Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vitodens 200W 25kW


darasle

Recommended Posts

Witam,

 

Od tego sezonu przeszedłem z ekogroszku na ogrzewanie gazowe, mój zestaw to Vitodens 200W 25kW, Vitotrol 200-E, zbiornik 140L - powierzchnia ogrzewania 120m2, tylko grzejniki płytowe z głowicami.

Aktualne spalanie na dobę to około 4,5 - 5m3 gazu - w nocy około 2-3°, w dzień 8-9° przy temperaturze około 21° wewnątrz.

Czy ktoś mógłby się odnieść do tych wartości, czy to duże spalanie, w normie?

Chociaż muszę nadmienić, że na początku przy podobnych temperaturach wynosiło koło 2m3, chyba za dużo zacząłem kombinować

PS

To co ja mogę zrobić w kwestii spalania to jak rozumiem optymalne ustawienie krzywej grzewczej ?

Czy regulacja głowicami na kaloryferach również może przynieść pozytywny rezultat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie gazu jest powiedzmy do poprawienia - zapewne masz też cwu może gotowanie - wg cen ok 3 tyś za okres grzewczy( zima) to trochę dużo jak za dom który widzę.

Oczywiście każda regulacja czy to temperatury zasilania , czy też regulacja zaworami termostatycznymi przyniesie pożądany efekt oszczędności na zużyciu.

Być może, ustawiłeś zbyt stromo krzywą i bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury zewnętrznej? W takie temperatury jak obecnie piec załącza się bardzo rzadko by utrzymać żądaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno optymalne ustawieni ekrzywej grzewczej pomoże. Kocioł pracujacy w dłuższych cyklach (bez taktowania) będzie zużywał mniej gazu ale nie będzie to redukcja zużycia o dziesiątki %.

W pierwszej kolejności trzeba szukać gdzie ciepło ucieka z domu. Czy wietrzenie jest robione prawidlowo czy może są pzostawione ucholone okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ze stajni Viessmana nigdy nie było i nie będzie najlepsze na rynku chyba, że mówimy o cenach oni zawsze mają w tej kategorii najwyższe noty. Samochód też na samą jazdę potrzebuje około 2l/100km a jak to się dzieje że potrafią i spalić 10l? A no właśnie opory powietrza, produkcja bezużytecznego ciepła, opory toczenia, itd...

 

Dlaczego deklarowana produkcja ciepła jest sprawdzana w akredytowanych jednostkach a nie w domowych warunkach ponieważ w domowych warunkach ten kocioł dostaje po dupie co widać w pierwszym poście 5m3 gazu każdy 1m3 to około 10kWh. Więc na ogrzanie domu potrzebuje 50kWh a to starczy na jakiś tydzień grzania ciepłą pompą w aktualnych warunkach. W COP=1 byś się w tym domu uparował a autor utrzymuje 21 w dzień i 18 w nocy - żona by mnie wygnała z domu przy takiej temperaturze mam 23,3*C w dzień i 22,5*C w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, gdzie ja pisałem że w nocy mam 18° ?

Już poznałem fana pompy ciepła i na tę chwilę podziękuję. Chętnie "poczytam" kogoś doświadczonego w temacie gazu - nie potrzebuję rozprawek nad wyższością jednego nad drugim.

Update statusu: aktualnie po dobie jestem na poziomie 2,8m3 - wcześniej zbyt szybko wprowadzałem zmiany bez dłuższego oczekiwania jaki osiągnę rezultat. Temperaturę mam tę samą przez 24h, tzn. 21,5°.

Aktualny wynik 2,8m3 daje około 100zł brutto za miesiąc - paralelą dla mnie jest doświadczenie z ekogroszkiem. Sama CWU miesięcznie wynosiła tę wartość, tak więc już jest progres do stanu poprzedniego - nie wspominając o pracy własnej i syfie jaki wytwarzał się przy spalaniu eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź glosować na jarka licząc na kolejne 500+

Jarek... a ten stary dziad bez Panny będzie mi mówił jak mam zakładać rodzinę a wcześniej w , R. Maryja będzie mnie uczył jak robić dzieci, co on wie o rodzinie. Skoro jego brata córa ma 3 dzieci i każde dziecko z innym mężem

 

Update statusu: aktualnie po dobie jestem na poziomie 2,8m3 - wcześniej zbyt szybko wprowadzałem zmiany

 

W sensie rozumiecie... SAM to zrobił z 5 zrobiło się 2,8m3 z naszą pomocą będzie miał 0,7l

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek... a ten stary dziad bez Panny będzie mi mówił jak mam zakładać rodzinę a wcześniej w , R. Maryja będzie mnie uczył jak robić dzieci, co on wie o rodzinie. Skoro jego brata córa ma 3 dzieci i każde dziecko z innym mężem

 

 

 

W sensie rozumiecie... SAM to zrobił z 5 zrobiło się 2,8m3 z naszą pomocą będzie miał 0,7l

 

Czy mogę Cię kulturalnie prosić o wyłączenie się z tego wątku? Zakładam, że mógłbyś spożytkować ten czas w bardziej produktywny sposób dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Napewno optymalne ustawieni ekrzywej grzewczej pomoże. Kocioł pracujacy w dłuższych cyklach (bez taktowania) będzie zużywał mniej gazu ale nie będzie to redukcja zużycia o dziesiątki %.

W pierwszej kolejności trzeba szukać gdzie ciepło ucieka z domu. Czy wietrzenie jest robione prawidlowo czy może są pzostawione ucholone okna...

 

Szanowny Panie,

 

W dniu wczorajszym w okolicach południa wysiadł mi regulator Vitotrol 200e, temat zgłoszony do serwisu. Niemniej jednak ostatniej dobry zużycia gazu zmalało o 40% w stosunku do punktu wyjścia tego wątku.

Kocioł ustawiony na 20°, krzywa grzewcza 1.2 - w nocy koło 3 obudziłem się, ponieważ w sypialni było 22,3° - innymi słowy, bez tego regulatora zdecydowanie spadło zużycie gazu, przy wysokiej temperaturze wewnątrz.

Co do samego regulatora, od początku serwisant miał z nim jakieś problemy, nie mógł go skonfigurować, czy potencjalna wada tego urządzenia mogła wpływać na efektywność spalania ? Sądzę, że było zbyt duże taktowanie.

Czym spowodowana jest lepsza efektywność mojej instalacji bez tego regulatora, wydawało mi się że powinno być odwrotnie?

Czy po naprawie będę miał możliwość wyłączenia tego Vitotrola z pozycji samego urządzenia lub kotła?

To urządzenia dla mnie jest całkowicie bezużyteczne, nie używam go w ogóle, zamiast tego mam w tel.aplikację ViCare, które ma wszelkie ustawienia jak na kotle.

 

Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...