Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy baterie polecacie  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy baterie polecacie

    • Tres
      6
    • Hansgrohe
      15
    • Groche
      16
    • Kludi
      14
    • Roca
      6
    • Paffoni
      1
    • Oras
      2
    • Cifal
      0
    • KFA
      6
    • Deante
      3
    • Ideal Standard
      1
    • Aquaform
      0
    • inne
      7


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 704
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

piu deante między innymi produkuje w chinach co nie oznacza że robi to źle tak jak i większość drogich producentów z produkcją w chinach.

 

Tak naprawdę morzna mieć bardzo tanią baterię chińską i mieć sporo szczęścia jak pochodzi rok bez problemów ale zawsze bez wyjątku trzeba stosować zaworki z filtrem które mam uchronią armaturę przed uszkodzeniem i tą za 50 zł i tą za 1500 zł bez znaczenia jakiej firmy .

 

W bateriach naściennych stosować uszczelki z filtrem a na instalacji posiadać filtr osadnikowy który dodatkowo uchroni nam inne urządzenia przed uszkodzeniem mające styczność z wodą nap. spłuczka w wc lub zmywarka.

 

W Chinach produkują prawie wszyscy, racja :) (markowe Monnari szyje tam odzież, Wittchen torebki itd...). Pisałam o takich produktach bezmarkowych z Chin, jak te z promocjii w Biedronce po 69 zł czy jakoś tak :)

 

Filtry? Koniecznie :)

Nawet jeśli twarda woda nie zniszczy markowej baterii, to po kilku latach będzie ona bardzo brzydka. A nie daj Boże jeszcze ją potem próbować wyczyścić agresywnym środkiem. Sama tak zniszczyłam kiedyś wannową Hansagrohe, a koleżanka Kludi (ona polała środkiem do WC, ja już nie pamiętam :oops: :lol: )

Musiałam kupić nową, choć technicznie była w pełni sprawna. Ale wyglądała paskudnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
jesli chodzi o serwis to juz sie nadzwoniłam, kupilam baterie przez internet-mowie o Teka, pan ze sklepu powiedzial zeby dzwonic do serwisu podal mi tel, dzwonie wiec, a pani mi mowi ze oni nie zajmuja sie takimi drobiazgami. hmmm? mówie , kobieto! wiec podaj mi nr do serwisu ktory mnie obsłuży, a ona mi na to ,że przepraszam ale ja mam klienta a jestem sama w sklepie i pani nie pomogę! o i tak dzialają te serwisy :evil: :evil:

 

Sprzedawca, który ma obowiązek rozpatrzenia reklamacji, nie może odsyłać klienta do producenta czy hurtownika a więc także do serwisu. A mówiąc dokładniej, składając reklamację możemy ją złożyć na podstawie gwarancji, ale również skorzystać z uprawnień wynikających z „ustawy konsumenckiej” i złożyć ją sprzedawcy – wybór należy do Ciebie i sprzedawca nie może odesyłać Cię do gwaranta. Sprzedawca nie może odmówić przyjęcia reklamacji - to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową. Wniosek? nie dać się zbyć sprzedawcy. A jeśli sie uprze i nie zechce przyjąć reklamacji, udać się do najbliższego rzecznika konsumentów, organizacji konsumenckiej, można też problem zgłosić Inspekcji Handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o serwis to juz sie nadzwoniłam, kupilam baterie przez internet-mowie o Teka, pan ze sklepu powiedzial zeby dzwonic do serwisu podal mi tel, dzwonie wiec, a pani mi mowi ze oni nie zajmuja sie takimi drobiazgami. hmmm? mówie , kobieto! wiec podaj mi nr do serwisu ktory mnie obsłuży, a ona mi na to ,że przepraszam ale ja mam klienta a jestem sama w sklepie i pani nie pomogę! o i tak dzialają te serwisy :evil: :evil:

 

Sprzedawca, który ma obowiązek rozpatrzenia reklamacji, nie może odsyłać klienta do producenta czy hurtownika a więc także do serwisu. A mówiąc dokładniej, składając reklamację możemy ją złożyć na podstawie gwarancji, ale również skorzystać z uprawnień wynikających z „ustawy konsumenckiej” i złożyć ją sprzedawcy – wybór należy do Ciebie i sprzedawca nie może odesyłać Cię do gwaranta. Sprzedawca nie może odmówić przyjęcia reklamacji - to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową. Wniosek? nie dać się zbyć sprzedawcy. A jeśli sie uprze i nie zechce przyjąć reklamacji, udać się do najbliższego rzecznika konsumentów, organizacji konsumenckiej, można też problem zgłosić Inspekcji Handlowej.

 

No tak tylko ze sklep w Warszawie a ja 250km od .... i co mam wysłać im?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
gdybym był pewny, że reklamacja jest zasadna, na Twoim miejscu pewnie tak, wysłałbym, z określeniem 14 dni na ustosunkowanie się i na załatwienie reklamacji. ale z reklamacjami jest tak, że czasem czas na nie poświęcony jest więcej wart niż sam przedmiot reklamacji, więc... nie upierałbym się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu ładne przykłady zastosowania armatury FERRO, DEANTE, KFA...

 

http://www.castorama.pl/fileadmin/templates/main/images/lazienki.jpg

 

 

http://www.castorama.pl/

 

 

ale nie kupowała bym w CASTO, ale w necie

 

Dla przykładu - w Castoramie Deante Magnolia chrom kuchenna kosztuje 220 zł, w sklepie internetowym - 160 zł!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czasami jest tańsza :D

właśnie skusiłem się na kuchenną Loge Boston BS 05 w Castoramie 165 zł a internecie 225 bo właśnie sprawdzałem. Za tą cenę stwierdziłem, że zaryzykuję bo bardzo funkcjonalna i ładna.

Limit na drogie baterie już wyczerpałem na trójotworówkę wannową z Ideal Standard za 1600 zeta :roll:

 

Martwi mnie tylko ten lakier bezbarwny na tej stali szczotkowanej. Czy chemia go nie zeżre :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 9 lat w mieszkaniu używaliśmy baterie Oras z serii Saga (umywalka i prysznic) - bez najmniejszego problemu do tego stopnia, że przy zakupie domu baterię z prysznica zabraliśmy ze sobą bo na miejscu był badziew i wyobraźcie sobie - Oras nadal działa z tym samym wężem i słuchawką.

Polecam Oras - jest jeszcze trochę droższa linia - Vega - ponoć lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...