Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do 3-4 tys


garwol

Recommended Posts

Dzień dobry, mam prośbę o polecenie wkładu kominkowego (nie ważne czy stal czy żeliwo) do 3-4 tys. Kominek będzie w salonie 30m2. Nie będzie płaszcza wodnego ani rekuperacji, rur do rozprowadzenia ciepłego powietrza też nie ma. Kominek czysto rekreacyjny. Widziałem kominki za 1900 zł jak i za 5000 zł i to że się na tym nie znam powoduje że nie widzę między nimi jakiś ogromnych różnic zewnętrznych, a nie chciał bym aby kominek zepsuł się po np 2,5 roku użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy, również jak chcesz zamontować ten kominek - czy to ma być tylko wkład?(tutaj dochodzą jeszcze koszty wykonania obudowy i wykończenia) czy może piec w formie "kozy".?

 

Chodzi mi tylko o wkład, kwota 3-4 tys ma być przeznaczona na jego zakup, koszty wykończenia obudowy, podłączenia itd swoją "drogą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że piecokominek i solary to relikty ogrzewania odchodzące do lamusa. Wystarczyła zmiana trendu w WT by moja stara chałupka z 2011 roku zrobiła się niesamowicie nowoczesna. A nawet palcem w bucie nie ruszyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - 4 tysiące za wkład to ROMOTOP seria HEAT , wkłady spełniające z dużym zapasem normy czystości spalin Ekopojekt po 2022 . Możliwość dołożenia mas akumulacyjnych aby wydłużyć czas grzania. Romotop to czołowy europejski producent piecyków i wkładów kominkowych . Roczna produkcja 45 000 sztuk. Dużo modeli z wylotem spalin fi 150 , ułatwia podłączenie do mniejszych kominów.

Heat  akum  x2.jpg

HEAT 2G 70.50.01.jpg

heat-r-2g-s-60-44-33-13-krbova-vlozka-romotop_big.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku zgłaszam się tu z prośbą o konsultację.

Poszukujemy wkładu kominkowego- podobnie jak Garwol - do sporadycznego palenia ozdobno-krzepiącego, poprawiajacego nastrój w pochmurne dni.

NIE CHCĘ KOZY. Nie mamy rekuperacji.

Moje priorytety - eleganckie drzwiczki (z raczej węższą obwódką metalową) oraz szyba, która mniej się brudzi.

Co do parametrów technicznych to szerokość drzwiczek powinna wynosić od 54 do 64 cm.

Chciałam mieć kominek z szarych kafli ze zdjęcia ale po wstępnym rozpoznaniu rynku okazało się, że nie da się zrobić nic podobnego, a zamienniki są w kosmicznych cenach. Zostaje więc portal kamienny.

001_kominek1.jpg 001_kominekA.jpg Przechwytywanie2.JPG 01_Kominek kaflowy.jpg

Otwór kominowy mamy w stropie. Wyczystkę projektant przewidział w kominku.

Jaki wkład powinniśmy brać pod uwagę i jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - 4 tysiące za wkład to ROMOTOP seria HEAT , wkłady spełniające z dużym zapasem normy czystości spalin Ekopojekt po 2022 . Możliwość dołożenia mas akumulacyjnych aby wydłużyć czas grzania. Romotop to czołowy europejski producent piecyków i wkładów kominkowych . Roczna produkcja 45 000 sztuk. Dużo modeli z wylotem spalin fi 150 , ułatwia podłączenie do mniejszych kominów.

 

Gdzie kupie taki kominek za 3-4 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kontynuując wątek wyszukałam kilka wkładów, które spełniaja moje wymagania, tj.:

- wkład stalowy,

- bezrusztowy (tylko KOBOK),

- prosta szyba, rama szklana,

- palenisko trapezowe,

- czysta szyba,

- szamot (5 cm grubości),

- gwarancja na korpus 7lat, na szamot i ruszt 2 lata,

- krociec,

- Moc nominalna - im mniejsza tym lepiej.

Wybrałam modele: 1) EKO 600/450 prosta szyba – Kobok Moc nominalna (6,8 kW) 2) Romotop Heat 2g 59.50.01 Moc nominalna (7 kW)

3) Romotop Heat 2g 59.50.13 - Moc nominalna (4,8 kW)

https://www.wentor.pl/sklep/wklady-kominkowe/eko-600-450-prosta-szyba-kobok/

https://kominki-sklep24.pl/pl/p/Romotop-Heat-2g-59.50.01/1879

https://kominki-sklep24.pl/pl/p/wklad-kominkowy-Romotop-Heat-2g-59.50.13/1883

wkład Romotop HEAT 2G 59.50.13.jpg Kobok-EKO-600-450.jpg Romotop HEAT.jpg

Nie znalazłam szczegółowych danych o Romotopie więc na razie KOBOK wypada lepiej.

 

Czy mogę prosić o opnię lub wskazanie, który z nich jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...