Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie oraz woda do mycia z podkowy


Arturito

Recommended Posts

Witam mam pytanie oraz prośbę o pomoc. Mianowicie chcę zrobić ciepłą wodę oraz podłączyć 2 grzejniki do podkowy czy taki schemat ma prawo działać? Jeśli nie to proszę o pomoc jestem w tym zielony a chciałbym przed zimą to zrobić. Trochę szczegółów od podkowy chciałbym polecieć ocynkiem a do wody i grzejników pexem. Czy Będzie potrzebna mi jakaś pompa albo jakieś zawory będę bardzo wdzięczny za pomoc.Przepraszam za takie zdjęcie ale nie potrafię go powiększyć. Pozdrawiam.Bez tytułu.jpg Edytowane przez Arturito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie oraz prośbę o pomoc. Mianowicie chcę zrobić ciepłą wodę oraz podłączyć 2 grzejniki do podkowy czy taki schemat ma prawo działać? Jeśli nie to proszę o pomoc jestem w tym zielony a chciałbym przed zimą to zrobić. Trochę szczegółów od podkowy chciałbym polecieć ocynkiem a do wody i grzejników pexem. Czy Będzie potrzebna mi jakaś pompa albo jakieś zawory będę bardzo wdzięczny za pomoc.Przepraszam za takie zdjęcie ale nie potrafię go powiększyć. Pozdrawiam.[ATTACH=CONFIG]448227[/ATTACH]

 

W schemacie brak naczynia wzbiorczego i instalacji zabezpieczającej przed wzrostem ciśnienia!

Teoretycznie bez pompy się da, ale prawidłowe zrobienie obiegu grawitacyjnego to wyższa szkoła jazdy, mało który hydraulik się tego podejmie. No i wtedy tylko duże przekroje na rurach i łączeniach w instalacji podkowa-bufor. Pytanie czy masz możliwość umieścić bufor wyżej od podkowy i poprowadzić instalację bez zrobienia syfonów cieplnych?

Pogugluj sobie troszeczkę o instalacjach CO/CWU z kotłem na paliwa stałe (w tym kominkiem z płaszczem wodnym) i buforem.

Jeżeli jesteś naprawdę totalnie zielony, to sam tego nie rób, zwłaszcza na szybko, taka instalacja może być bardzo niebezpieczna jeżeli źle ją wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pompy nie . Musiałbyś mieć dobrze zrobione spadki , Naczynko otwarte .

Idealne schematy z zaworem trójdrożnym termostatycznym masz poniżej [ wystarczy wersja pierwsza = podstawowa ]

 

https://www.romotop.pl/userfiles/file/docs_universal/schematy_instalacji_centralnego_ogrzewania-romotop.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...