Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy baterie polecacie  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy baterie polecacie

    • Tres
      6
    • Hansgrohe
      15
    • Groche
      16
    • Kludi
      14
    • Roca
      6
    • Paffoni
      1
    • Oras
      2
    • Cifal
      0
    • KFA
      6
    • Deante
      3
    • Ideal Standard
      1
    • Aquaform
      0
    • inne
      7


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 704
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli mogę się wtrącić to moim zdaniem najlepiej założyć baterie naścienne. Latwiej się myje, i nie osiada tak latwo kamień. W obecnej chwili mam baterie zamontowane do umywalek i do wanny i po paru latch zaczyna się robic problem z utrzymaniem przy nich pożądku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy zle zamontowana baterie (umywalkowa stojaca), tzn. przez otwor w umywalce przesaczala sie woda (nieszczelny otwor+zle wypoziomowana umywalka). Wezyk doprowadzajacy wode dlugo nie wytrzymal ciaglej wilgoci. Dobrze, ze bylismy w domu.

Wynika z tego, ze bateria na sciane ma przewage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy zle zamontowana baterie (umywalkowa stojaca), tzn. przez otwor w umywalce przesaczala sie woda (nieszczelny otwor+zle wypoziomowana umywalka). Wezyk doprowadzajacy wode dlugo nie wytrzymal ciaglej wilgoci. Dobrze, ze bylismy w domu.

Wynika z tego, ze bateria na sciane ma przewage.

 

 

Nie, jedyne co z powyższego wynika, to że ta bateria była źle zamontowana i nic więcej. Źle zamontowana bateria naścienna też może zalać mieszkanie, czy wywołać potężnego grzyba w ścianie (przy malutkim niezauważalnym na zewnątrz przecieku na gwincie, wsączającym się tygodniami w mur).

 

Czy naścienna czy sztorcowa - rzecz gustu. Dla mnie sztorcowe są po prostu ładniejsze. Ich niewątpliwą wadą są większe problemy z kamieniem, a zaletą - mniejsze chlapanie wodą przy myciu i mniejsza awaryjność samej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie baterie mam firmy ORAS ( kupione u producenta ) poza tym ,ze są ładne maja 5-letnia gwarancje , posiadaja funkcję eco , bidette i inne takie tam czary ...ale nie zdecydowalam sie na stojące przy wannie (aczkolwiek bardzo mi sie podobaja ) po sugestiach hydraulika ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie baterie mam firmy ORAS ( kupione u producenta ) poza tym ,ze są ładne maja 5-letnia gwarancje , posiadaja funkcję eco , bidette i inne takie tam czary ...ale nie zdecydowalam sie na stojące przy wannie (aczkolwiek bardzo mi sie podobaja ) po sugestiach hydraulika ....

 

A dlaczego? Jaki jest problem ze stojącymi?

Ja właśnie takie kupiłam, firmy Tres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam duzego doswiadczenia z bateriami, ale w hotelu w ktorym pracuje (USA) sa baterie Orasa i Groha. Sluza juz 12 lat i nadal sprawuja sie dobrze. Musze dodac, ze czasami pracuja w ekstremalnych warunkach tzn. temp zasilania wody powyzej 75st. C. Co do tego peknietego wezyka to tylko wina uszczelki w blacie umywalki i przypadek. Mamy tu ponad 700 baterii i cos takiego nie zdazylo sie w ostatnich 5 latach (od kiedy tu pracuje).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rozwiązanie. Sam tak chciałem zrobić tylko co słuchawką montaż na sztorc w wannie wygląda trochę łyso. Na śccianie - wkurza mnie wąż doprowadzający. Zaznaczam jednak, że jest to moja subiektywna opinia. Zawsze twierdzę, że każdy powinien swego się trzymać.

Zwróć uwagę na wannę czy można zastosować taką wlewkę. Chodzi mi o obudowę wanny. Jeżeli wybierzesz obudowanie wanny z płytek "równo z krawędzią wanny" może się tam system napełniająco odpływowy nie zmieścić. Dotyczy to niektórych wanien raczej nielicznych. Jeżeli konsultowałeś to z projektantem to powinno być ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...