Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najwieksze kradzieze na budowie


Recommended Posts

Hej. Zamierzam na wiosne rozpoczac budowe. Zastanawiam sie nad nastepujacym problemem: jakie kroki mozna poczynic by zminimalizowac pokuse wsrod zlodziei na placu budowy. Wiem, ze juz troche bylo o kradziezach na budowie, ale do jakiego etapu budowy mozna spac sppokojnie, a od jakiego wynajac np. kogos do pilnowania. A jesli juz wynajac to kogo wybierac do ochrony mienia by nie ponosic znacznych kosztow.

 

Poradzcie cos prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stary... nie ma niestety takiego etapu budowy od którego Twoje mienie tam pozostawione byłoby bezpieczne.

 

Kogo wynająć do pilnowania by było tanio - najtańsza byłaby teściowa :wink:

 

A tak prawdę powiedziawszy to najlepszym pilującym jest dobry i życzliwy sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze najblizszy sasiad to jakies 300 m. Dzialka lezy przy drodze powiatowej i nawet jest na tej drodze spory ruch, ale dla zlodziei to chyba zadna przeszkoda, a raczej chyba latwiej im przy drodze. :evil:

 

Zastanawiam sie nad instytucja tzw ciecia, ale to chyba kosztowne rozwiazanie i na dodatek co ja moglbym od takiego pilnujacego wyegzekwowac gdyby cos zginelo z tej dzialki. Jak wy radziliscie sobie z tym problemem?

 

A moze zatrudnic psa na posesji. Zadbac o ogrodzenie a w srodku pies pilnujacy. Ale i co do tego rozwiazania mam watpliwosci. Bo moze sie tak zdarzyc , ze i psa mi ukradna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy grasują "złomiarze" wszystko co metalowe klei im się do rąk......

Sąsiadowi ukradli grzejniki i wyrwali ze ścian rurki miedziane wszystko to wraz z innymi matalami wywieźli z budowy za pomoca skradzionej (oczywiście metalowej) taczki.

Jeśli trafi się wiertarka czy kątówka to też nie pogardzą.

 

Prawdopodobnie "na zamówienie" u innego znajomego zginęły także bloczki fundamentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu spotkałem się ze zdarzeniem który co prawda mnie nie dotyczył ale opowiadam ku przestrodze.

Kupił u mnie klient panele podłogowe, nic szczególnego coś z Kronopolu, pojechałem z towarem, klient zapłacił, fakturka, do widzenia.

Za jakiś miesiąc przychodzi ten sam klient zamawia to samo w tej samej ilości......, nie zadawałem pytań, taka sama procedura, panele na samochód i jadę do klienta. U klienta rozładunek, i jak sami wiecie że handlowcy to gadatliwi ludzie ;) zagaiłem czy tak mu się ten panel spodobał że dobiera ???

Człowiek z rozbrajającą szczerością odpowiada że nie, kupuje do tego samego pomieszczenia gdyż tamte mu ukradli, poza panelami zabrali kocioł grzewczy chyba Buderusa, miedziane rurki ze ścian, całą armaturę łazienkową i kuchenną, zlew, 50m2 parkietu, wyposażenie kuchni itd. (klienci byli w trakcie przeprowadzki).Okazało się że złodzieje podjechali bardzo dużym ciężarowym autem i spakowali cały dom. :(

 

Powiedziałem że historia mnie nie dotyczyła a jednak........... zarobiłem dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można przywiązać psa na budowie i zostawić go samego.

Spróbujcie sobie wyobrazić co takie zwierzę czuje...

 

Wydajemy grube pieniądze na budowę, wiec nic się nie stanie jeżli dorzucimy kilkaset złotych na ubezpieczenie od kradzieży i włamań.

 

Czy ludzi nie stać na wykupienie polisy za 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go bynajmniej nie bronię ale....myślałem, że różnimy się od takiego

 

klienta nie tylko poziomem intelektualnym ale też zasobem słów ale....

 

NIKTO NE JE NEOMYLNY

 

 

Jako czlowiek ,, intelektualny,, :lol: i o odpowiednim zasobie słów

- zapominasz o interpunkcji.

 

POZDR<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...