Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszanie gipsu z zaprawą cementowo-wapienną


Recommended Posts

Ale po co ktoś taką zaprawę zrobił, co to za filozofia? Skoro w książkach wyraźnie pisze "Gipsu nie wolno mieszać z cementem portlandzkim, gdyż może nastąpić pęcznienie i pękanie wyrobów wykonanych z takiej mieszanki. Wyroby stalowe nie powinny się stykać ze spoiwem gipsowym, ponieważ następuje korozja i zniszczenie stali".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Pytanie jaki gips. Zwykły - taki budowlany - dodanie niewielkiej ilości, do środka nie powinno mieć żadnego wpływu, pod warunkiem, że cement był sensowny. To jedno. Wtóre - jeśli weźmiesz gips, który związał i potem go rozbijesz i dodasz do zaprawy to dopiero zacznie wiązać - w locie. Zasada jak wcześniej. I jedna i druga. Ideałem byłoby zrobienie białego tynku - czyli na białym cemencie, a dwa - to co wspomniane: ile tego gipsu.

Jeśli było to uzupełnianie ubytków - to delikatne pęcznienie (są nawet tego typu zaprawy naprawcze) może pomóc bo kit wciśnie się w każdą dziurę i ją dobrze wypełni, a to że szybciej twardnieje - to w takim przypadku - szybsza robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...