Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Popieprzona sytuacja na rynku EPS - szalenstwo cenowe


fighter1983

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No chyba, że kolega ma myszy :) Ale poważnie to nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie na pytanie jaka będzie cena styropianu we wrześniu.

 

Ale patrząc na inflacje to wątpię żeby jakieś radykalne obniżki się pojawiły. Sądzę , że raczej zostanie tak jak jest i to już będzie dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupować teraz termo Organika EPS 033 GALAXY fasada - styropian grafitowy ,mam wycenę za 1opakowanie 108zł (vat23%) przy 80szt . Robota będzie dopiero wykonywana we wrześniu ,czy jest sens przechowywać go w garażu przez pół roku? nic z nim się nie stanie ?

 

Nic mu nie będzie. Ewentualnie może zostać przez kogoś sprywatyzowany i dostać nóg.

 

Ja kupiłem tylko część styropianu w listopadzie. I patrząc na obecną cenę już jestem 1 tyś złotych do przodu. Tylko to ryzyko, że ktoś go ukradnie... :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Etixx poleciał około 100zł w dół przez miesiąc , ale od dłuższego czasu cena stoi około 405zł. Stawiam że poobcinali marże na wakacje , osobiście sobie i innym życzę aby do sierpnia potaniał jeszcze trochę :)

w lipcu nie jest planowana zadna zmiana, moze jakas kosmetyka, chyba ze swiss wreszcie przyzna ze zerowal ostatni rok na ludziach i zrobi korekte ceny zauwazalna, na razie nie robia jej bo sie po prostu boja linczu :D

 

miesiace od wrzesnia do grudnia to zawsze wzrost sprzedazy zatem czynnik zeby cene podniesc.

sierpien jest na dwoje babka wrozyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter1983:

A jak jest z popytem na styropian, jeśli porównamy czerwiec do maja tego roku ?

Popyt: czerwiec do maja - w czerwcu mniejszy...aleeeee to akurat zadbna niespodzianka . branza ma to do siebie ze jezeli powstaje jakikolwiek dluhgi weekend (boze cialo) i zakonczenie roku szkolnego lub jego poczatek - z pkt widzenia handlowego - tydzien jest wyciety z obrotu - cos sie dzieje, ale w zasadzie niewiele zatem zawsze czerwiec mial mniejsza sprzeedaz niz maj.

nienormalny w tym roku byl luty, marzec i poczatek kwietnia - a marzec to juz jakis kosmos byl jezeli chodzi o sprzedaz styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy patrzyłem na wyniki badań dla EPS200 na tej stronce: https://www.gunb.gov.pl/probki

Te które udało mi się znaleźć nie miały 200 tylko 100 kilka, Więc jeśli EPS200 to tylko od renomowanego producenta.

 

A przy takiej różnicy w cenie między EPS200 a XPS to rzeczywiście chyba lepiej kupić XPS (moim zdaniem pewniejszy materiał pod kątem parametrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem mojego wykonawcy SSO, spodziewają się dalszych spadków na styro, ale do czasu. Przewidywana podwyżka cen elektryczności w 2023 będzie duża i przerzucona w całości na konsumenta. :(

 

Styropian kupić muszę, ale ograniczę się do 100m^2 eps na podłogi.

 

Elewację w październiku pewnie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...