Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące remontu mieszkania w bloku


byczynho

Recommended Posts

Witajcie.

Od ponad 3 lat siedzimy z dziewczyną na wynajętym, przyszła pora żeby mieć już coś swojego.

Na dom nas niestety nie stać, myślimy o zakupie mieszkania do remontu i jego wyremontowaniu.

Jako, że wychodzę z domu na wsi nie mam zielonego pojęcia o remontach w blokach.

Interesuje mnie jak taki remont się odbywa, w jaki sposób można zmieniać rozmieszczenie ścian, czyje zgody są potrzebne itd.

Przykład - kupuję mieszkanie do remontu z jakimś tam rozkładem pomieszczeń, który mi się nie podoba. Chcę powiększyć kuchnie, obszar roboczy przenieść ze ściany naprzeciw okna pod okno, połączyć ją z salonem; z dwóch łazienek zrobić jedną; z pokoju 2x4 zrobić pokój 4x4 który w końcu będzie pokojem a nie więzienną celą, wymienić instalację elektryczną wodną i kanalizacyjną.

Jakie kroki muszę poczynić aby to wszystko zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wiele musisz wiedzieć o takim mieszkaniu , które ściany są nośne, które można zburzyć, pionów kanalizacyjnych raczej nie wymienisz, instalacje wodną, elektryczną raczej tak, z łazienek zrobisz jedną jeśli mieszkanie nie jest z wielkiej płyty.

A jakie kroki musisz podjąć - wystąpić do zarządcy / wspólnoty o zgodę na takie prace. Przedstawiając zakres prac. Powiadomić o sposobie i czasie oraz zakresie realizacji, w jaki sposób usuniesz powstałe zanieczyszczenia, jak zorganizujesz czas remontu by nie być uciążliwym dla pozostałych mieszkańców, ile będzie to trwało i w jaki sposób powiadomisz mieszkańców o swoich pracach.

Dodatkowo należałoby ubezpieczyć taki lokal na wypadek niespodziewanych okoliczności związanych z uszkodzeniami mieszkań sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...