Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator w szafce ???


Recommended Posts

Witam !

 

Mam rekuperator Alnor ministair 250. Nieduży kompaktowy rekuperator o wydajności 220m3. Jest on w pomieszczeniu gospodarczym. Do najcichszych nie należy i czym wyższe obroty wentylatorów i wydajność tym większy hałas w pomieszczeniu.

 

Wiem że sporo osób ma zbliżonej wydajności rekuperatory i zapewne zbliżony problem.

 

Myślałem aby przenieść jednostkę na nieogrzewany strych , ale to znów przeróbki a później zabawa w ocieplenie jednostki z rurami bez pewności że nie ucierpi na tym sprawność urządzenia.

 

Pomyślałem więc aby może zrobić jakąś wiszącą szafkę , wnętrze obić gumami stosowanymi to tłumienia hałasu i w ten sposób ograniczyć halas.

Wiem że poprzednia mój rekuperator Kinetic 250 był "przygotowany" do montażu właśnie w szafce (szafie) .

 

Czy ktoś z Was miał taki problem i jakoś "wyciszał" rekuperator ?

Jeśli tak to czy efekty takiego "wyciszenia" były duże ?

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Pomyślałem więc aby może zrobić jakąś wiszącą szafkę , wnętrze obić gumami stosowanymi to tłumienia hałasu i w ten sposób ograniczyć halas.

Wiem że poprzednia mój rekuperator Kinetic 250 był "przygotowany" do montażu właśnie w szafce (szafie) .

 

Czy ktoś z Was miał taki problem i jakoś "wyciszał" rekuperator ?

Jeśli tak to czy efekty takiego "wyciszenia" były duże ?

Dzięki !

 

Mam tak zamontowanego Kinetica i różnica jest duża.

Na tyle duża, że nie doszedłem jeszcze do zamontowania pianek, czy mat wyciszających o których pierwotnie myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak zamontowanego Kinetica i różnica jest duża.

Na tyle duża, że nie doszedłem jeszcze do zamontowania pianek, czy mat wyciszających o których pierwotnie myślałem

 

Szafka jakaś specjalna ? Dużo większa od reku ? Sam robiłeś czy kupiłeś gotową szafkę ?

Może jakieś zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zamknięcie hałasu w szafce jest dobrym pomysłem.

Widziałem takie rozwiązanie w lokalach biurowych na wynajem. Reku, nazwy nie pamiętam, było schowane w szafce kuchennej wiszącej w kuchni.

Po otwarciu szafki hałas z reku był bardziej słyszalny.

WM była tak zaprojektowana że w każdym pomieszczeniu był nawiew i wywiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...