Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec Gazowy dwufunkcyjny - syfon


tomek0700

Recommended Posts

Tak, jest to pięć kondensacyjny. de dietrich mcr home

Nie wiem jak z ciśnieniem ale często chyba pojawia się jak jest wiatr mocny .. na 100 procent śmierdzi gdzieś tam obok pieca

U mnie jest syfon, i jak się orientuje w większości piecy kondensacyjnych takowy się montuje:

 

syfon.jpg

Oczywiście istnieje również możliwość jeśli piec posiada na wyposażeniu rury odpływowe tak ich poprowadzenie, że sama rura tworzy syfon, a połączenie z kanalizacją jest szczelne przy pomocy wpustu wargowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Masz szczelne połączenie krócica pieca z kanalizacją? Rurka która to łączy jest szczelna, podłączenie do kanalizacji jest uszczelnione uszczelką wargową a pod piec nie jest włożona na luźno? Z mojego doświadczenia- mam kocioł dwufunkcyjny Termet Integra, do kanalizacji jest podłączony z dwóch miejsc- jedno przez wbudowany syfon w kotle oraz drugie bez syfonu(chyba jakiś przelew, zawór bezpieczeństwa- piec z wbudowanym zasobnikiem). Czasem śmierdziało szambem- okazało się że rurka łącząca kocioł z kanalizacją, przez to że średnice obu elementów się różniły, była luźno nasunięta na króciec przy kotle- "płynowo" było szczelne, "gazowo" nie. Wystarczyło nawinąć trochę taśmy teflonowej, aby rurka weszła na króciec z wyraźnym oporem- problem zniknął. Tylko trzeba się poświęcić i schylić pod piecem, a nie oczekiwać że forum zdalnie rozwiąże problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...