Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Naprawa nowej elewacji


Recommended Posts

Czy możliwym jest naprawa elewacji . Ściany wysokie na 8 metrów szerokie na 7 pod światło czy przy lampie elewacyjnej widać zakłady z siatki . Klej siatka klej i potem na drugi raz klej potem tarcie papierem ściernym a i tak wyszły nierówności . Druga sprawa to montaż na nowo uchwytów rur spustowych wody . Obecnie obsadzone plastiki kołki specjalne długie na 30cm po paru miesiąca wyrobiły już luz w wełnie i tynku . Kolega z forum radził obsadzenie prętów na kotwe chemiczna , ale nadal może to pracować w elewacji grubej na 12cm . Może nie od razu ,ale z czasem będę chciał to poprawić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy cokole było tak robione i tego problemu nie ma . Ogólnie budynek już otynkowany jeżeli to nie jakiś duży błąd wykonawczy to odpuszczę założę jakieś słabe żarówki w lampach to nie rozproszy się na ścianę .

 

Rynny mnie trochę bardziej drażnią plastiki i krzywy montaż haków . Przy nowym wyznaczeniu i zakotwieniu stare otwory wystarczy zapiankować i zalepić tynkiem czy systemowo się bawić i dodatkowo wcisnąć trochę siatki czy tam klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz otynkowane to polubic.

bo to dzialac bedzie, co najwyzej srednio wygladac moze.

 

otwory zapianowac, zamknac poliuretanem lub tynkiem. tynk peknie, poliuretan nie - ale bedzie widac - tyle ze to male dziurki. imo lepiej poliuretan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę wyposażyć się w sike i kolejne pęknięcia czy to przy parapetach lub jakieś uszczerbki nie kamuflować tynkiem bo znowu spęka .

 

Wiem ,ze kwestie hydroizolacji i wierzchniej warstwy nie są panu również obce . Proszę powiedzieć bo nagrywam ekipę do kamiennego dywanu na balkon , jest on już pokryty wstępnie hydroizolacja dwuskładnikowa kerakoll jedna warstwa zatopiona w siatce z włókna szklanego dla wzmocnienia i to super równe nie jest bo są ślady od pacy . Teraz nowy wykonawca pracuje na innym producencie i zaleca cały swój system przesmarować gruntem 1-2 warstwy izolacji i ta żywica . Czy można tak stosować różnych producentów i czy taka nie tania posadzka będzie już obarczona fiaskiem i problemami ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamienny dywan potrzebuje innego szlamu niz ten kerakoll. niestety pod kamienne szlam powinien byc sztywny. zatem teraz juz nie ma wyjscia - zaproponowane rozwiazanie wykonawcy jest akceptowalne.

z czystej ciekawosci na czym pracuje wykonawca z tym kamiennym dywanem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System producenta HARD . Wzornik i realizacje całkiem fajne , ogólnie mało firm się ogłasza dlatego wybór miałem z 2 w okolicach .

 

Owy balkon był robiony przy elewacji obity osb struktonit obróbka i orynnowaniem , cały system izolacji ocieplenie i wylewka podejrzewam ,ze osb trochę napęczniało i po paru miesiącach pod spodem widać coś takiego :

 

https://zapodaj.net/c04167a808c09.jpg.html

 

Spód balkonu ocieplony Kołki siatka klej I tynk , ale ewidentnie widać , ze poszło od OSB . Jak to ładnie teraz naprawić ? Ponownie zapytam nałożenie pędzelkiem tynku w te szpary nic nie da i rysy wyjdą ponownie ? Dekarz mi doradził obwódkę z blachy zrobić , ale to słabo będzie wyglądało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ...

nie ma to jak podtrzymac na duchu :D

ale powaga, to moze byc spory problem.

Adrian "moj doradca" z ramienia GP - specjalizacja - kamienne 667667897

zarezerwuj sobie z 1-2h na rozmowe i poprowadzi Cie za raczke pkt po pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkon przygotowany tak płyta Balkonowa ,dysperbit ,papa Wierzchniego krycia , ,styrodur na klej 190 ,folia ,wylewka z uszczelniaczem i na to kerakoll hydroizolacja . Tak balkon przygotowałem pod przyszła posadzkę płytki lub dywan z kamieni . Tak jak zatwierdziłes pójdzie na to grunt izolacja i żywica producenta hard od dywanów . Wiem, ze po drodze były błędy jak brak papy podkładowej czy styrodur na piankę lub lepik . Po drodze pod obróbkę do czoła został przykręcona płyta osb która spęczniała przy Wylecę potem struktonit rynny obróbki . Od spodu tego balkonu cały system ocieplenia . Te pęknięcie to jest właśnie osb które chyba przechlo i się skurczyło . Powstała widoczna Rysa czy ona jest tak wielkim problemem ? Nie mogę tynkiem tam pomazac zaprawki od pęknięcie i nie będzie tematu ? Nie wiem czy robić taki „test” zwrócić się do wykonawcy o pomoc czy do dekarza i „piękna” obróbkę z blachy wzdłuż struktonitu przykrywająca osb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rynien (rur spustowych)

Wkleiłem na kotwę chemiczną w ścianę przed ociepleniem, pręt M8 23cm dł. Założyłem dużą podkładkę, na to rurkę 1/2" z PP i znów podkładkę i nakrętkę.

Cały element jest schowany w ociepleniu, a wystaje tylko 3cm gwintu ze ściany. Rury spustowe ani drgną na tak zamontowanych uchwytach.

 

Możesz naprawić swoje mocowanie uchwytów, wydłubując istniejące kołki rozporowe i zastosować pręt na kotwę chemiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów . Jedno powiem pomocy jak to naprawić ?

 

https://zapodaj.net/3f871e0d9b306.jpg.html

https://zapodaj.net/cebabd07fb4da.jpg.html

https://zapodaj.net/e8bafbab4a539.jpg.html

 

Balkon do gory zaizolowany hydroizolacja tak jak wczesnojesiennym pisałem wylewka sama była z dodatkiem uszczelniacza . Na dniach będzie położony cały system kamiennego dywanu . Moim zdaniem problemem jest czoło balkonu niezaizolowane i tam woda leci przed obróbka .

 

https://zapodaj.net/951d73de62fea.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brakuje w warstwie hydro profili. powinny juz byc na tym etapie.

ponadto mogli zrobic cokolik w elewacji - tez bedzie problem.

potrzebujesz na prawde dobrego goscia od tego kamiennego zeby to ogarnac.

a pozniej jak juz rozwiazasz problem cieknacego czola balkonu - poprawic od dolu.

i malo tego masz malo czasu - bo jak tak zostanei na zime - bedzie dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile będą właśnie przy kamieniu na załamaniu przy czole . Cokół przy elewacji jest, ten widoczny tynk to spod balkonu i pęknięcie wzdłuż OSB (teraz wiem dlaczego się zrobiło ) firma wydaje się dobra znają materiał i producent tez ok cenowo 400zl/m2 to pewnie sporo ? Sam Material producenta to pewnie kwestia 200-250zl/m2 ?

Poprawione zostanie już we wrześniu . Już Wcześniej czoło gruntem pomalowałem żeby obróbka się licowałA z drogi , ale to musi być tak chłonne miejsce i woda załamujący się ,ze to chłonie bo pas nadrynnowy jest wysunięty w wylewkę i obrobiony silikonem wiec od tego już szczelne musi być .

 

Szanuje pana za wiedzę i pomoc w rozwiązaniu problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kamiennym odsunalem to od siebie, przekazane do Konrada u nas.

wiem ze material na kamienny moze kosztowac czasami 200 a czasami 500zl na mkw - Konrad to doskonale liczy i tym sie u nas zajmuje - ma wieksze ode mnie doswiadczenie. ja mam wystarczajaco duzo roboty z elewacjami, a te kamienne to tez wcale materialowo zeby to dobrze policzyc nie taka prosta sprawa.

jak sa jakies pytania dot. kamiennego to konrad (at) med-bud.pl (napisane tak zeby roboty spamujace nie wylapaly) i on to moze zweryfikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...