Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deska sedesowa - problem z demontażem


Lechu1818

Recommended Posts

Witam,

 

Może ktoś z Szanownych Formuowiczów podpowie, jak zdemonotwać przedstawione na zdjęciu zaczepy od starej deski sedesowej.

 

IMG_20200920_181701_resized_20200921_113139600.jpg

 

We wszystkich deskach tego typu, jakie do tej pory widziałem, chromowane osłonki w kształcie walca zdejmują się pionowo do góry. Wówczas zostaje tylko bolec z plastikową częścią, który można odkręcić W tym przypadku albo coś jest inaczej albo osłonki zapiekły się przez lata użytkowania - atakowałem je dużą ilośćią WD-40 ale ani drgną. W sumie też pomiędzy bolcem a osłonką nie widzę żadnej szczeliny, która by świadczyła o tym, że to są osobne części. Próbowałęm również ciągnąć za bolec do góry lub podważać ale bez efektu - nie chcę się siłować aby np. nie ukruszyć ceramiki.

 

Niestety deska była montowana 10 lat temu za kadencji poprzedniego właściciela mieszkania - w szczególności mógł to robić jakiś pożal się Boże majster, który np. użył kleju do połączenia osłonek z mocowaniem (i dlatego teraz nie da się tego odczepić). Nie jestem w stanie rozpoznać modelu deski - odpada więc szukanie informacji w Internecie.

 

Na teraz jedyne co mi przychodzi do głowy to delikatne rozwiercenie osłonek w osi obrotu mocowania - może tym sposobem dobiorę się do główki śruby mocującej i będę w stanie odkręcić mocowania.

 

Dajcie znać, jeśli ktoś coś może doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...