Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vissman 200 19kv, immergas 12kv


meeisster

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu kotła.

Dom parterowy 200m2 z garażem, typowo użytkowe 140m2. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

Zapotrzebowanie na ciepło 40W/m2.

Ocieplenie podłoga 15, ściany 20, strop 35.

Ekspozycja domu południowa.

 

Pod uwagę biorę głównie te 2 kotły o dużej różnicy w cenie, dlatego szukam informacji może się ktoś wypowie na ich temat i pomoże zdecydować.

Z niską mocą minimalna jest tez termet Gold i junkers ale jakoś nie jestem do nich przekonany.

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj - autoryzowani serwisanci Immergasa odradzają kocioł Immergasa ?

:)

Sprawdziłeś ich autoryzację na www Immergasa ?

Serwis kosztuje 180-240 zł...

 

I jak najbardziej, 5-letnia gwarancja jest "prawdziwa".

Trzeba tylko serwisować kocioł 1x w roku i zarejestrować go na www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast wpierniczyc w się we włoski badziew, poczekaj chwilę i będziesz mial od 1.04 bardzo dobry kocioł w dobrej cenie. dane techniczne znajdziesz tu: https://webapps.viessmann.com/vibooks/api-internal/file/resources/technical_documents/PL/pl/VMA/6135833VMA00003_1.PDF?#pagemode=bookmarks&zoom=page-fit&view=Fit

Niska moc minimalna, system kontroli spalin, pełna automatyka pogodowa, 2 obiegi grzewcze, moduł komunikacji internetowej, 10 lat gwarancji na wymiennik....

 

Włoski badziew :) Faktycznie, badziewne trochę to ciepło, które od 6 lat daje.

Szok, ilu instalatorów siedzi u Vieśka w kieszeni..

 

Podasz może cenę tego cuda ?

 

PS Widziałes może ten wątek, w którym użytkownik post po poście dokumentował niemieckie skarby, które wymieniano mu (za sporą kasą) żeby postawić tego "mercedesa" na nogi ?

Szkoda, ze tam się nie udzielałeś....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahaha, wczoraj ktoś napisał mi, że reklamuję XPS :)

A wcześniej, że silikaty :)

Jakoś nie kojarzę, żebyś mi cokolwiek "udowodnilł" - no, chyba ze w Twoim mniemaniu.

Twoje mniemanie to np "Immergas - włoski badziew"

 

No, ale niektórzy muszą mieć "audika w tedeiku" żeby się dowartościować...

 

PS: również pracuję zawodowo, a na szczęście mogę też się od niej oderwać kilka razy w ciągu dnia...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Fotohobby, masz Immergasa, podziel się opinią. Ja wiem, że są całe wątki, tylko jakoś wyszukiwarka mi ich nie pokazuje. A jestem na rozdrożu jak ...

Jak tylko wybiorę jakiś piec, to kolejny "fachowiec" proponuje inny. Da capo.. U mnie w domu mam Wieśka z roku 2007 i jestem zadowolona. Działa sobie, grzeje wodę i CO i więcej nie chcę. Ale remontujemy dom córki i zaczęły się schody. Co za dom.. 170m, piętrowy, lata 80-90, słabo ocieplony, ale tu działamy latem.. choć budowany cegła/pustka/cegła więc tego ocieplenia on potrzebuje jakby mniej. Zapotrzebowanie wychodzi nam na 19 kW, piec ma być 1 funkcyjny ze zbiornikiem do 150l. Mógłby być 2 funkcyjny ale od kotłowni do łazienki daleko, trzeba by robić cyrkulacje a to się nam nie opłaca na razie, bo tam ... nikt nie mieszka ;) przynajmniej zimą. Wymieniamy kaloryfery na przewymiarowane 3 płytowe, niskotemperaturowe, podłogówki nie będzie, za duży remont. Instalacja robiona z myślą pompie, ale niech zaczną dawać dopłaty, na razie przy przejściu z gazu na pompę dopłat nie ma. Poczekamy.

Teraz dochodzimy do pieca. Aktualnie pracuje tam sobie stary Termet do wymiany. Na co?? Pierwsza myśl- nowy Tremet. Podobno słaby serwis, zniechęciłam się. No to Wiessman, skoro mamy i jestem zadowolona. No ale nasz serwisant (osobiście uważam, że mało wiarygodny) nagadał mężowi, że nowe Wieśki są do niczego, pozmieniali palniki i się sypią. Sprzedaję, jak kupiłam. Mąż się zniechęcił. Następna opcja weszła - Vailant. Już nawet zdecydowałam który, witałam się z gąską, ale znowu facet, co nam instalację robi zasugerował że drogie i wcale nie takie dobre. On poleca Imergasa. Faktycznie taniej by było, co nie jest bez znaczenia. Ale na ich stronie zginęłam, Tera, Exa, Extra??? Opisy do niczego, różnic nie widzę. I co do kompletu? Jaki sterownik, pogodówka, co jeszcze potrzeba do szczęścia. Muszę coś na początek wiedzieć, żeby z instalatorem rozmawiać... Vailanta ogarnęłam a o Imergasie jakoś nie mogę znaleźć sensownych informacji. Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESC, mój Vixtrix II odpukać bez zastrzeżeń - 9 sezon od montażu.

Przez ten czas regularnie serwisowany - jedyna część wymieniona to elektroda zapłonowa.

5 lat temu ojciec ocieplał dom, wyrzucał kopciucha i za moją namowa poszedł w EXA 24.

Rok później szwagier po termomodernizacji domu w Victrix TT 20

Różnią się ponoć głównie wymiennikiem - w Exa stal nierdzewna w TT stop alu-krzem chyba.

 

Przez ten czas nie mieli problemów.

Cena serwisu to 270zł, serwisant podjeżdża i robi te trzy kotły w ciągu jednej dniówki (domy zlokalizowane w jednej dzielnicy miasta)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że TT najlepszy? To jeszcze napisz, czy on ma te 108% :)

Serio, co oprócz pieca mam szukać? Zasobnik - czy Immergasa? Vailant ma w opisie taki wypasiony, może lepiej Vailanta? Pogodówkę? Jakieś sterowniki potrzebne? jak się nazywają?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają podobne sprawności, zresztą teraz każdy producent wyciąga podobne wartości z kondensacji.

Zasobnik ? Ja mam zwykły 100l z Immwrgasa, nie mam żadnych grzałek, czy solarów na dachu, żeby coś jeszcze do niego podłączać

Ja, oraz mój ojciec używamy sterowników CarV2 (przewodowy) z pogodówką, szwagier ma bezprzewodowego Salusa, plus także sterowanie pogodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Mam jakąś bazę do przemyśleń. Nawiasem mówiąc TT wycofali:confused:, jest jakaś inna nowinka, ale wymiennik już normalny. Ciekawe, nie sprawdziły im się? Będzie chyba ta Exa. Teraz muszę dopaść instalatora. Zaczynamy, jak pogoda odpuści i będzie można nie grzać przez trochę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...