Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewka anhydrytowa, małe wybrzuszenia na rurami ogrzewania podłogowego


dawideo

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie, które niestety trochę mnie nie pokoi.

Otóż w całym budynku mam ogrzewanie podłogowe + wylewka anhydrytowa, która była wylana w połowie listopada. Oczywiście przed wylaniem wylewek hydraulik sprawdził szczelność wodą i było wszystko OK. Dom nie ogrzewany. W pierwszy dzień (wtedy kiedy były te duże mrozy w Polsce), hydraulik przyjechał i na szybko podłączył kocioł gazowy wraz z swoimi butlami, słusznie tłumacząc, aby mróz nie narobił szkód. Jak się okazało, trochę się spóźnił bo woda w rurkach była już częściowo zamarźnięta. O ile parter poszedł bez problemu dość szybko puściło, to z piętrem walczył 3 h. Był moment, że puścił na rury 70 stopni (niecałą godzinę), aż było widać jak przebiegają rury od ogrzewania podłogowego, i na szczęście wszystkie pętle puściły i był w nich obieg. Nie ma żadnych przecieków ( przez 1,5 tygodnia ciśnienie było takie samo). Jedyne co mnie martwi, to że widziałem wtedy obrys rur (podczas gdy puścił te 70 stopni)

Na dzień dzisiejszy, wylewka wydaje się być „normalna”, równa, bez pęknięć. Ale jedyne co zauważyłem (przez przypadek), jakby położyć, źródło światła na podłodze, lub lekko ponad nią, to widać układ rur od ogrzewania podłogowego (jakby były wybrzuszone). Przejeżdżając ręką nie wyczuwam nie równości, poziomica pokazuje ok.

Czy są to jakieś „mikronierówności” , które są normalne, a może to jakieś złudzenie optyczne? Wylewka jeszcze nie była wygrzewana, gdyż czekam na podłączenie gazu ziemnego (za jakieś 3 tygodnie powinien być).

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy obrys tych rur był widać (gdyby przyłożyło się lampę) przed całą akcją z hydraulikiem, bo jak wspomniałem zauważyłem to przez przypadek (gdy spadł mi telefon), a to było dość niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury były mocno wpięte, i napewno zalane. Pytanie tylko czy teraz muszę wylać coś na wyrównanie, czy też takie małe nierówności nie mają znaczenia (będą panele). Druga sprawa czy skoro, jest ryzyko że anhydryt mógł lekko oderwać się od rurek, a tym samym pogorszy się jego właściwości cieplne? Dlatego wybrałem droższy anhydryt, bo lepiej otula rurki niż cement i lepiej przewodzi ciepło. A boje się że skoro jest minimalnie uniesiony to mógł się od nich oderwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...