Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uszczelnianie starego komina


Recommended Posts

Witam

Pytanie 1: Między blachą (felcem? nie wiem jak to się fachowo nazywa) a kominem byłem zaprawa, ta zaprawa się wykruszyła i teraz jak pada deszcz to cieknie woda do środka po kominie. Czym najlepiej byłoby to uszczelnić? Mnie się wydaje że powinienem ponownie to wypełnić zaprawą, tylko jaką ?zwykłą murarską? uprzedzam że jestem laikiem jeśli chodzi i budowlankę. Czy potem to łączenie górnej częsci felcu?zaprawy i komina powinno się jeszcze dodatkowo czymś uszczelnić?

 

Pytanie 2: W wyniku tego przeciekania częściowo odpadł tynk na kominie na strychu, więc skułem tynk i została sama cegła. Chciałbym to teraz otynkować. Tylko jakim tynkiem ? Czytałem o gipsowych i cementowo wapiennych . Wydaje mi się, że w nieocieplonym strychu najlepszy byłby cementowo wapienny . W takim razie jaki stosunek piachu, wapna i cementu . Na youtubie podpatrzyłem ze gościu dawał 4 łopaty piachu 1 łopata wapna i 1 łopata cementu +8 l. wody i wymieszać. na forum pisali niektórzy że złę proporcje Ale jest jeszcze kwestia szprycy: czy się powinno dawać na komin? jezeli tak to w jakich proporcjach , ja się na tym nie znam ale skomplikowane to nie jest , dam sobie z tym radę tylko muszę wiedzieć jakie proporcje ile warstw. Na forach youtuba jest 1000 wersji, zgłupiałem od tego

obrobki-dekarskie-komina.jpg

Edytowane przez davidstar
zmiana tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...