Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać ? Gerda, Wikęd, KMT ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[ATTACH=CONFIG]465071[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]465072[/ATTACH]

 

Dzieki za pomoc w wstawianiu zdjęcia .Tak wygląda skrzydło po zdjęciu maskownicy termoprestige

 

Jutro wstawię zdjęcia krzywych zawiasów i ciekącej wody spod maskownicy ,dochodzą odpadające uszczelki oraz

samoczynne zatrzaskiwanie się rygla ,para w przeszkleniu oraz ciągle psujące się niby zaczepy w futrynie których nawet już nie zakładam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]465071[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]465072[/ATTACH]

 

Dzieki za pomoc w wstawianiu zdjęcia .Tak wygląda skrzydło po zdjęciu maskownicy termoprestige

 

Tak wygląda skrzydło po zdjęciu ramki we wszystkich drzwiach stalowych z przeszkleniem. W malych manufakturach można zobaczyć wręcz ślad po wycinaniu otworu ręczną wyżynarką.. Fakt - oczekiwłabym tam jakiś cudów, zwłaszcza w tych wyższych seriach, ale nie wiem czy luz/ otwór nie wynika nie tylko z kwestii montażowych czy i fizycznych.

 

 

Na tym filmiku jest tylko ślad cieknącej wody? bo nie mam cierpliwości oglądać tego samego przez minutę..

Ps. To niewątpliwie wada i można szukać jej przyczyny, chociaż... mam wątpliwości, czy gdyby producent chciał to nie zasłonilby się instrukcją montażu (zadaszenie) lub wynikiem deklarowanej wodoszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montarz drzwi we wnęce budynku na okolo metr wiec zgodnie z wytycznymi producenta To drzwi termoprestige najcieplejsza wersja ciekawe czy chcesz miec takie prześwity kilkucentymetrowe niczym nie uzasadnione procz niedbalstwem wikęda ,przez ktore wieje w zimnie jak cholera a w lecie podczas opadów leci ci woda do domu,tragedia po poludniu pokaże pokrzywione zawiasy ciekawe co napiszesz.A co powiesz na to ,wychodzisz na zewnątrz wyżucić smieci i drzwi same się ryglują jak nie masz klucza przy sobie to d......

Nikt Ci nic nie kaze oglądac wystarczy że inni to obejrzą i sami wystawią swoją opinie bez bełkotu sprzedawcy

Edytowane przez rudy 102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montarz drzwi we wnęce budynku na okolo metr wiec zgodnie z wytycznymi producenta To drzwi termoprestige najcieplejsza wersja ciekawe czy chcesz miec takie prześwity kilkucentymetrowe niczym nie uzasadnione procz niedbalstwem wikęda ,przez ktore wieje w zimnie jak cholera a w lecie podczas opadów leci ci woda do domu,tragedia po poludniu pokaże pokrzywione zawiasy ciekawe co napiszesz.A co powiesz na to ,wychodzisz na zewnątrz wyżucić smieci i drzwi same się ryglują jak nie masz klucza przy sobie to d......

Nikt Ci nic nie kaze oglądac wystarczy że inni to obejrzą i sami wystawią swoją opinie bez bełkotu sprzedawcy

 

Póki co widzę jedynie pienactwo z Twojej strony. Może i Ci sprzedawca wcisnął bełkot, który kupiłeś. Najcieplejsze czy nie - taka jest technologia produkcji drzwi stalowych i poki co nie słyszałem o lepszej. Dlatego Wikęd to u mnie zaledwie średnia półka w ofecie, ale wśród stalowych - górna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pieniactwo ,jak się pokazuje wady tego czym inni handlują i jest im nie na rękę taka opinia to pieniactwo :) dobrze ze nie miałem możliwości skorzystać z twoich rad .346151380_1257612001533374_1819481238878508727_n.jpg346151583_6298373756916382_8037834855752782826_n.jpg346174992_633533738696970_8860397874239963245_n.jpg348385928_642786984368551_3662615844131642145_n.jpg346149743_796155238376543_1656927455084705129_n.jpg

 

i jak tam się podoba górna pólka ,współczuje ludziom którzy wpadną w twoje ręce handlowca :)

drzwi WIKĘD termo prestig właśnie za tydzień będą rwane ze ściany, oczywiście nie omieszkam wstawić fotorelacji z tego zabiegu :) Przecież jestem pieniaczem wolno mi.

 

po rozmowie z serwisem wikęda panowie podjęli decyzję abym zamówił sobie nowe skrzydło na zasadzie kntraktu (drzwi o wiele droższe bo robione na zamówienie :) ), bo mimo przesłania zdjęć tabliczki znamionowej gdzieś zaginęła im dokumentacja .Mam wymienić skrzydło pomimo tego że w konstrukcji tych drzwi nic praktycznie się nie zmieniła.

Edytowane przez rudy102.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te zawiasy są tak mocno wysunięte z ościeżnicy? Co na to montażysta?

I dlaczego serwis zakwalifikował skrzydło do wymiany? Przeciek na ramce tego nie wymaga, chyba że "wklęsło" skrzydło (miałem jeden taki przypadek w innej firmie).

 

Rwij, Twoja sprawa.

Nigdy nie zostałbyś moim klientem. Nie wszystkich obsługuję.

Ps. Zbanuję rano nick "rudy 102." Wg regulaminu forum można mieć tylko jeden nick a Ty dzis piszesz z dwóch. Ps2. Chyba że z jakiegoś powodu wolisz bym zbanowal rudy 102?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te zawiasy są tak mocno wysunięte z ościeżnicy? Co na to montażysta?

I dlaczego serwis zakwalifikował skrzydło do wymiany? Przeciek na ramce tego nie wymaga, chyba że "wklęsło" skrzydło (miałem jeden taki przypadek w innej firmie).

 

Rwij, Twoja sprawa.

Nigdy nie zostałbyś moim klientem. Nie wszystkich obsługuję.

Ps. Zbanuję rano nick "rudy 102." Wg regulaminu forum można mieć tylko jeden nick a Ty dzis piszesz z dwóch. Ps2. Chyba że z jakiegoś powodu wolisz bym zbanowal rudy 102?

 

a propo banowania, obserwuję na tym forum sporo wulgaryzmów i chamstwa - i zgodnie z regulaminem na który się powołujesz staram się zgłaszać i przyznam nie widzę efektów, rozumiem, że jesteś administratorem tego forum to proszę o większą aktywność na polu zwalczania wulgaryzmów, chamstwa, taniej i prymitywnej polityki obrażającej wyborców tej czy innej partii, dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedynie jednym z moderatorów.

Wulgaryzmy zwykle usuwamy, chyba że przeważają w poście - wtedy leci całość. Zgłoszenia są rozpatrywne i taki powód jest na ogół wystarczający do reagowania.

Posty polityczne - są trudne i jest na nie niekiedy ciche przyzwolenie - chyba że się przeleje. Mam w dorobku wiele usuniętych postów nawet takich, z którymi się prywatnie zgadzam. W przypadkach odwrotnych - trudniej mi reagować, by nie podpadło to pod wpływem impulsu. Jakbyśmy dawali bana za każde obrażanie to Rudy już by wyleciał, ale póki co nie został zbanowany - czekam aż wróci na forum i się określi, bo być może któryś z nicków mu nie działa i zbanuję niewłaściwy.

Ps. To tak poza tematem - na takie dyskusje jest dział "Uwagi o naszym forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A mi tu coś nie pasuje z montażem. Widząc takie zawiasy - horror. Czemu tak są mocno wysunięte? Czy montaż był robiony bardzo niedbale i trzeba było aż tak mocno nadrabiać?

Wnęka na skrzydło jest OK.

Technologia szyb/ramek - standard.

Co do zatrzaskiwania się to o co chodzi? Nie widzę pochwytu więc sądzę, że nie masz tam elektrozaczepu z funkcją dzień-noc. ???

 

P.S. zerwałeś ramkę z drzwi? Co na to gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam, jestem tu nowa i właśnie zaczęłam remont domu - dokładnie segmentu środkowego.

 

Szukam dzwi wejściowych, otwieranych do środka (za mała część spoczynkowa żeby drzwi otwierały się na zewnątrz i trzeba by zburzyć całe schody) oraz firmy montażowej.

Znajomi polecili firmę, która wyceniła okna i drzwi. Drzwi Gerda model THERMO PREMIUM 75 RC2 (90N). Trochę poczytałam na forum i nie wiem czy to dobry wybór czy nie. Cena z montażem 6 tys. Czy to dużo czy standardowo?

Czy ktoś z Was ma może takie drzwi?

Czy mogę Was poprosić o rekomendacje? Czy Gerda to dobry wybór szczególnie że drzwi kosztują nie mało.

Edytowane przez kamlo84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termo Premium 75 to seria. Cena będzie zależna od wzoru i doposażenia.

Ostatnio montowałem Termo Premium 60 i kosztowały 5800zł. O blisko tysiąc więcej niż porównywalne drzwi z Wikęda.

Do samych drzwi zastrzeżeń nie mam. Jedynie dołożyłbym lepszy zamek, bo w prezentacji jest listwowy, ale brak go w dopłatach i w rezultacie klient dostał dwa niezależne zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termo Premium 75 to seria. Cena będzie zależna od wzoru i doposażenia.

Ostatnio montowałem Termo Premium 60 i kosztowały 5800zł. O blisko tysiąc więcej niż porównywalne drzwi z Wikęda.

Do samych drzwi zastrzeżeń nie mam. Jedynie dołożyłbym lepszy zamek, bo w prezentacji jest listwowy, ale brak go w dopłatach i w rezultacie klient dostał dwa niezależne zamki.

 

Dziękuję Finlandia. Gerdę sobie daruję. Byłam w jeszcze jednym miejscu gdzie dostałam wycenę drzwi

- drewniane Barański model DB 154 grubość 78mm, ościeżnica standardowa, zestaw antywłamanowy RC2, zamek automat 4punktowy, szyby antywłamaniowe. cena z montażem i rabatem 8 600zł

- Optimum Termo z Wikęd model 12, szyba antywłamaniowa, ościeżnica termo optimum, wkładka STD (nie wiem co to znaczy). Cena z montazem: 7 000zł

 

Do tej pory myślałam żeby wziąć aluminiowe drzwi ale jak zobaczyłam drzwi drewniane to chyba jednak drewniane.

Jakieś opinie na temat Barańskiego?

Czy rzeczywiście warto dopłacać za szyby antywłamaniowe?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne doświadczenia z zewnętrznym Barańskim mam. Nie przekonały mnie na tyle, by rzucać dotychczasowych dostawców.

 

Co do wyglądu modeli - masz niezły rozstrzał ;)

Wkładka STD - najpewniej ten skrót znaczy "standard", czyli znana marka Wilka, ale bezklasowe. Moim zdaniem - wystarczające jeśli nie masz fobii przed włamywaczami.

Inaczej z szybą P4 - tu nie tylko chodzi o złodziei, ale bezpieczeństwo w razie przypadkowego wybicia. Standardowo jest szkło hartowane - wystarczające w normalnym użytkowaniu.

Nie mam aktualnego cennika Barańskiego by sprawdzić cenę, ale w przypadku Wikęda wygląda na dość drogo skalkulowane, nawet jeśli uwzględniono szyby P4 (chyba że coś jeszcze jest dołożone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te wkładki u siebie już z 10 lat i są OK. I to co Fin pisze wyżej - jak nie masz jakiś super wymagań co do zabezpieczeń to standard wystarczy. Jak chcesz się mocniej zabezpieczyć to np. Wikęd ma klamkę z szyldem ochronnym, który zabezpiecza przed rozwierceniem wkładki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Ramkę zerwałem ,gwarancję już mam w d....i tak nie można było się doprosić serwisu aby cokolwiek zrobił ,byli raz coś tam pomajstrował lub udawał żę majstruje i dalej było to samo.Nie mam elektro zaczepu ,drzwi wikeda zatrzaskują się same od zwykłego zamykania ich.Jak nie masz klucza przy sobie lub klucz jest w drzwiach od srodka to włazimy przez okno jeżeli masz dużo szczescia i masz otwarte okano.Mam już drugie przygotowane do montażu ten szmelc Wikęda bede rwał w lecie i nie omieszkam nagrać to i wstawić na yutube aby wszyscy zobaczyli co za szmelc jest wypuszczany przez tą firmę.Co do wystających zawiasów to jak serwiś je dociągną to drzwi nie chciały się zamykać tylko odbijały i tak już je zostawili ,powiedział że z tym nie da się nic zrobić :) Z g... bata nie ukręcisz .Mówili że trzeba wymienić jakieś zasuwnice czy coś takiego ,mam ich już gdzieś i wymieniam całe drzwi WIKĘDA nie chce mi się już z tym dziadostwem szarpać ,znając życie następne bedą jeszcze gorsze z tej firmy Edytowane przez rudy102.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...