Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy baterie polecacie  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy baterie polecacie

    • Tres
      6
    • Hansgrohe
      15
    • Groche
      16
    • Kludi
      14
    • Roca
      6
    • Paffoni
      1
    • Oras
      2
    • Cifal
      0
    • KFA
      6
    • Deante
      3
    • Ideal Standard
      1
    • Aquaform
      0
    • inne
      7


Recommended Posts

Bateria w kabinie prysznicowej mocowana jest zazwyczaj na wysokosci 110-120cm . Przy wanie zaś , jezeli mocowana do sciany - ok 65cm . Rożnica jest wiec na tyle duza , ze nie obędzie sie bez skucia kilku płytek . Najlepiej by było żeby ktoś to obejrzał i doradził najrozsądniejsze wyjście . Możliwości na pewno jest kilka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 704
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podbijam temat, bo mam następujące pytanie :

potrzebuję baterii do wanny, poniewaz ta co mam aktualnie, ma bardzo mały strumień. Ponieważ mam gazowy przepływowy ogrzewacz wody to mam pytanie czy bateria musi mieć 2 kurki (ciepła i zimna) czy może być taki pojedynczy regulowany ? Mam nadzieje ze zrozumiale to opisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z Was nie widział bateri umywalkowej ze słuchawką prysznicową? szukam takiej ale jakoś nie miałam do tej szczęścia ....

 

No właśnie jakoś ciężko, też nie widziałam umywalkowych z wylewką, może po prostu kup zlewozmywakową...

 

Kludi umywalkowa (zdjęcie z netu):

http://www.budujemydom.pl/images/stories/wnetrza/baterie11_250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

ja wypatrzyłam kiedyś zestaw baterii omnires Modern - umywalkowa, bidetowa i nawannowa 5-otworowa

i na całe szczęście w Castoramie (!) ją pooglądąłam na żywo

pierwsze zaskoczenie - pudełko z baterią wygrzebane z zakamarków najniższej półki, zakurzone, jakby leżało tam wieki

(chyba wybrałam jakiś de'mode model)

okazało się, że ta częśc ruchoma w baterii bidetowej jest plastikowa... tylko końcówka chromowana

na szczęście obok leżała sobei bardzo podobna bateria z KFA z serii Symetric i była jakościowo o niebo lepsza

i ją zakupiłam

Omnires to chyba chińszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podciągam temat..

Interesuje mnie w bateriach ich mocowanie od dołu.

Zauważyłam,że większość ma od spodu nakładane takie 2 cienkie półksiężyce-jako mocowanie.Wygląda to bardzo badziewnie-jakby się miało zaraz wyruszać. Widziałam tez baterie ,które przez blat przechodzą w postaci takiego jakby grubego gwintu i na to nakręcana jest gruba śruba. Te wyglądają na solidne.

Czy ktoś może napisać ,jak nazywa się to solidniejsze mocowanie?

Chcę kupić baterie z czymś takim ,ale nie wiem jak szukać.

Często baterie oferowane w necie mają tylko zdjęcia, albo rysunki poglądowe , bez pokazania co się dzieje pod blatem.

A może ktoś poleci taką konkretną baterię?

Zależy mi między innym na bateriach wysokich , a a także w kształcie odwróconego U, oraz tych niskich

Będę wdzięczna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki.A możesz dać namiary jaki to model ?

Wiem np. od przedstawiciela firmy Deante,że oni takich mocowań nie stosują. Szukałam w HAnsgrohe - oni mają to mocowanie Boltic- cokolwiek to oznacza. Co do innych to ciężko w necie po rysunkach poglądowych rozpoznać te " śruby" .Dlatego szukam na forum - może ktoś coś podpowie - do najbliższego większego marketu mam 70 km - więc próbuję znaleźć w sklepach internetowych

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansgrohe i Grohe to była kiedyś jedna rodzinna (niemiecka) firma. I jak to bywa w życiu :) podzieliła się na dwie.

 

Jeśli chodzi o porównanie Grohe czy Roca- to pamiętaj, że Roca od zawsze była producentem głównie ceramiki a baterie doszły z czasem. Bardziej przekonuje mnie producent który od początku robił baterie... No i druga sprawa ceny. Nie które ceny Rocy są (śmiesznie to zabrzmi) ale zbyt tanie. Nie za bardzo wierzę w ich dobre działanie.

 

 

Lepiej baterie Grohe czy Roca ?

 

Czy hansgrohe ma cos wspolnego z grohe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w mieszkaniu baterię umywalkową Kludi oraz deszczownicę z termostatem tejże firmy. Z tych dwóch rzeczy jesteśmy bardzo zadowoleni - wszystko chodzi elegancko, nie zacina się, nie kapie. W kuchni przyoszczędziliśmy i kupiliśmy baterię KFA. Póki co jest ok, ale kurki chodzą ciężej niż w Kludi i ostatnio zaczął nam się rozwarstwiać strumień wody - zamiast jednego dużego, mamy jeden większy i kilka mniejszych sikających wokół. Trzeba będzie odkręcić ten element z sitkiem i zobaczyć co się tam dzieje. Gdybym kupowala jeszcze raz, to do kuchni też kupiłabym Kludi.

 

Baterie Kludi nabywaliśmy przez Allegro (nowe z fakturą), gdyż w sklepach potrafiły kosztować sporo więcej. KFA kupiliśmy w Castoramie, gdyż cena była podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko z hansgrohe - w Krakowie w salonie Boz-2 jest promocja i za baterię umywalkową + wannową (Focus E) + zestaw prysznicowy dałam 540 zł. Dodatkowo dokupiłam zestaw prysznicowy Raindance S120 i baterię prysznicową. Jeszcze nie mieszkamy, ale jestem już z nich bardzo zadowolona - są porządnie wykonane i ładne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...