Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakość i trwałość sikaflex 11fc


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

rustin no co Ty taki nerwowy jestes :D

no tak juz jest ze sikaflex dziala z primerem.. i to faktycznie ludzie pracujacy z tym materialem wiedza doskonale, ze roznica jest ogromna. Cleaner zmienia juz stosunkowo niewiele.

Sika byla jest i bedzie producentem chemii profesjonalnej, niektore produkty i zlozonosc systemow siki wymaga wiedzy wysoce zaawansoanej. dlatego tez sa dzialy siki i produkty niedostepne "na polce w hurtowni" czy w markecie.

Sikaflex jest w tych rozwiazaniach banalnie prosty i pochodzi z cennika "dystrybucji" czyli moze byc na polce w markecie, hurtowni. Natomiast to wina juz hurtownika / zakupowca z marketu, ze nie zamawiaja czesto komplementarnie, wiec i komplementarnie nie sprzedaja. Myslenie jest takie "łooo jaki drogi silikon" to juz bedzie sie ciezko sprzedawac... a ten primer ? za ponad 100zl za buteleczke ? kto kto kupi?! i dlatego tego primera nie masz, nie powiedzieli Ci ze masz miec itd....

A powaznie jest kosmiczna roznica z primerem a bez primera.

i stwierdzenie ze 11FC jest "kiepski" no ... nie... on po prostu zostal w tym przypadku zaaplikowany niezgodnie z wytycznymi i zachowuje sie jak sie zachowuje, nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym , niestety taki czeka cię los do śmierci. Takich speców jak ty jest do usrania w necie a tak naprawdę guzik wiedzą , co świadczy o twoich mądrych radach, że kupując silikon , uszczelniacz trzeba się kontaktować jak używać bo na opakowaniu nie napisali .....

btw jak bede za chwile (marzec-kwiecien) robic jakis montaz parapetow i cos bede sikaflexem uszczelniac to Ci moge zrobic test na 2 powierzchniach typu kawalek PCV i płytka, zaprimerowac i skleic uszczelnienie. wysle Ci probke, rzuc w trawe na 3 lata i zobacz po 3 latach jaka bedzie roznica : z primerem i bez primera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiesz mi dlaczego ekspert sika nic o tym nie pisze ? Wysłać Ci screena rozmowy ? Jestem przekonany że 99% osób nie wie i nie używa primera do niego . Czyli bez primera ma właściwości jak zwykły silikon czy uszczelniacz dekarski ? Druga kwestia , na forum jestem już długo , kupowałem jeszcze od Ciebie styropian na elewacje , doradzałeś mi czym uszczelnić komin i był to sikaflex 11fc i wtedy nic nie wspomniałeś o primerze? Dlaczego , skoro to taka oczywistość? Tak naprawdę dzięki Tobie zacząłem go używać do różnego typu uszczelnień bo wcześniej nie znałem tego produktu i wtedy. Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jak bede za chwile (marzec-kwiecien) robic jakis montaz parapetow i cos bede sikaflexem uszczelniac to Ci moge zrobic test na 2 powierzchniach typu kawalek PCV i płytka, zaprimerowac i skleic uszczelnienie. wysle Ci probke, rzuc w trawe na 3 lata i zobacz po 3 latach jaka bedzie roznica : z primerem i bez primera :D

 

już nie demonizuj z tym primerem :)), używam sikaflexu od lat i jeszcze nie używałem primeru a wszystko trzyma :)), podstawa do dobre przygotowanie powierzchni :czysta, odtłuszczona, bez pyłu...etc. Oczywiście nie klei wszystkiego ale to jest napisane w karcie technicznej. Primer na pewno sie przydaje ale podstawa to idealne przygotowanie powierzchni do klejenia/uszczelniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiesz mi dlaczego ekspert sika nic o tym nie pisze ? Wysłać Ci screena rozmowy ? Jestem przekonany że 99% osób nie wie i nie używa primera do niego . Czyli bez primera to jest zwykły silikon ? To co można innego zastosować , jaki środek jakiej firmy ? Tytan ? Atlas ?

 

silikon to silikon, klej poliuretanowy to klej poliuretanowy, klej polimerowy to klej polimerowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gadales z erzecznikiem? zapewne ? sadzisz ze w sika na FB siedzi ktos z DT?

zadzwon na karczunkowska - sekretariat, popros o polaczenie z dzialem technicznym - sika dystrybucja - produkty sikaflex :D i wtedy pogadasz z doradca technicznym a nie erzecznikiem/prowcem/marketingowcem/obslugujacym FB....

przeciez to czesto jest tak, ze Ci ludzie nie maja nawet pojecia dla jakiej firmy aktualnie pracuja :D

nie wiem co innego. ja uzywam sikaflexa z primerem i mi dziala, po co mi cos innego?

ja nie wywazam otwartych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie demonizuj z tym primerem :)), używam sikaflexu od lat i jeszcze nie używałem primeru a wszystko trzyma :)), podstawa do dobre przygotowanie powierzchni :czysta, odtłuszczona, bez pyłu...etc. Oczywiście nie klei wszystkiego ale to jest napisane w karcie technicznej. Primer na pewno sie przydaje ale podstawa to idealne przygotowanie powierzchni do klejenia/uszczelniania.

to sprobuj z primerem :D najwyzszy czas wejsc lvl wyzej... nie oplaca sie kupowac 250ml... lepiej litr i ewentualnie wyrzucic , Litr wystarcza na DUUUUUZO ... oczywiscie kwestia kto ile robi, ja mam w sumie niewiele pracy z sikaflexem wiec mi litrowa butelka na ekipe wystarcza na 2-3-4 budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiroMirek a powiedz jak go nakładasz? Wyciskasz i psikasz woda , czy moczysz palca i ściągasz , czy ani to ani to ? Bo ja wyciskam, sciagam kostka gumowa i tyle. Możliwe że przez to że nie biorę potem palcem i on nie jest dobrze dociśnięty, takie info uzyskałem .

 

wygładzam Sika Tooling Agent, odtłuszczam IPA, odpylam odkurzaczem :), nie wiem dlaczego to ci zlazło ... PVC Sikaflex FC 11 powinien skleić. Możesz uzyć ATK822 lub np sikaflex 112, zrób próby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygładzam Sika Tooling Agent, odtłuszczam IPA, odpylam odkurzaczem :), nie wiem dlaczego to ci zlazło ... PVC Sikaflex FC 11 powinien skleić. Możesz uzyć ATK822 lub np sikaflex 112, zrób próby ...

I ściągasz nadmiar palcem ? Może rzeczywiście tu jest błąd , bo kostka nie dociśnie tylko ściągnęła nadmiar podczas ściągania palce samoczynnie jest klej dociskany do krawędzi .

 

@fighter1983 to powiedz proszę czemu kiedyś nie wspominales mi i primerze? Pytałem Cię o to parę postów wyżej . Drugie pytanie , czy do ściągania nadmiaru kleju używasz palca ? Jeżeli tak to zwilżonego woda tak jak do zwykłego silikonu czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie pamiętam teraz ale kupiłem na wiosnę sikaflexa tylko po południu podam który.NA 90% polecany 112. Latem kiedy dogrzało słońce zrobił się z niego glut kleisty. Niestety taki pozostał. Dwa okna udało mi się doczyścić ale zajęło mi pół dnia żeby to ściągnąć. Reszta od strony nasłonecznionej dalej taka jakby rozpuszczona. Nie ma w ogóle twardości tylko jest jakby w ogóle nie zastygnięta.

Najgorsze to że poleciłem sąsiadowi że jest zajebiście dobry, też nim poleciał przy parapetach i też mówił że zrobiło się gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ściągasz nadmiar palcem ? Może rzeczywiście tu jest błąd , bo kostka nie dociśnie tylko ściągnęła nadmiar podczas ściągania palce samoczynnie jest klej dociskany do krawędzi .

 

@fighter1983 to powiedz proszę czemu kiedyś nie wspominales mi i primerze? Pytałem Cię o to parę postów wyżej . Drugie pytanie , czy do ściągania nadmiaru kleju używasz palca ? Jeżeli tak to zwilżonego woda tak jak do zwykłego silikonu czy jak ?

 

uzywaja chlopaki takiej miekkiej gumki do sciagania.

odnosnie Twojego zamowienia - nie wiem... albo sytwierdzilem ze jestes na tyle ogarniety , ze to zastosujesz, albo bylem zawalony robota i nie wspomnialem, albo rozmowa trwala juz np 1,5h i ktos czekal albo sie dobijal. poza tym jak bylo zadane pytanie:

"czym uszczelnic przy kominie? " szybka odpowiedz : sikaflex 11fc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jestem rozgarnięty według ciebie to powiedz mi skąd rozgarnięty człowiek ma się domyśleć że trzeba podkład do tego środka ? Skoro kupuje go w składzie budowlanym, markecie , od ciebie i nikt o tym nie mówi bo nie ma takiej potrzeby informować a na opakowaniu nic takiego nie ma napisane ? To mnie najbardziej zastanawia. Jeżeli to by było takie oczywiste jak jeden plus dwa to by pisało na etykiecie lub było by sprzedawane w komplecie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jestem rozgarnięty według ciebie to powiedz mi skąd rozgarnięty człowiek ma się domyśleć że trzeba podkład do tego środka ? Skoro kupuje go w składzie budowlanym, markecie , od ciebie i nikt o tym nie mówi bo nie ma takiej potrzeby informować a na opakowaniu nic takiego nie ma napisane ? To mnie najbardziej zastanawia. Jeżeli to by było takie oczywiste jak jeden plus dwa to by pisało na etykiecie lub było by sprzedawane w komplecie .

Czemu wychwytujesz tylko negatywne rzeczy.

Panie ja w sezonie rozmawiam przez telefon często od 7 rano do 22 i często jeszcze z kablem w tel żeby się doładować... Kto próbował się dodzwonić ten wie. Czasami z jednym klientem rozmowy 5-7-8 sesji po 2h i w tym czasie mnóstwo informacji. Pada pytanie - pada odpowiedź . Omawiam zawsze bardzo szeroko aspekty elewacji , detale . Gdyby omawiać je tak hiper szczegółowo - to trzeba by było kilka takich sesji ale po 4h .

A jeżeli pytanie padło np na koniec 2h rozmowy w stylu "a dobra jeszcze pytanie czym uszczelnić przy kominie ?" - sikaflex 11fc .

 

Często ludzie po takiej rozmowie są też zmęczeni . A poważnie ja mam takich kilka dziennie , codziennie, od wiosny do jesieni. Mogłem być zmęczony po prostu już i nie pomyślałem że możesz nie wiedzieć. Przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałes na pytanie , ok nie mówię o tobie z tobą nie rozmawiałem tylko pisałem . Mniejsza z tym . Powiedz jak rozgarnięta osoba ma wiedzieć że trzeba podkład jeszcze do niego ? Czemu druga stronę mijasz się z odpowiedzią ale ciągle twierdzisz że trzeba i rozgarnięty człowiek widmo tym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się przyzwyczaiłem do tego.

Etics to średnio 20-30 produktów.

Wiesz że robiąc elewacje potrzebne są narożniki ?

Wiesz że przed tynkiem daje się podkład tynkarski ?

No pewnie wiesz bez czytania instrukcji wykonania elewacji i wytycznych producenta.

Ten sam mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...