Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy nowy zawór trójrożny może nieznacznie " przepuszczać'?


Marek2504

Recommended Posts

Mam problem z zaworem trójdrożnym afriso. Otóż gdy grzeję CWU rura zasilająca od rozdzielacza podłogówki i rozdzielacz (belka zasilająca) pod koniec grzania są bardzo ciepłe, wręcz gorące. Zawór na pewno "przepuszcza". Tylko otrzymałem informację od instalatora ,że te zawory mają prawo w nieznacznym stopniu" przepuszczać'. Podobno jest to zapisane w ulotce. Tak samo w drugą stronę, gdy grzeję CO ewidentnie widać na wykresie z smart cloud, że woda w zbiorniku wychładza się o kilka stopni przez noc. Ogólnie moje pytanie jest takie ,czy w ogóle nowy zawór może przepuszczać ? Zawór jest jeszcze na gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego celu powinieneś kupić zawór strefowy przełączający, a nie mieszający.

Afriso produkuje bardzo dobre zawory strefowe które w ogóle nie przepuszczają w stanie zamkniętym.

Podam ci symbol: AZV643.

Czyli jest zastosowany niewłaściwy typ zaworu? Pytam bo mają mi go wymienić i chce się upewnić czy generalnie do przełączania z CO na CWU i na odwrót stosuję się zawory przełączające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest zastosowany niewłaściwy typ zaworu? Pytam bo mają mi go wymienić i chce się upewnić czy generalnie do przełączania z CO na CWU i na odwrót stosuję się zawory przełączające?

Tak.

W tym miejscu zawór ma pełnić wyłącznie funkcję przełączającą, a nie mieszającą.

 

To jest model siłownika, nie zaworu.

I tak sprzedawane jest w komplecie - siłownik + zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model siłownika do zaworów mieszających więc i tak wszystko jasne...

Ale to nie siłownik cieknie, tylko zawór. Siłownik tylko przy okazji jest zły. Może być założony na dobry zawór 3-drogowy z serii ARV.

 

I tak sprzedawane jest w komplecie - siłownik + zawór.

Osobno również.

 

 

Pomijając, że siłownik jest niewłaściwy, to ma on czas przełączania 120s, stąd rozdzielacz może robić się ciepły.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zawór Herz NR230-455 i prawdopodobnie również przepuszcza. W okresie letnim gdy nie działa podłogówka CWU załącza się 2x na dobe. Zimą potrafi nawet 5x się załaczyć w ciągu doby. Gdy grzeje CWU rura zasilająca podłogówkę również jest bardzo gorąca. Czyli co, Wychodzi na to że należy zawór wymienic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaobserwuj pracę zaworu, wymuszając ręcznie podgrzew CWU.

Czy aby na pewno przełącza się na skrajne pozycje i czy pompa najpierw przełącza zawór a następnie uruchamia tryb cwu.

Rura w pobliżu zaworu ma prawo się rozgrzać, zwłaszcza jak jest miedziana.

Ale im dalej tym powinno być chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Najpierw zaobserwuj pracę zaworu, wymuszając ręcznie podgrzew CWU.

Czy aby na pewno przełącza się na skrajne pozycje i czy pompa najpierw przełącza zawór a następnie uruchamia tryb cwu.

Rura w pobliżu zaworu ma prawo się rozgrzać, zwłaszcza jak jest miedziana.

Ale im dalej tym powinno być chłodniej.

 

pompa załącza obieg i jednocześnie przełacza zawór... sprawdze wszystko jeszcze raz...

 

ale jeśli trzeba bedzie wymienić zawór, to na jaki konkretnie? coś polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli trzeba bedzie wymienić zawór, to na jaki konkretnie? coś polecacie?

 

Mówią że spory % społeczeństwa nie rozumie przeczytanego tekstu.

To prawda.

Zresztą, wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów.

Wszystko jasne.

 

PS. Ja już przestaję pisać na tym forum bo to jest zupełnie pozbawione sensu.

Tracić czas po to żeby nikt z tej pisaniny nawet nie spróbował skorzystać? Podawałem sprawdzony wielokrotnie model i firmę, qrwa po co?

Podawałem firmę która nie potrafi robić zaworów strefowych.

Wszystko co przetestowałem przez LATA masz dostępne za free. Jeszcze mało?

Bawcie się dobrze. Bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...