Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycena prac. Stan 0


java_ff

Recommended Posts

> Geowłóknina PES 300 - 1530

> Wymiana gruntu 75cm15440zł

> Sprzęt 3900zł

> chudy beton 6390zł

> styrodur 10cm 11680zł

> płyta żelbetowa 35940zł

> HYDROSTOP 2340zł

> geolog 560zł

> geodeta 1430zł

> archeolog 1500zł

> kierownik 2500zł

> podjazd 4540zł

> podposadzkowe inst.1830zł

> elektryk 450zł

Taką wycenę dostałem. Dom o podstawie 10x15 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się , czy narzekasz?

 

Jestem załamany :)

Stan 0 miał mnie kosztować ok 30tys zł, potem okazało się, że muszę mieć płyte a nie ławy i cena podskoczy do ok 65tys zł a wykonawca chce 90tyś zł.

Chciałem zamówić specjalistyczną firmę od płyt fundamentowych, ktra chciał zo płytę ok 70tys zł, ale wykonawca stwierdził, że on to zrobi taniej. No i zrobił byle jak i drożej. Taka historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Geowłóknina PES 300 - 1530

> Wymiana gruntu 75cm15440zł

> Sprzęt 3900zł

> chudy beton 6390zł

> styrodur 10cm 11680zł

> płyta żelbetowa 35940zł

> HYDROSTOP 2340zł

> geolog 560zł

> geodeta 1430zł

> archeolog 1500zł

> kierownik 2500zł

> podjazd 4540zł

> podposadzkowe inst.1830zł

> elektryk 450zł

Taką wycenę dostałem. Dom o podstawie 10x15 metrów

 

No to ja się poskarżę także. Też płyta we Wrocku i w tym samym czasie robiona:

- geodeta 1 tyś

- geotechnik - w cenie płyty - badał st. zagęszczenia podbudowy

- archeolog 1 tyś

- koparka 3,5 tyś

- kruszywo 13,5 tyś

- Kierbud 1,5 tys

- płyta (robocizną, materiał, w tym 20cm xps, drenaż, kanaliza pod płyta, zaciągnięcie boków płyty klejem z siatka) 61 tyś za 123 mkw - robiła firma typowo od płyt

Edytowane przez Lukasz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś się chłopie załatwił. Najpierw się ustala konkretnie kwotę za wykonanie prac, a później się zaczyna robić ! Nigdy na odwrót. Nauczka na przyszłość.

Tak robiłem zawsze gdz remontowałem mieszkania. Potem za każdym razem okazywało się, że to będzie droższe, bo materał droższy, bo tu pójdzie więcej materiału, bo tu trzeba coś dorobić więc trzeba nam specjaliscy od prądu/kanalizacji itd.

Na jedno by wyszło. Mogłbym z nich wcześnej zrezygnowac, ale mam z nimi umowę na wykonanie całego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

No to jak masz umowe to ile masz za płyte w tej umowie? XPS 11680? to wychodzi jakies 780pln za m3 co zawiera ta cena, jeżeli tylko materiał to dymaja Cię z każdej strony.....

 

chudy beton 6400? za kubik wychodzi 400 zł to kuźwa ponad 200 PLN ułożenie tego chudziaka?

 

dymają Cie po prostu aż nie mogę uwierzyć ......

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z robocizną:

Ok. Sprawdziłem na szybko i wyszło mi tak:

 

Sytrodur 15m3 z Castoramy: 7500zł vs 11680zł

Chudziak 15m3 - 3000zł vs 6390zł

C30 45m3 - 18000zł + zbrojenie vs 35940zł

 

Sprawdź jeszcze humus z wykopu. Czy jest to tyle (Bo na pewno odkladales na bok), ile powinno być. Czy czasem nie wyjechało bez twojej wiedzy kilka wywrotek. A dobry humus, to droga rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze humus z wykopu. Czy jest to tyle (Bo na pewno odkladales na bok), ile powinno być. Czy czasem nie wyjechało bez twojej wiedzy kilka wywrotek. A dobry humus, to droga rzecz.

Tak na oko wydaje się, że jest tylko ile powinno być. Wywieźli nieco gliny ale mam też jedną hałdę z glino/ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cemencie hutniczym antifrost słabo działa, za mało belitu, czyli za bardzo dodatek nie przyspieszył wiązania. Hutniczy sam w sobie wolniej wiąże nawet są zalecenia aby poniżej plus 5 go nie stosować. Jednak skoro tak robią to może i można, nie siedzę w tym na tyle aby skład ustalać

No ale wtedy jak to wiadomo to trzeba beton przykryć przed mrozem.

Musisz zrobić badanie twardości betonu, i dopiero zadecydować co dalej, jak wyjdzie poniżej 15 to do skucia, jak wyżej to bym zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...