Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Droga wewnętrzna KDW


Recommended Posts

Dzień dobry,

kupiłem działkę budowlaną, do której jest dojazd drogą wewnętrzną oznaczoną w MPZP jako droga wewnętrzna KDW. Ma status dr. Jako kupujący mam w niej współudział w wysokości 1/29.

Droga ma szerokość ok 11m. Wzdłuż granicy mojej działki jeden z sąsiadów na dr wewnętrznej ustawił sobie sznur aut powypadkowych. Działka była nieogrodzona, porośnięta trawa i wcześniejsi właściciele się tym nie interesowali. Czy istnieje jakiś przepis, prawo, możliwość aby wymusić na sąsiedzie zabranie tych aut? Podkreślę jeszcze, że teraz budowa ogrodzenia oraz bramy jest nie do wykonania, już nie mówiąc o tym jak szpecą krajobraz.

Chciałbym wiedzieć cokolwiek przed zwykłą rozmową z sąsiadem, bo może się okazać, że bez problemu zabierze auta, gdy dowie się ze chcemy się budować/grodzić. Ale w razie co chciałbym mieć jakąś wiedzę. Czy na drogach w ogóle można przetrzymywać szrot?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez RadoslawL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i tam są określone wymagania dla punktów demontażu oraz spore kary za demontaż poza stacjami

 

Art. 53a. recykling pojazdów

Czyny zagrożone karami pieniężnymi

1.Kto poza stacją demontażu dokonuje:

1)usunięcia z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów lub substancji niebezpiecznych, w tym płynów,

2)wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia,

3)wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów nadających się do odzysku lub recyklingu

- podlega karze pieniężnej od 15 000 do 500 000 zł.

2.Kary pieniężne, o których mowa w ust. 1, wymierza, w drodze decyzji, wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

3.Kary pieniężne, o których mowa w ust. 1, wnosi się na wyodrębniony rachunek bankowy wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

4.Przy ustalaniu wysokości kary pieniężnej, o której mowa w ust. 1, należy uwzględnić stopień szkodliwości czynu, w szczególności zakres naruszeń, ilość odpadów, rodzaj stwarzanego zagrożenia dla środowiska oraz okoliczności uprzedniego naruszenia przepisów o odpadach.

5.W sprawach dotyczących kar pieniężnych, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, z tym że uprawnienia organów podatkowych przysługują wojewódzkiemu inspektorowi ochrony środowiska.

 

Do tej ustawy są rozporządzenia, więc masz sporo do przeczytania.

 

Jeszcze możesz poszukać w rozporządzeniach dotyczących ochrony środowiska i składowania odpadów niebezpiecznych, bo wątpię aby pan szrociarz zabezpieczył w rozbitych autach akumulatory, płyny, oleje.

 

Wydaje mi się, że masz sporego bata na sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary, jeśli to są samochody niekwalifikujące się do naprawy, to są to odpady, a sprawdzanie odpadów bez właściwych zgód to już setki tysięcy złotych. Jeśli to nie odpad, to każdy sprowadzony pojazd musi być zarejestrowany w ciągu (chyba) 30 dni, powinna być opłacona akcyza i powinien mieć ubezpieczenie. Widzę, że sąsiad jedzie po bandzie

 

EDIT.

Tak swoją drogą to gdzie jest policja i służby gminne? Gość ma nielegalne składowisko w przestrzeni publicznej, pewnie od kilku lat i nikt tego nie skontrolował?

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...