Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki klimatyzator ?


Recommended Posts

Witam, mam zielone pojecie o tym, pojawił się pomysł założenia klimatyzacji do dwóch pokoi z funkcją grzania, ewentualnie jedna klimatyzacja na korytarzu dmuchająca po całym piętrze i zimno schodzące na dół, w domu piętrowym .

Nie mam pojęcia o cenach , firmach i efektywności -czy ktoś może rzucić jakimiś przemyśleniami ?

Lokalna oferta brzmi gree multi 7000 zł netto i montaż ( agregat ,jednostki ,pompki skroplin ,instalacja freonowa ,?) ewentualnie mocniejsza na korytarz gree lomo luxury 5 kw - 4 tys zł netto

Nie wiem jak sprawuje się klimatyzacjaa w domu, w pokojach ? Nie potrzebuję arktycznego klimatu, ale w upalne dni dwadzieścia klika stopni było by chyba sensowne .

Czy klimatyzator wepchnie mi chłód z korytarza do pokoi i piętro niżej ?

Może dwa wa pokoje chłodzone ?

Jakieś pomysły, na co zwrócić jeszcze uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

 

Umieszczenie jednego klimatyzatora na korytarzu nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej byłoby zamontować jednostki wewnętrzne w pokojach, w których powietrze miałoby być ochładzane. W przypadku klimatyzacji więcej niż jednego pomieszczenia warte rozważenia są klimatyzatory typu Multi Split marki Bosch Termotechnika z Serii Climate. Możliwe jest podłączenie do 5 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Należy jednak pamiętać, że klimatyzacji nie powinniśmy traktować jako jedynego źródła ciepła.

 

Zachęcam do zapoznania się z ofertą klimatyzatorów Bosch Termotechnika dostępną na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/klimatyzacja-1221722-c/

 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

________________________________

Konsultant Bosch Termotechnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...