Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy baterie polecacie  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy baterie polecacie

    • Tres
      6
    • Hansgrohe
      15
    • Groche
      16
    • Kludi
      14
    • Roca
      6
    • Paffoni
      1
    • Oras
      2
    • Cifal
      0
    • KFA
      6
    • Deante
      3
    • Ideal Standard
      1
    • Aquaform
      0
    • inne
      7


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 704
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje...Jaka jest lepsza bateria z dwoma gałkami czy z jedna? tzn która się szybciej psuje

 

To zalezy wyłącznie od twojego widzimisię. Jak lubisz kręcic pokrętłami to kup taka baterię. Ja osobiście nienawidzę i wszędzie mam z mieszaczem. Te mają dla mnie jeden ogromny plus. Nawet upaćkanymi rękami mozna otworzyc wodę i nie tłuścić wszystkiego, obklejać nie wiadomo czym. Po prostu wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem baterie do lazienek,kuchni i pod prysznic,wraz z desczownia i bateria podtynkowa.Jak beda dzialac-niebawem napisze.

 

Ciekawa jestem tej baterii podtynkowej pod prysznic, z deszczownicą. Znalazłam na stronie Deante taką baterię prysznicową podtynkową i z rysunku wynikało, że element mocowany w ścianie jest częścią takiej baterii, a nie jak w Hansgrohe (tzw. I-box) trzeba go dokupic osobno... Popraw mnie proszę, jeśli jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracając do tych szlanych baterii....czy one nie zuzywają więcej wody niż tradycyjne baterie??

Nie ma znaczenia jaka bateria, ile wody póścisz tyle poleci. Są baterie kuchenne, takie specjalne, które olbrzymi gar napełnią wodą w ciągu kilku sekund, ale to inna bajka.

Jeżeli szukasz oszczędności wody to rozejrzyj się dobrze i popytaj w sklepach. Są baterie,które np. mają ograniczniki, żeby za dużo wody nie wypuścić (np przyciski z tyłu baterii - takie zabezpieczenie przed dziećmi), albo takie które same się zamykają po kilku sekundach. Pod prysznic polecam natomiast baterie termostatyczne. Są co prawda trochę droższe od zwyczajnych, ale komfort i oszczędność (nie trzeba lać dużo wody, żeby otrzymać odpowiednią temperaturę) to rekompensują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod prysznic polecam natomiast baterie termostatyczne. Są co prawda trochę droższe od zwyczajnych, ale komfort i oszczędność (nie trzeba lać dużo wody, żeby otrzymać odpowiednią temperaturę) to rekompensują.

jak one działają?dzięki nim mniej wody upłynie nim zacznie leciec woda o zadanej temperaturze , ale ...w sumie to dlaczego? mam ogrzewanie gazowe- czy piecyk nie będzie cały czas uruchomiony by utrzymywać w baterii tę konkretną temperaturę? Reasumując-oszczędzę na wodzie, ale czy nie dopłacę do gazu? gdzie jest błąd w moim rozumowaniu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat użytkuję baterie Deante - umywalkowa, bidetowa, wannowa - super-nic się z nimi nie dzieje. Wyglądają jak nowe.

Natomiast w natryskowej po 4-latach zaczęła cieknąć słuchawka. Niby nic wielkiego, bo gwarancja 5 - letnia więc wymienią starą słuchawkę na nową (a ich serwis akurat jest OK). Gorzej, że moja linia już wycofana z produkcji i muszę sobie coś innego dopasować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod prysznic polecam natomiast baterie termostatyczne. Są co prawda trochę droższe od zwyczajnych, ale komfort i oszczędność (nie trzeba lać dużo wody, żeby otrzymać odpowiednią temperaturę) to rekompensują.

jak one działają?dzięki nim mniej wody upłynie nim zacznie leciec woda o zadanej temperaturze , ale ...w sumie to dlaczego? mam ogrzewanie gazowe- czy piecyk nie będzie cały czas uruchomiony by utrzymywać w baterii tę konkretną temperaturę? Reasumując-oszczędzę na wodzie, ale czy nie dopłacę do gazu? gdzie jest błąd w moim rozumowaniu? :)

chodzi o to, że taka bateria przez cały czas utrzymuje zadaną temperaturę. Czasami sie zdarza, że inny domownik w tym czasie spuści wodę w kibelku, zacznie zmywać naczynia i automatycznie zmienia się ciśnienie w bateri i zaczyna lecieć za gorąca lub za zimna woda. Minie trochę czasu zanim ręcznie ustawi się spowrotem odpowiednią temperaturę. Ja u siebie (póki co), mam elektryczny przepływowy ogrzewacz wody i bardzo często przy zmianie siły strumienia, woda robi się zimna, albo tak gorąca, ze można sobie tyłek poparzyć (może to być oczywiście wina starej bateri, które niedokadnie reguluje temperaturę). Zanim ustawię ponownie odpowiednią temperaturę sporo wody upłynie, a wmoim przypadku również prądu.

Chodziło mi o taką oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechk - ok,rozumiem zaletę, że automatycznie taka bat. dobiera temp. ale czy (w moim przypadku) piecyk będzie cały czas (?) uruchomiony by utrzymywać temperaturę w baterii?

 

mam piecyk gazowy dwufunkcyjny (ogrz. m. i wody)

 

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę bateria musi dostawć zarówno wodę zimną jak i ciepłą. Tak więc piecyk musi pracować, tylko pewnie płomień będzie odpowiednio się regulował. W kwestii piecyków gazowych nie jestem fachowcem - zgaduję. Co innego gdybyś miał pojemnościowy zasobnik wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wybieraliście zaworki i syfony? Mamy armaturę Kludi i Frattini ale jak zobaczyłem ceny ich pięknych, bądź co bądź, syfonów i zaworów to mi szczęka opadła. Zastanawiam się na KFA bo chyba mocno zapatrzyli się na Kludi przy projektowaniu swoich ;-) tylko chcę je najpierw zobaczyć w realu.

 

P.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bardzo proszę o informację na temat baterii "szklany dysk".

Czy ktoś z Was ją może użytkuje? Jak to się sprawdza, czy nie zarasta kamieniem?

Od jakiegoś czasu pojawiły się na Allegro. Bardzo mi się podobają, ale nie wiem, dobrze działają.

Tak to cudo wygląda:

http://expatpol.allegro.pl/show_item.php?item=334534517

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dokładnie taka samą w domu:) jest bardzo głośna - nie wiem z czego to wynika, ale nawet jak sie zamknie drzwi do łazienki to słychać, ze ktoś myje ręce;)

 

po jakimś pół roku musiałem ją wyczyścić w środku bo zaczęła zarastać jakimiś zielonymi glonami:) teraz miesiąc po czyszczeniu ponownie zaczęły sie pojawiać, ale czyszczenie nie jest trudne;)

 

a golony - myślę, ze zależy to od wody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze czy ta głośność to wylewanie się wody z dysku, czy rozchlapywanie po umywalce i czy mieszczą się pod nim ręce, bo wygląda na dość niski.

Jak można to czyścić, czy kupiłbyś ten patent jeszcze raz?

Sama nie wiem, kupić, czy sobie ten wynalazek podarować?

Bardzo mi się podoba. Serce w rozterce :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, głośna jest woda, która płynie przez baterie.

 

czyszczę to taka stalowa linką/plecionką, która na końcu jest postrzępiona;)

 

czy kupił bym jeszcze raz? pewnie tak ze względu na cenę i fajny wygląd:) jeśli chodzi o wysokość to jest zupełnie normalna i nie zauważyłem, aby była niższa.

 

my kupując armaturę już patrzyliśmy na cenę, a mniej na trwałość, bo w końcu coś trzeba będzie robić za jakieś 2-3 lata przy okazji remontu robic, to przy okazji baterie tez sie wymieni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...