Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czarny, szary nalot na plastikach w domu


tkulinski

Recommended Posts

Ciekawi mnie jeszcze jaki jest poziom pyłów PM10 i PM2,5. Czy czasem nie produkuje sobie "smogu" w domu. Sam fakt pojawiania się osadów może być tego dowodem.
A co w tym ciekawego? Na pewno umrzesz w męczarniach jak wszyscy którzy lubią ognisko i grila ;) Do tego jeśli wędzisz drewno, w dodatku niedosuszone, to masz jeszcze w salonie benzo(a)piren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym ciekawego? Na pewno umrzesz w męczarniach jak wszyscy którzy lubią ognisko i grila ;) Do tego jeśli wędzisz drewno, w dodatku niedosuszone, to masz jeszcze w salonie benzo(a)piren

 

eniu ja pisałem o autorze wątku, no ale trochę źle mi wyszło w treści :).

Bronię się przed PMami, W WM zastosowałem odpowiednie filtry i nawiewam do domu 0% PMów. chociaż na zewnątrz normy przekraczają czasem 1000% (nie pomyliłem zer). Mam duży filtr węglowy, który mam nadzieję łyka jeszcze inne świństewka, którymi raczy mnie otoczenie. Przynajmniej w domu chcę mieć w miarę czyste powietrze.

Kominek pewnie potrafi czasami dobrze nasmrodzić, no ale dla klimatu "domowego ogniska" ludzie potrafią poświęcić swoje zdrowie.

Kominka nie mam, komin mam a palę gazem.

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu ja pisałem o autorze wątku, no ale trochę źle mi wyszło w treści :).

Bronię się przed PMami, W WM zastosowałem odpowiednie filtry i nawiewam do domu 0% PMów. chociaż na zewnątrz normy przekraczają czasem 1000% (nie pomyliłem zer). Mam duży filtr węglowy, który mam nadzieję łyka jeszcze inne świństewka, którymi raczy mnie otoczenie. Przynajmniej w domu chcę mieć w miarę czyste powietrze.

Kominek pewnie potrafi czasami dobrze nasmrodzić, no ale dla klimatu "domowego ogniska" ludzie potrafią poświęcić swoje zdrowie.

Kominka nie mam, komin mam a palę gazem.

No to nie sprawdziłem autora wątku :cool:

 

Na Podkarpaciu powstała uchwała o prawidłowym spalaniu. Próbowano ją wdrożyć w Wielkopolsce, w dwóch miastach. Uwalona na poziomie województwa. Nawet nie spróbowano jak by to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...