ze odpowiednie organa UE nie zostaly poinformowane o przebiegu sprawy. watpie zeby komus zalezalo na wybudowaniu autostrad "po trupach". Jabym jeszcze poprobowala z ta Unia, w koncu i tak niewiele jest juz do stracenia, a jak macie sobie z sasiadami potem pluc w brode to lepiej sprobowac wszystkiego. Typu kazdego urzednika musi sprawdzic kolejny itp.Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłakałam nad bobiczkiem i..nad soba:(((

 

Własnie wyprowadzam sie z nowego mieszkania pod ktorym biegnie droga wojewodzka na Slask wlasnie..

 

To nic,ze jest waska,bez poboczy,bez chodnikow..to nic,ze biegnie ludziom przez ogrodki..to nic,ze rownolegle do niej biegnie szeroka i nowoczesna nowowybudowana..To pod naszymi oknami dzien i noc jada tiry.Dlaczego???Bo tak!-prosty powod..

Stracilam zdrowie i pieniadze i nareszcie sie wyprowadzam..

 

Akt II

 

Inne miasto,mazowieckie.Kupilysmy z Mama malutkie mieszkanko w nowym bloczku.Naprzeciwko-kosciolek i domeczki z ogrodkami-w nich szczesliwi ludzie..idylla:)

Az tu w lipcu,bach!!!Unia,pieniazki i te rzeczy..Buduja autostrade miedzy bloczkiem a kosciolkiem!!

Schody kosciola wychodza wprost na autostrade...z bloku wychodzi sie wprost na autostrade!

Jak,ku..wa ,ludzie maja isc do kosciola skora odcieto ich od niego ta autostrada???

 

Pisze chaotycznie bom do glebi poruszona sprawa bobiczka.Boleje nad soba,nad moja Mama..nad krajem gdzie najpierw wydaje sie pozwolenia na budowe domow, a potem funduje sie "szczesliwym "mieszkancom,autostrady.

 

Ps.Ostatnio jechalam do Rzeszowa.Pod samym miastem piekne osiedle nowiutkich domeczkow.Cudo!

 

Przez srodek tego osiedla,tuz pod scianami domow...wije sie autostrada..w budowie!

I to akt III tej ogolnonarodowej tragedii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poczytałem ostatnio w necie kilka artykułów spod Łodzi, Gdańska i takich tam.

Pokrzywdzonych w Polsce jest armia.

Wszyscy położyli na nich lagę.

Bo GDDKiA ma w dupie wszystkich, mając ciche przyzwolenie władzy na samowolę i bezprawie.

Wygląda to chyba tak"-panowie, jest kasa do wydania, jak się nie wykażemy to nas załatwią, więc dyrekcjo dróg i autostrad - buduj.

Buduj , my ci pozwalamy na wiele, ku chwale ojczyzny, bylyby nam nie dobrali się do d...y.

Buduj.

No to se budują - jak chcą i za ile chcą.

Kupili se za 6mln samochody służbowe (bogate) teraz se kupili przychodnię, no bo się leczyć trzeba inaczej, bez swołoczy, a wogóle niech no PiS rozliczy to budowanie i jego standardy.

Po kontroli NIK okazało się że 33% kasy na budowę autostrad zniknęło, a km autostrady w Polsce kosztuje 50mln zł a taki sam w Hiszpani 20mln. No to jak to jest, hm?

Dodajmy że za Pola wybudowano już całe 136km.

Przez 4lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

20.10.2005, chcąc przejść na koniec swych smętnych rządów do historii, wojewoda Jastrzębski wydał wskazania lokalizacyjne dla odcinka autostrady A1 o dł 167km na "naszym" terenie.

Odchodzi do wieczności, ale zrobił to co miał dla kumpli zrobić.

A wskazania, to już jest ruch trudny do obalania i oprotestowania.

Acha, w tym samym dniu 20.10.2005 przyszło pismo od dyrektora rozwoju regionalnego, datowane 25.09.2005 (prawie m-c szło przez 30km, długo)w którym logicznie wytłumaczył mi że nowy przebieg jest o 0.5km krótszy.

Naprawdę się ucieszyłem.

Całe 0.5km inwestor zaoszczędzi moim kosztem.

No, no...

Może mnie wezmą na udziałowca?

I jeszcze mi napisał że moja dzialka widnieje u nich jako droga.

Dobre.

Droga o długości 100m i szerokości 20 w polu.

Kretyn - ściemniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Cześć kochani!!!!

Minęła kupa czasu, zajrzałem i szukam rady.Dostałem już propozycję wykupu ogrodu.Dom zostaje. Za 12 drzewek i krzewów wycenili 293 zeta. Sam świerk srebrzysty kosztował mnie 4 lata temu 2 bańki.Ale to pikuś. Mam zostać 20 metrów pod nią (będzie na estakadzie) bez ogródka.Katastrofa.Kto zna prawnika konkretnego który ze mną obok a przeciw kurestwu powalczy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna wściekłość ogarnia na takie coś. Zwłaszcza, że w sumie mało brakowało, bym był w Twojej sytuacji.

IMHO jedyne, co Ci pozostało, to zainteresować media swoją sprawą. Wygrać - nie wygrasz, możesz teraz tylko powalczyć o godziwe pieniądze.

 

Jakiś czas temu poznałem cżłowieka, o którym swego czasu było conieco w mediach. Gość ma zakład przetwórstwa mięsnego, który w myśl przepisów musi być usytuowany minimum 150 m od drogi. A takową mu wybudowano w w znacznie mniejszej odległości - i to mimo tego, że człowiek wiedząc o planach budowy próbował wszystkiego, co się da i ma w ręku prawomocny wyrok sądu na swoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, wiem o kim mówisz.O panu Jacku i jego zakładzie. Byłem u niego chyba na jesieni.Oni mają kilka wyroków w ręce i odwołanie do Trybunału Konstytucyjnego. Swoje kiedyś odbiorą. Mała pociecha, ale odbiorą. W Strasburgu. Tylko żeby tam dotrzeć musisz wykorzystać wszystkie możliwe instytucje odwoławcze w Polsce.Były media, były sprawy. Mamy jeden korzystny wyrok w kieszeni, drua sprawa jest w toku.Ale co z Tego?

Robi się to co chce - i już.

Potrzebuję dobrego prawnika od prawa administracyjnego.Inaczej leżę. Wczoraj rozmawiałem z panem z GDDKiA. Smutna rozmowa była.

Polećcie fachowca - mam mało czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...