Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna z rolki na elewacje ?


Maratoro

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 )

 

Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda

 

Lambda 0,036 w/mk

Gęstość 80kg m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja bym uzyl. Dziwne ze caly swiat uzywa w budownictwie welen w rolce i mu sie nic nie zsuwa. Zrob normalna wentylowana elewacje i tyle. Tu nie ma nad czym dywagowac. A na Januszowe teoretyzowanie o zsuwaniu sie welny- w 2015 kupilem rolke Ekorolki Knaufa z casto. Kawalek lezy rozprezony do ok. 18cm od 5 lat, kawlek wlozylem w model sciany o rozstawie slupa 62,5cm, do dzisiaj nie chce sie zsunac mimo ze producent podaje przeznaczenie do stropow plaskich i skosnych. Moze nie wie ze powinien
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uzyl. Dziwne ze caly swiat uzywa w budownictwie welen w rolce i mu sie nic nie zsuwa. Zrob normalna wentylowana elewacje i tyle. Tu nie ma nad czym dywagowac. A na Januszowe teoretyzowanie o zsuwaniu sie welny- w 2015 kupilem rolke Ekorolki Knaufa z casto. Kawalek lezy rozprezony do ok. 18cm od 5 lat, kawlek wlozylem w model sciany o rozstawie slupa 62,5cm, do dzisiaj nie chce sie zsunac mimo ze producent podaje przeznaczenie do stropow plaskich i skosnych. Moze nie wie ze powinien

 

Miałem się rozpisywać ale usunąłem wszystko co napisałem, zwykle „Dziękuje” za pomoc wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
zależy jaki masz produkt. Np. wełna skalna ma większa gęstośc przez co jest sztywniejsza i jak docinasz ją z 2cm naddatkiem to sie zakleszcza między rusztem. Wówczas nie będziesz miał osiadania . No pozostaje jeszcze kwestia na jaką wysokość izolujesz. Ale generalnie można zastsować wełnę z rolki do izolacji między rusztem choć wiadomo że produkt w płytach będzie sztywniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...