Breszka 28.12.2020 17:17 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Grudnia 2020 Witam ! Obecnie ciepła wodę na myjni ogrzewam olejem opałowym . W okolicy nie ma ziemnego . Mysle o propanie z własnej butli tylko pytanie jak się kalkuluje zużycie. Czy będzie taniej ? Podliczyłem roczne zużycie oleju i wyszło ok. 4500l. (Podgrzewanie wody 45-60 stopni oraz zima podgrzewanie posadzek gdy temperatura zewn. poniżej 0) Można to przeliczyć jakie zużycie byłoby na LPG względem ropy ? Średnia cena ropy w skali roku wyszła 2.15zl netto/litr . Dzięki i pozdrawiam ! Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Greengaz 04.01.2021 11:42 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 4 Stycznia 2021 Wartość opałowa - olej ok. 10 kWh/litr- propan - ok. 6,8 kWh/litr Przy zbiorniku na propan 4 800 litrów możesz przyjąć średnią cenę ok. 1,35 - 1,40 zł/litr brutto. Trochę lepiej wyjdzie przy zbiorniku 6 400 litrów /jednorazowy zakup w roku/. Cena zależy od regionu kraju oraz pory roku. Najtaniej wiosna - lato.Przeliczając wartości opałowe4 500 litrów oleju = 45 000 kWh45 000 kWh : 6,8 = 6 600 litrów.6 600 litrów to ok. 8 900 - 9 200 zł.Zapewne trochę mniej gdyż gazowy kocioł kondensacyjny ma o kilka % lepszą sprawność. Oczywiście są to wartości przybliżone Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.