Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pustak wentylacyjny - dziura z boku - czym zakleić


Recommended Posts

Dzięki...

 

O ile dobrze rozumiem siatka jest w tym przypadku zlicowana z zewnętrzną powierzchnią pustaka. Tynkiem pokrywam siatkę i czyli mam warstwę tynku:

a) na siatce

b) i pod siatką (tyle co przejdzie przez oczka)

 

Czy to oznacza, że tego "ubytku masy pustaka" nie uzupełniam? Żadną wstawką z czegokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

 

O ile dobrze rozumiem siatka jest w tym przypadku zlicowana z zewnętrzną powierzchnią pustaka. Tynkiem pokrywam siatkę i czyli mam warstwę tynku:

a) na siatce

b) i pod siatką (tyle co przejdzie przez oczka)

 

Czy to oznacza, że tego "ubytku masy pustaka" nie uzupełniam? Żadną wstawką z czegokolwiek?

 

Nie, nie ma takiej potrzeby, masz tylko zamknąć otwór nie zmieniając przekroju kanału wentylacyjnego. Wiem , że może wydać się to śmieszne ale element nie przenosi żadnych obciążeń, a wprowadzenie jakiejkolwiek "przeszkody" w kanał wentylacyjny z reguły skutkuje tym, że ma co się na niej osadzać,zatrzymać, a jak się zrobi to nieumiejętnie to jeszcze coś tam można wrzucić.

Nie od razu uda Ci się to ładnie zasklepić - z reguły to dwa , trzy podejścia;) ze szpachelką pomiędzy wyschnięciami, ale nic nie widać i spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wprowadzenie jakiejkolwiek "przeszkody" w kanał wentylacyjny z reguły skutkuje tym, że ma co się na niej osadzać,zatrzymać,

 

Nie no oczywiście zmniejszania przekroju nawet nie dopuszczałem. Chodziło mi raczej o „uzupełnienie przekroju” czyli wstawienie jakiejś zaślepki o grubości nie większej niż grubość pustaka.

Ale może masz rację… Domyślam się, że przez oczka takiej siatki i tak przejdzie trochę zaprawy i to uzupełni (częściowo) przekrój w grubości pustaka. Dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...