Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wodór w instalacji CO bez elmentów aluminiowych


franek_1986

Recommended Posts

Mieszkam w nowym domu od dwóch lat. Od pół roku obserwuje wciąż rosnące ciśnienie w instalacji CO wraz z zapowietrzaniem się grzejnika drabinkowego w górnej łazience. Ostatnio wykonałem próbę ogniową i okazało się, że nie jest to powietrze tylko wodór. Poczytałem trochę i okazuje się, że ten problem występuje w instalacjach, w których użyto miedzi i aluminium. U mnie rurki miedziane są tylko przy piecu, a dalej woda rozprowadzana jest do rozdzielaczy dolnego i górnego rurkami PEX-AL-PEX. W całym domu mam ogrzewanie podłogowe na rurkach PERT a jedyne grzejniki stalowe, to rzeczona drabinka w górnej łazience i grzejnik w garażu. Dodam jeszcze, że mam piec gazowy jednofunkcyjny firmy Buderus.

 

Instalator nie wie w czym może tkwić problem, twierdzi że wszędzie robi z takich materiałów i nigdy żaden klient nie zgłaszał mu takiego problemu.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i jaka może być przyczyna? Czy znacie może jakiegoś dobrego rzeczoznawcę z okolic Poznania, który podjąłby się konsultacji w tej sprawie?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz "miejsce święte" w którym BEZ alu i miedzi wodór się generuje!

Remedium na to, to dodanie jakiegoś inhibitora.

"Pomaluje" od wewnątrz instalację i proces mocno spowolni.

 

Adam M.

 

Średnio mnie to urządza! Redukcja wodoru z wody do gazowego H2 wiąże się z utlenianiem się któregoś z metali z instalacji, czyli korozją (tak się składa, że jestem chemikiem). Spowolnienie tego procesu to tylko opóźnienie awarii w czasie. Instalacja jest jeszcze na gwarancji, gdybym znał przyczynę, mógłbym jeszcze żądać jej usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokładnie, bo Buderus ma wymieniki AlSi i jak napełnisz instalację wodę o twardości bliskiej 0 to taki efekt to norma.

 

Ale to chodzi o jakiś wymiennik, który jest w środku w piecu czy wymiennik, który ogrzewa wodę użytkową (bo on chyba nie jest w komplecie z piecem?)?

Mam model pieca Buderus LogaMax Plus GB-062-14 H V2. Gdzie mogę sprawdzić, z jakiego materiału wykonano wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...