Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakość i trwałość sikaflex 11fc


Recommended Posts

Słyszałem opinie i czytałem na tym forum że sikaflex 11fc jest najlepszym uszczelniaczem na zewnątrz, do każdego materiału . Na balkonie na styku płytek i okna miałem położony silikon, wytrzymał on 2 lata i się zaczął odklejać. Na wakacje zerwałem go, wyczyściłem i odtłuscilem acetonem a potem poszedł na to sikaflex. Minęło pół roku w tam już się zaczyna odklejać na ramię okna . Co jest ? Nie mogłem zrobić nic źle, nie używałem wody, po odtłuszczeniu kładłem sike i ściągałem gumowa kostka . Miało być uszczelnienie na lata a to guzik warte . Czy ktoś z was używa tego produktu ? Lub co innego używacie w takich miejscach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słyszałem opinie i czytałem na tym forum że sikaflex 11fc jest najlepszym uszczelniaczem na zewnątrz, do każdego materiału . Na balkonie na styku płytek i okna miałem położony silikon, wytrzymał on 2 lata i się zaczął odklejać. Na wakacje zerwałem go, wyczyściłem i odtłuscilem acetonem a potem poszedł na to sikaflex. Minęło pół roku w tam już się zaczyna odklejać na ramię okna . Co jest ? Nie mogłem zrobić nic źle, nie używałem wody, po odtłuszczeniu kładłem sike i ściągałem gumowa kostka . Miało być uszczelnienie na lata a to guzik warte . Czy ktoś z was używa tego produktu ? Lub co innego używacie w takich miejscach ?

 

to bardzo dobry produkt ale nie klei wszystkiego , szczegóły w karcie technicznej, nie klei np. PP, PE, EPDM, Teflonu. Pytanie z jakiego tworzywa jest rama okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna plastikowe

 

jest kilkanaście rodzajów "plastików" :), najbardziej popularne to polipropylen, polietylen - praktycznie bardzo trudno skleić... , od kiedy "odkryłem" produkty sika przestałem stosować silikony. Mam np. uszczelnione/sklejone połączenie pomiędzy ramą okna a granitowym parapetem - na razie bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzasz , okna pcv firmy Adams , jeżeli dobrze pamiętam model as rondo 3 szybowe . Z czego mają być jak nie z tego samego co inne ok a PCV na rynku . To co innego użyć do uszczelniania?

 

a nie przypadkiem PVC :), tak jak napisałem u mnie się sprawdził. Możesz spróbować np. ATK 822 lub sikaflex 112 - ten jest polimerowy, też go stosowałem gdy nie było koloru w 11FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka , już poprawiona . Co nie zmienia faktu , że nie wiem czemu nie trzyma bo powinno według karty charakterystyki?

 

podejrzewam wpływ acetonu... jeżeli masz możliwość zrób po prostu próbę a odtłuść płynem do zmywania naczyń :), można też użyć IPA ale trzeba uważać

Edytowane przez MiroMirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga... magia: sika primer 3N

zastosowanie go zmienia wszystko w tym parametrze, tyle ze to bardzo niewdzieczny produkt jest i trzeba bawic sie pedzelkiem.

ale sikaflex + primer vs sikaflex bez primera to przepasc.

no i jeszcze ewentualnie na bogato: przygotowanie podloza sika cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtluszczenie acetonem jest mega spoko pod sikaflex , wiem ze ten clenaer/remover jest piekielnie drogi, ale faktycznie jak Ci sie odspoilo to brak primera - to primer robi ta mega robote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał kupować primera to mija się z celem ten skaflex, on ma trzymać bez takich drogich dodatków bo inaczej to produkt taki sam jak silikonu za 10zl . A czym innym można odtłuszczac jeszcze ?

 

Nie kumasz, sikaflex bez primera jest zwykłym "sznurem wypełniającym". Jak ci przeszkadza technologia sikaflex, to kup zwykły uszczelniacz dekarski a będziesz pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę pokaż mi zalecenie na opakowaniu czy karcie charakterystyki że wymagany jest primer sika ? bo teraz to głupoty piszesz aż głowa mała. Skoro nie ma zalecenia i producent bez żadnej wzmianki zaleca swój produkt do takich a nie innych zastosować to co ty piszesz za farmazony, że bez niego jest zwykłym "sznurem wypełniającym".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę pokaż mi zalecenie na opakowaniu czy karcie charakterystyki że wymagany jest primer sika ? bo teraz to głupoty piszesz aż głowa mała. Skoro nie ma zalecenia i producent bez żadnej wzmianki zaleca swój produkt do takich a nie innych zastosować to co ty piszesz za farmazony, że bez niego jest zwykłym "sznurem wypełniającym".

 

Masz napisane : skontaktuj się z przedstawicielem

Jak byś to zrobił, to dostałbyś szczegółową instrukcję jak postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę pokaż mi zalecenie na opakowaniu czy karcie charakterystyki że wymagany jest primer sika ? bo teraz to głupoty piszesz aż głowa mała. Skoro nie ma zalecenia i producent bez żadnej wzmianki zaleca swój produkt do takich a nie innych zastosować to co ty piszesz za farmazony, że bez niego jest zwykłym "sznurem wypełniającym".

z karty technicznej sikaflex 11fc

Sikaflex®-11 FC+ może być stosowany bez żadnych materiałów gruntujących i/lub aktywatorów. Jednak w celu uzyskania optymalnej przyczepności i trwałości atakże w przypadku aplikacji o wysokich wymaganiach,konieczne jest zastosowanie gruntowania i/lub aktywacji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta masz cala:

https://pol.sika.com/content/dam/dms/plcon/0/sikaflex_-11_fc_.pdf

 

poweaznie odpowiedni primer robi przepasc . dlatego sikaflex 11fc pomimo tego ze to "zwykly silikon" jest mimo wszystko produktem z linii profesjonalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane : skontaktuj się z przedstawicielem

Jak byś to zrobił, to dostałbyś szczegółową instrukcję jak postępować.

 

Ty chyba jesteś jakiś nie poważny . Ktoś kupuje ten środek i się kontaktuje z przedstawicielem ? Zastanów się coś piszesz bo większej głupoty nie słyszałem. Już widzę jak ty dzwobisz z każdym produktem i się pytasz a co trzeba dać przez ? Ale co wam powiem , na FB napisałem do sika polska i wrzuciłem zdjęcia. Dziwne że ekspert nic nie pisze o jakiś podkładach. Szkoda mojego czasu na takie głupie pisanie z wami , że trzeba podkład i kupując taki produkt , mam czytać jakieś karty lub dzwonić po przedstawiciela xh jak go stosować skoro na etykiecie nic takiego nie ma . To nie chemia z księżyca za milion dolarów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...