Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rury do nadmuchu z pieca nadmuchowego


Recommended Posts

Cześć!

W niedużej hali przemysłowej muszę poprowadzić cztery kanały nadmuchowe z ciepłym powietrzem z pieca nadmuchowego.

Cena i estetyka grają ogromną rolę ale oczywiście chcę zamontować produkt zgodny ze sztuką.

W instrukcji sterownika od pieca napisane jest, że kiedy piec osiągnie 100stopni to dmuchawa pieca uruchamiana jest na 100%. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to temperatura na wyjściu kanałów powietrznych może się pojawić 100 stopni ale nie więcej?

Czy mogę użyć kanałów z PCV czy raczej potrzebuje czegoś innego?

Czy mogę użyć miękkich kanałów spiro czy raczej sztywne rury tylko?

Poza parametrami chcę by te kanały były czarne więc pytanie czy w ogóle mam taką opcję do wyboru czy raczej czeka mnie po prostu malowanie 50mb rur?

Średnica wylotu z pieca to 120mm.

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i porady.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od określenia sposobu montażu, bo jak chcesz te rury podwieszać to jesteś skazany na sztywne stalowe rury spiro i malowanie - takie rozwiązanie będzie najtańsze

Jak rury będę leżeć na stropie lub podłodze (czyli elastyczne) to znajdziesz coś z oferty Masterflex - choć tanio nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest tego typu ze nie mam nigdzie specyfikacji pieca a jedynie instrukcje sterownika. Wynajmujący hale kupił i nie pamieta jaki model, płacił gotówką te sprawy. Piec ma dobre 1,7m wysokości, trzy drzwi od frontu i cztery wyjścia na nadmuchy o średnicy 120mm

Hala ma 110m2 wiec zakładam że chociaż moc dopasowywał z zapasem. Rury będą podwieszane. Podrzućcie proszę link o jakie elementy w takim razie mam oprzeć ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...